Skolā no sešiem gadiem!

pece
pece 5. maijs 2010 09:38

Mūsu izglītības ministre kopš 2008 gada perina ideju par skolas gaitu uzsākšanu no 6 gadiem, dialogs ar sabiedrību, viņasprāt, nozīmē pārliecināt sabiedrību jebkurā veidā (un ja neizdodas tik un tā - kaut pār līķiem), ka skolas gaitas bērniem ir jāsāk no 6 gadiem. Ko domājat jūs?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
magone 9. maijs 2010 01:16

Kopsh nedziivoju LV, manas domas par izgliitiibas sisteemaam ir krietni mainiijushaas.
Kad paarceelaamies uzUK,manai maitinai bij 4.gadi. Un vina peec shiis valsts sisteemas saaka iet 1.klasee. Protams,tik maziem beerniem viss tiek maaciits rotallu veidaa. beerniem nekas netiek uzspiests, praktiski nau nekaadi maajasdarbi. Liidz ar to viniem nau stress,ko rada atziimju sisteema un nau nepatka iet uz skolu. Sheit visi beerni maacaas tajaa klasee,kura atbilst vina dzimshanas gadam. Bet taa kaa visi beernini nau vienaadi , ir dazaadi liimeni ziniibu apguvee. Beerniem,kuri var izdariit vairaak, tiek dota iespeeja maaciities nedaudz smagaaku programmu.
Vai tiek atnemta beerniiba?- Nee!
Beerniem nau maajasdarbi,nau jaastiepj uz skolu un atpakall graamatu un burtniicu kalni, nau atziimes.........
Man loti patiik shii sisteema, jo beerniem nepiespiez maaciities , vini vienkaarshi maacaas.
Nau jau svariigi no cik gadiem saak iet skolaa, svariigaks ir gala rezultaats.

natalochka 9. maijs 2010 00:04

es pati gāju no 6 gadu vecuma un saku savai mammai par to paldies :) nekāda bērnība man netika nolaupīta, jo 1. klasē man nebija īpaši ko darīt, mamma pacentās :)

kaisa 8. maijs 2010 00:45

Mans viedoklis arī ir, ka vecāki paši redz cik apdāvināts vai ne tik ļoti ir viņu bērns. Paziņai bērns jau bērnudārzā māk to, ko no citiem pirmajā klasē prasa un viņam ir garlaicīgi. Un ko tādā gadījumā- vēl marinēt dārziņā, lai tik skolā neietu no 6 gadiem? Viņam jau tagad ir garlaicīgi un uzskata, ka viņš VISU jau zina!!!

Pati gāju no 7 gadiem, jo Rīgā tā bija pieņemts, visas darudzenes laukos- no 6 gadiem, savukārt džeks manā klasē jau no pieciem gadiem, kopā ar brāli, kuram 7 gadi. Jāsaka, ka tagad atskatoties, tas, kurš uzsāka ar pieciem gadiem dzīvē ir sasniedzis vairāk. Jā, iespējams sakitība?! Bet, ja nu ne?!

Tāpēc nav ko cepties, līdzīgi kā ar vakcināciju vienu taisnību dažādās mājas lapās neatrast.. katra skatīsimies, kā labāk mūsu bērniem!

karamelukoks 5. maijs 2010 12:53

Domaju ka tas jaizverte individuali, jo visi bernini nau vienadi. 6gados skolas gaitas var uzsakt tie kuri tiesam tam ir gatavi. nesaprotu kapec vispar janovelk kaut kadas robezas, lai vecaki kopa ar skolotajiem pasi izverte katra skolena spejas, nevis likuma noteiktas normas, stulbums kaut kads....

pece 5. maijs 2010 12:02

Tīri teorētiski, iekš LV jau šobrīd tiek nodrošināta obligātā pirmsskolas apmācība, tātad formāli mācīties bērni sāk 5 gadu vecumā. Jautājums ir par to vai skolas tādas kā tās ir šobrīd, ar esošo skolas sistēmu un taml. ir atbilstošas bērniem no 6 g.v..

agnija79
Pastāsti, kāda ir dienaskārtība bērniem skolā 5 un 6 gadu vecumā :)

Aggie 5. maijs 2010 11:58

...man abi bērni skolā iet no 5. gadu vecuma...
...tāds likums...
...ir speciāli izstrādāta programma, kā neuzspiežot ko mācīties bērniem, viņiem tomēr ko iemācīt...
...LV ir atpalikusi...
...un nekas netiek laupīts...
...sistēma kā bērniem pasniedz mācības ir daudz draudzīgāka...
...ja man mācītu to reizreiķinu un dalīšanu, kā maniem bērniem, būtu bijis super...
...man lielais puika drīz sāks iet videnē, redzēs kā tur māca...

aranza 5. maijs 2010 11:27

palasiet Mans Mazais maija numuru - tur psiholoģer ļoooti skaisti izstāsta, kāpēc bērns 6 gadu vecumā NAV gatavs skolai. Jau pirms tam mana pārliecība bija, ka bērnību viņam nezagšu nost - visu mūžu mācīsies un kā sāks, tā galu neredzēs. Bet tagad - 100% nelaidīšu no 6gadiem.

inese2211 5. maijs 2010 11:23

Manai meitiņai 7 gadi palika tikai 18. februārī, bet 1. klasē sāka iet jau 6 gados, mācību ziņā nekādu problēmu nav, lieliski tiek ar visu galā, uz 1. klasi bija labi sagatavota.
- bet viņai tika laupīts 1 gads bezrūpības, kāds tas bija bērnudārzā

pece 5. maijs 2010 09:38

Mūsu izglītības ministre kopš 2008 gada perina ideju par skolas gaitu uzsākšanu no 6 gadiem, dialogs ar sabiedrību, viņasprāt, nozīmē pārliecināt sabiedrību jebkurā veidā (un ja neizdodas tik un tā - kaut pār līķiem), ka skolas gaitas bērniem ir jāsāk no 6 gadiem. Ko domājat jūs?