Sieviete un bizness- ar ko tad sākt??

charger
charger 7. oktobris 2010 22:32

Visu laiku lasu šeit diskusijas par sievietēm un biznesu. Nu nevaru es mierīgi tajā visā noskatīties! Pati it kā gribētu pamēģināt veiksmi kāpjot pa karjeras kāpnēm, bet noteikti saglabājot sievietes būtību un sūtību- rūpēties par bērniņu bez auklēm un dot viņam visu labāko, tāpat parūpēties arī par savu vīrieti. Bet man nekļūst skaidrs, KĀ uzsākt savu biznesu BEZ NEKĀ. Es nerunāju par izglītību vai taktikām vai jomu, es runāju tīri par naudu, jo man ir tāds ļoti mīļš teiciens- tirgus nemīl vārdus,iesācējus un nabagus. Ja iesācēja fāzi vēl kaut kā var pārvarēt,tad kā bez kapitāla pacelties? Es īsti nerunāju par kāpšanu pa vakanču kāpnēm,bet gan par savu biznesu, savu uzņēmumu. KĀ SĀKT bez naudas?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
duska 22. februāris 2011 19:24

runājot par bankām, ne visiem ir iespēja aizņemties,jo šī brīža situācija ir novedusi gandrīz lielāko daļu iedzīvotāju pie inkasso speciālisties...Un investori arī prasa kaut ko pretī,bet ja tev nav neko ko sniegt pretī?? Man ir tieši tāda pati situācija jau trīs gadus gribu uzsākt savu biznesu,bet vienmēr atduros pie tā ka man nav sākuma kapitāla,man nav pat sākuma kapitāla SIA izveidošanai... bēdīgi,ka tā, kautgan esmu izdomājusi vienu lietiņu ko varētu pamēģināt sākuma bez SIA un nodokļiem,čekiem utt, un ja tas aizies tad jau viss bus ok,tad var sākt krāt un domāt par savu biznesu, sapņu biznesu :)

charger 8. oktobris 2010 22:31

Man ir svarīgi, lai es varu būt neatkarīga, nelūgt palīdzību katrā brīdī, kad tā ir nepieciešama, tīri naudiski ....tad tas arī būtu sasniegts...
Jo,to es gan zinu, ka, kad viss ir piepildīts,var iestāties tāds kā panīkums ..

intasanta 8. oktobris 2010 22:13

Tā jau ir labā ziņa! Ka Tu jau esi rēķinājusi. :)
Mja...divi gadi nav mazs laiks... bet varbūt to laikā parādās vēl kāda iespēja?
Un tas jautājums, koTu pati sev uzdod.. to laikam atkal vari izrēķināt tikai Tu pati. Kas būs tad, kad viss būs piepildījies? Kā tas būs? Ko tas nozīmēs Tev, taviem apkārtējiem? Kāpēc Tev ir svarīgi?

charger 8. oktobris 2010 21:40

Jā,tieši tā...
Labāk sākt ar mazumiņu,bet savu, nevis naktī negulēt,jo vari visu zaudēt..... labāk negulēt citu iemeslu dēļ!
Es rēķināju,ka, lai sakrātu to summu,kas man ir nepieciešama biznesam,ir vajadzīgi divi gadi, bet tas ir pie totāli minimāliem izdevumiem,un tagad es nezinu,kas ir kā vērts...

intasanta 8. oktobris 2010 18:50

charger
:):):) nu, ko ... uz tirgu konfektes pa vienai tirgot. Piekrītu- gribas savu biznesu, tā lai zini, kāpēc šonakt negulēju, kāpēc priecājos un kāpēc mēģinu atrastu visperfektāko frāzi produkta piedāvājuma izveidei. Sev izvirzīju mērķi, pati sasniedzu un pati priecājos. Ja kāds no malas arī to novērtē- tas jau kā garnējums tortei. Bet torte vienalga ir.
Bet, ja nopietni.... man ir zināmi gadījumi, kad cilvēki nezin īsti... kur ieguldīt savu naudu...
Nav tukšas tās frāzes par gribēšanu- tās ir par gatavību uzņemties atbildību un darīt, nevis atrast vainīgo, kāpēc nedarīt. Vai uzreiz jāsāk sadarbība ar Hongkongu? Jāuzbūvē milzīgs autosalons utml..? Var taču sākt ar mazumiņu, pilotprojektu, kā rakstīja Sandija. Nu vismaz biznesa plāna uzrakstīšanu.

charger 8. oktobris 2010 15:50

Laikam vienkārši ir jāizaug,jāuzpelnās līdz kaut kādam sākuma kapitālam,tad var sākt stabilu un kas ir galvenais- SAVU,tīri un īsti savu biznesu.

sandija 8. oktobris 2010 15:29

charger

Jā, ar to ir jārēķinās,ar ko taisa biznesu kopā. Ar draugiem to neiesaku darīt, bet ar vīru gan var:)

Vispār šī ir nopietna tēma

charger 8. oktobris 2010 15:11

Sandija, jā jā jā līdz tam es arī biju nonākusi- bija gan investors,gan vispār perfekta komanda. Taču manu uzņēmību aizēnoja viena kataklizma, un rezultātā mani vienkārši izstūma no manas komandas un manu ideju paņēma sev, jo vienkārši biznesā tā nevar, pēkšņi saslimt ar emocionalitāti -tā var zaudēt visu. Bet es esmu emocionāls cilvēks,man vajag,lai viss ir kārtībā fona apstākļos, stabils pamats...un tt...bet tieši tādēļ negribu ņemt no bankas kredītu-tas ir tik bīstami.

charger 8. oktobris 2010 14:47

Nē nē nē man ir tieši otrādi- problēma ir ,kur dabūt naudu, NERISKĒJOT AR NEKUSTAMAJIEM ĪPAŠUMIEM, idejas,kur naudu ieguldīt,man ir daudz. Tas arī sāp.:(

charger 8. oktobris 2010 14:46

Nav runa par nekustamo īpašumu, ar to nekad neiesaku riskēt. Nu visādi var iziet dzīvē!
Un tās frāzes par gribēšanu tiešām mazliet tādas....nu īpaši stiprie varbūt to var, bet arī tikai ar gribēšanu jau naudu no bankas nevar izgribēt!

andasan 8. oktobris 2010 11:58

Pilnībā piekrītu Sandijas teiktajam.
Lai gan biznesa vide nav gluži mans lauciņš, tomēr idejas man ir daudz un ļoti interesantas. Gan mazākas, gan lielākas. Es tomēr reiz saņēmos dūšu un kāpu svešajā vilcienā iekšā.
Brīnumainākais ir tas, ka ne vienmēr ir tā, kā izskatās. Ja tiešam sirdī ir pārliecība, ka tieši šis projekts ir tas, kurā gribas ieguldīt savu darba laiku, tieši šis ir tas, kas nesīs labumu citiem un pašai, tieši šis ir tas, kas sniegt patiesu prieku un gandarījumu, tad vajadzīgie cilvēki un līdzekļi atrodas paši no sevis. Tā ir mana pieredze. Jautājums aktuālāks - sapnis ir, ir iespējas realizēt, tagad ir vajadzīgas prasmes un iemaņas, lai to sekmīgi varētu izdarīt. Bet tā jau ir tikai un vienīgi prakse.

mazaa raganina 8. oktobris 2010 10:46

Grūti oponēt,jo sava daļa taisnības ir.Bet jāņem vērā arī ģeogrāfiskais aspekts,respektīvi visi nedzīvo Rīgā un laukos ar to biznesu ir kā ir. Ja Jūs zinātu kā cilvēki laukos dzīvo, Jūs pat iedomāties nevarat.
Es kādreiz aktīvi darbojos Oriflame, gāju pie cilvēkiem utt.Nelielu,bet tāpat savu naudiņu nopelnīju,bet tagad tas cilvēks labāk maizīti nopirks,nekā dušas želeju.
Tēmu varam turpināt vēlāk,jo jābrauc pie dakteres.

sandija 8. oktobris 2010 10:40

Bankas nav vienīgās, no kā var dabūt naudu

Ir arī naudas aizdevēji - mazās kredītiestādes (mīnuss - lieli procenti)
Ir investori un partneri, kas var ieguldīt, taču tad ir jābūt uzmanīgam , kam tad īsti galu beigās šis bizness piederēs

mazo biznesu uzsākt, es domāju, nav lielas problēmas

sandija 8. oktobris 2010 10:38

makvins

Man arī nav:)! Bet man bija ideja.
Ir tā, ka naudu var dabūt, pat ļoti lielu, ja grib un ja to vajag. Nauda nav problēma - problēma ir tā, ko ar to naudu darīt, lai tā pelnītu.

Ja ir svaa ideja, var iet pie ļoti daudziem cilvēkiem, meklēt sponsorus, meklēt sadarbības partnerus, bet ir jābūt plānam - skaidram!

Kāds ir plāns?
Kā to realizēt?
Cik naudas ir vajadzīgas, lai iesāktu šī plāna pilotu? Tādu, kas neprasa milzu investīcijas, bet ļauj "pārbaudīt", kā šī ideja darbojas?
Kam ir tā nauda, kas man vajadzīga? Kurš būtu ieguvējs man šo naudu iedot/aizdot, ko es viņam par to došu pretī? Daļas projektā? Ķīlu? Dalību, kopīgu biznesu?
Vai es pratīšu savu ideju pietiekami labi prezentēt? Vai esmu gatava stāvēt un degt par to, pārzinu katru tās plusu un realizācijas soļus? Jo no sadarbības partneriem būs jautājumi - tātad, plānam jāizskatās pārliecinošam
Kam mans plāns vispār būs vajadzīgs? Ar to faktiski jāsāk -vai ir pieprasījums pēc šādas lietas? Kas jau to dara? Vai esmu pirmā? Labāk, ka esmu pirmā vai vismaz unikāla ar savu lietu šajā nišā.

Kaut kā tā...

Sākums vienmēr ir grūts, jo nekad nevar paredzēt visu, pat pieredzējis uzņēmējs nevar paredzēt visu, pie tam, Latvijā viss strauji mainās, taču manās acīs tas ir pluss

mazaa raganina 8. oktobris 2010 10:38

pece
Kad Tu pēdējo reizi bankā biji?Tikko vīrs gribēja paņemt 1000ls kredītu,kā Tu domā iedeva???Protams,ka nē,jo viņš vienīgais pelnītājs un nekāda īpašuma mums nav. Mums ir plāni,bet pagaidām tie atdurās pret sienu,jo grozies kā gribi,izejas nav. Visas šīs vispārinātās frāzes par gribēšanu ir pilnīgs blefs.

pece 8. oktobris 2010 10:05

Mana pārliecība ir tāda, ka ja būs gribēšana patiesa līdz sirds dziļumiem un pārliecība, ka tas ir tas, ko es vēlos realizēt un esmu gatava riskēt, lai ideju realizētu, līdzekļi atradīsies, nav īpašuma, paņem patēriņa kredītu un taml. Bet kamēr meklējam atrunas, tā vietā, lai meklētu risinājumu, nekas nesanāks.

mazaa raganina 8. oktobris 2010 09:11

Nav nekustamā īpašuma!Ko nu?

sandija 8. oktobris 2010 07:14

charger

ģimenes nekustamais īpašums, draugi

charger 8. oktobris 2010 00:00

Palīdzēja!!!!! tiešām iedvesmojoši.

intasanta 7. oktobris 2010 23:51

Varbūt palīdzēs stāsts par vienu manu paziņu.
Aizņēmās naudu- nopirka kasti ar konfektēm un tirgū visu dienu stāvēja un pa vienai tirgoja. Dienas beigās no peļņas nopirka bērnam gumijniekus, jo dikti vajadzēja. Pārējo ieguldīja nākamā konfekšu kastē un atkal tirgū pa vienai tirgoja.
Kad gadus 9 atpakaļ ar viņu tikos, viņai bija savs pārtikas veikals, kur pie letes jau stāvēja algotas pārdevējas. Nezinu, ko viņa dara tagad... bet sapratu, ka neiespējamu lietu nav, ja vien ir iekšējā motivācija.

charger 7. oktobris 2010 23:22

Nu jā. Kaut kas līdzīgs kā ar Eiropas naudu. Nu nav tik viegli viņu dabūt.
Ir jābūt kaut kādam sākuma kapitālam tik un tā vienmēr.
Tas ir tāds kā aplis.
Ja esi jau biznesā,pelni,tad vari atkal un atkal investēt pats savā labā, bet kamēr nav,viss stāv uz vietas.

pece 7. oktobris 2010 22:43

http://www.hipo.lv/lv/attistibas_programmas/starta_programma
Tur piedāvā apmācību, konsultācijas biznesa
uzsākšanai, kā arī aizdevumu.

Vēl eksistē Biznesa inkubatori
http://nekrize.lv/biznesa-inkubators/

charger 7. oktobris 2010 22:32

Visu laiku lasu šeit diskusijas par sievietēm un biznesu.
Nu nevaru es mierīgi tajā visā noskatīties!
Pati it kā gribētu pamēģināt veiksmi kāpjot pa karjeras kāpnēm, bet noteikti saglabājot sievietes būtību un sūtību- rūpēties par bērniņu bez auklēm un dot viņam visu labāko, tāpat parūpēties arī par savu vīrieti.
Bet man nekļūst skaidrs, KĀ uzsākt savu biznesu BEZ NEKĀ.
Es nerunāju par izglītību vai taktikām vai jomu, es runāju tīri par naudu, jo man ir tāds ļoti mīļš teiciens- tirgus nemīl vārdus,iesācējus un nabagus.
Ja iesācēja fāzi vēl kaut kā var pārvarēt,tad kā bez kapitāla pacelties?
Es īsti nerunāju par kāpšanu pa vakanču kāpnēm,bet gan par savu biznesu, savu uzņēmumu.
KĀ SĀKT bez naudas?

Tagi

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā