Sieviešu kluba Māmiņu klubs

Shalako
Shalako 30. novembris 2017 00:52

Hej! Tēmā aicinātas piedalīties visas sievietes neatkarīgi no ģimenes stāvokļa! 

Apspriežam visu, kas saistīts ar grūtniecību, dzemdībām un visu par un ap bērnu lietām!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Aggie 30. novembris 2017 13:25 Shalako

...ritentiņus var arī nopirkt un pats pieskrūvēt... būvniecības preču veikalos ritentiņu izvēle ir plaša, no maziem līdz lieliem... vismaz manā pusē...

Shalako 30. novembris 2017 13:19 Emmy

Oho, cik liels stāžs Tev 8-|(Y) Ļoti feini!

Uj... atvēru linku 8-|8-|8-| nu jā, tie ir tieši no tās sērijas, kas man baigi nepatīk :D Es tādus pat par velti neņemtu :D Bet gaumes tiešām tik dažādas, jo tik tiešām šodien kā redzu ielās, lielākā daļa ņem tāda tipa ar savādiem dizainiem un dīvainām šasijām, bet klasiku mēdz dēvēt par "nesmukiem tankiem". Redz kā... :)

Nymph 30. novembris 2017 13:18 Nymph

Aa, nu, vēl tas, ka viņi tomēr salokās izteikti mazi ar to sēžamdaļu - ja daudz pārvietojas ar auto, tas IR reāli būtiski (mūsu rati aizņēma visu bagāžnieku)

Nymph 30. novembris 2017 13:17 Emmy

Es tieši domāju, ka Tu par šiem runā! :D Man arī Tevis minētā priekšrocība par bērna atrašanās augstumu šķiet vienīgā vērā ņemamā...

Emmy 30. novembris 2017 13:14
Emmy 30. novembris 2017 13:13 Shalako

Es kopš 17 gadu vecuma par aukli strādāju.:) Tad mans ikdienas darbs, bērni...:) un mainot ģimenes, pamainās arī pieredzes, gan kā audzina mazos, gan ko un kā pērk.:)
Par gultu, piekrītu, labāk mācit savā vietiņā, pašiem arī būs vieglāk, var ielikt kādu gultu bērna istabā, kur pati vari atlaisties, ja smagāka nakts un nogurst no staigāšanas. Protams, bērns tā pat ieviesīs savas korekcijas un varbūt visas lekcijas būs pie kājas mazajam, viņam labi tā un viss.:)
Ir vieni nenormāli dārgi rati, manuprāt, galīgi tizli un nepraktiski, bet tie laikam vairāk cacmammām, kas iziet ar mazo kā uz parādi, maybe atradīšu par kuriem runāju. Nu Lv nav radīti, īpaši ziemām, bet uz ielas reizēm manu, vienīgais pluss, tas ka ir augstu, it kā tuvāk vecākiem, kaut man tas neliekas svarīgi. Tā pat taču mazo redz.

Shalako 30. novembris 2017 12:56 pece

Ooo, tas jau paliek cerīgāk (Y) Sagaidīšu atbildi arī no ražotāja, tad redzēs, vai visām šī modeļa gultiņām tas ir parezēts, vai arī viņi varbūt izlaiž 2 veidu tāda modeļa gultiņas. Tad jau laikam konkrēti būs jājautā tam saitam, no kura gribētu pasūtīt, kurš tieši veids viņiem ir.

pece 30. novembris 2017 12:54 Shalako

Iemetu aci vēlreiz tajā linkā, tur ir tieši tavs izvēlētais gultiņas modelis arī ar ritenīšiem :)

Shalako 30. novembris 2017 12:50 Nymph

(inlove)(hug)Laipni gaidīta!
Mmm, šūpulīši man arī patīk... (inlove)
godīgi sakot sāk jau piezagties izmisums ar tām gultiņām, jo nav izteiktu tādu līderu ar "o, šī gultiņa ir īstā, oo bet šī arī ir super", visur kaut kādi BET. Ņemot vērā vēl to, ka Zviedrijā piedāvājums ļoti askētisks, izņemot šo Troll Romantica un jau dažas pavisam luxury gala par astranomiskām summām, visas pārējās ir ļoti primitīvas vai arī ar visādiem BET. Cenas gultiņām ir stipri augstākas kā Latvijā, un par ko?! Par primitīviem dizainiem ar visādiem BET :D Ratiņiem pat nav tik lielas starpības, cik gultiņām.

Jāsāk visu pētīt no 0. ;)

Nymph 30. novembris 2017 12:43

Forši, ka ir atsevišķa tēma! Paldies! JO MK man nepatīk :D

Mums sākotnēji bija šūpulītis (tāds kā pīts grozs, kurš stiprinās uz kājām) līdz kādam pus gadam mazā dāma gulēja tajā. Tad nopirkām lietotu Troll (Monica) gultiņu, bet, godīgi sakot, neesmu baigajā sajūsmā. Tomēr jāsaka, ka man nebija konkrētas ekspektācijas vai vēlmes - vienkārši sāka prasīties pēc lielākas guļamplatības mazajai, citādi viņa naktī grozoties ar rokām skrabinājās gar šūpulīša sienām un pati sevi uzmodināja... Savukārt, kad braucām uz savu vasarnīcu, tad viņa tieši gulēja ratu kulbā bez šasijas.

Shalako 30. novembris 2017 12:34 Aggie

(Y) Tā jau ir, principā mazuli var izguldīt jebkurā drošā vietiņā, pat sākumā guldīt ratu kulbā bez šasijām.

Shalako 30. novembris 2017 12:32 pece

Liels paldies par linku, jau aizsūtīju jautājumu, atrakstīšu arī šeit, kā tad ir ar šo gultas modeli un ritentiņiem :)
Par ritentiņiem - ar vīru nospriedām, ka tā ļoti funkcionāla un praktiska iespēja, jo plānojams, ka sākotnēji zīdaiņa gultiņu uz nakti liksim klāt blakus mūsējai - cik nu izturības pietiks abiem gulēt vienā istabā ar brēcošu zīdaini ;) Bet pa dienu, lai mūsu guļamistaba būtu brīva, kā arī tad, kad naktis tiks dalītas uz dežūrām un kādam jāiet gulēt mazuļa istabā, tad tie ritentiņi arī būs tas lielākais +, jo varēs bīdīt to gultiņu no mūsu guļaistabas uz mazuļa istabiņu bez jebkādām grūtībām :)
Jā, drošības jautājums te ir, protams, svarīgs, tāpēc tēmēju uz tām gultiņām, kuru ražotāji a priori skaitās uzticami un droši. Troll ļoti slavē zviedri, nu, ja jau viņi pat slavē, tad laikam Trollim var uzticēties :D

Shalako 30. novembris 2017 12:25 Emmy

o jā, es kā reiz aizdomājos, no kurienes Tev tik liela saskarsme ar mazuļiem? Radinieki tik raženi vai arī par auklīti piestrādā? ;) Par to gulēšanu - lai arī ir dažādi veidi, kur mazuli guldīt, bet mums lekcijā stāstīja, ka gulēt kopā ar mazuli ir ļoti nedroši, tāpēc labāk, lai zīdainim uzreiz ir sava gultiņa, jo to jau tāpat var piebīdīt savai gultai klāt, lai mazulim sākotnēji ir tā nepieciešamā saikne.
Par ratiņiem - oj, es jau salasījos daudzas diskusijas par ratiņiem gan cālī, gan MK, tā ir bez maz vai tik kutelīga tēma kā reliģija :D Tādas plūkšanās mēdz notikt, kur katra cenšas pierādīt, ka tieši viņas izvēlētais modelis ir tas labākais, kvalitatīvākais un vispār, tāda sajūta, ka tos ratiņus izvēlas vismaz 10 gadiem :D Lai gan patiesībā arī tās, kuras tērē sākotnēji ratiņiem ~ 1000 eur, tik un tā ļoti bieži to savu sākotnēji izslavēto modeli nomaina pret citu, jo redz tomēr nav tik perfekti. Tāpēc man liekas, ka svarīgi izvērtēt objektīvos pamatkritērijus, kas skaitās kvalitāte ratiņiem, kādas funkcijas tur ir, bet galu galā tomēr pieturēties pie savām prioritātēm un vēlmēm, nevis nopirkt kādu modeli tikai tāpēc, ka to "ir vieglāk stūrēt", bet kā izrādās "amortizācija galīgi garām" u.tml.
Es ratiņu atlasi sāku ar to, ka neatkarībā no brendiem, cenām un parametriem, sametu favorītos visus tos ratiņu modeļus, kuri patīk tīri vizuāli - dizainiski. Manā gadījumā tā ir klasika - klasiska kulba + klasiskas šasijas, ļoti nepatīk modernie "citplanētiešu" ratiņi ar dažāda lieluma riteņiem un šasiju asīm. Un kā papildus vizuāls kritērijs - baltas riepas.
Tālāk jau sāku meklēt tos modeļus Zviedrijas Internetveikalos, kur arī sāku salīdzināt parametrus. Atklājās, ka daļa manis atlasīto ratiņu nemaz nevar dabūt Zviedrijā, tāpēc tādi varianti atkrita. Kā etalonu ņēmu klasisko Emmaljungu, kura sākotnēji man arī bija TOP1, bet tad pamazām, pamazām filtrējot nonācu pie tā, ka Tutek tomēr izkonkurēja, ņemot vērā vēl to, ka skatos, ka jaunām Emmaljungām nav baltu riepu, ir tikai daļējās - melns apkārt, iekšā balts. Un arī vizuālā ziņā Tuteka sporta daļa man patīk tomēr vairāk - tās kājgalis ir noapaļots, nevis kantains. Riepas ir pumpējamas un lielas, tāpēc - ķeksītis ievilkts.
Ar tiem audumiem un ādām es pat tik daudz neiedziļinājos, es galvenais izlasīju, ka eko āda skaitās "Prima" un, ka arī balto krāsu viegli tīrīt - man pietika ar šo informāciju, lai tas būtu svarīgs kritērijs. Cik realitātē man izdosies to saglabāt tīru - redzēs :D
Kas saistīts ar ilgtermiņa kvalitāti, tad izlasīju, ka labi, kvalitatīvi ratiņi sākas no 450 eur uz augšu, līdz ar ko arī šis tika ņemts vērā, prezumējot, ka iztērētie 600 eur par atlasīto favorītmodeli nepievils. Jā, iespējams ~1000 eur vērtā Emmaljunga ilgtermiņā izvadās vairāk bērniņu, bet... nu, manā skatījumā, ja vien neplāno kuplu bērnu skaitu, tad arī bik lētākas a la Emmaljunga versijas, kuras ietilpst "kvalitatīvo ratu cenu kategorijā" nokalpos labi vismaz 2 bērniem, kas, manā skatījumā, ir ļoti pietiekami :)
Un galu galā tāpat visas saskaras ar to, ka tik tiešām tādu perfektu ratiņu nav. Arī es šo to pamainītu saviem mīļajiem ratiem, jo, lai arī rokturi var bīdīt uz augšu vai leju, bet tik un tā šasiju+kulbas augstums nav maināms un ir samērā liels proporcijā pret manu mazo augumu. Vajadzēs praktizēties stūrēt :)

Aggie 30. novembris 2017 12:24

...man pirmais puika, kamēr nebija gultiņas, gulēja kastītē... nebija naudas tajā laikā... ārsts mani ar to arī apsveica, ka atradu labu alternatīvu...

pece 30. novembris 2017 08:37 Shalako

Neizskatās, ka tai gultyiņai ir paredzēts skrūvēt klāt riteņus, bet tu vari uzrakstīt ražotājam un pajautāt http://www.trollonline.lv/lv/eshopping/products_catalogue/gultas_un_supulisi/transformejamas_gultinas/
Es gan nesaprotu kāpēc būtu vajadzīgi riteņi gultiņai. Bet ja reiz ir riteņi, tiem jābūt vai nu noņemamiem vai ļoti stingri fiksējamiem, jo citādi kad bērns sāks celties kājās, tas nebūs droši.

Mums bija transformējama gulta, bet ne no zīdaiņu gultiņas, otrreiz neiegādātos - dizainu pusaudzim gribas citu, krāsu (to var pārkrāsot), tie madrači no vairākām daļām arī nekur neder - nācās gādāt jaunu.

Emmy 30. novembris 2017 08:26

Mana pieredze ir ĻOTI liela, neskatoties uz to ka pašai ir apaļa nulle bērnu :D tā kā, gan jau padalīšos, ja būs par ko.
Ja par gultiņām, pa lielam visiem bijušas parastās koka redeļu gultas, nekas īpaši šiks. Un lielākā daļa bērnu tur tā pat negulēja, bet blakus vecākiem :D

Shalako 30. novembris 2017 01:43

Varbūt kādai ir vai arī zinat kaut ko? Kādas gultiņas personīgi jums patīk?

Shalako 30. novembris 2017 01:27

P.S. Par to Troll Romantica gultiņu nav rakstīts par ritentiņiem, neatrodu arī neko sakarīgu Latvijas netā.

Shalako 30. novembris 2017 01:23

Lai nepārvērstu Ikdienas pļāpiņu sadaļu par apnicīgo māmiņu lietu kultu, domāju ir laiks arī SK ieviest atsevišķu sadaļu, kur runāsim par bērnu lietām ;) Tā kā mēs primāri esam SIEVIETES, tad tēmā aicinātas iesaistīties visas, vienalga dzemdējušas vai nē - apspriedīsim gan audzināšanas jautājumus, gan bērnu modi, gan sociālos jautājumus saistībā ar bērniem utt., vārdu sakot izteiksim savu viedokli ar pieredzi vai bez tās. (party)

Aktuāls gultiņu jautājums. Pie mums Zviedrijā ļoti izplatīts ir Troll brends, kā izrādījās nāk no Latvijas ;) Tad nu lūk, mani interesē Troll Romantica gultiņa, precīzāk, vai nāk tai komplektā arī ritentiņi un, ja nē, tad vai vispār tām kājiņām lejā ir paredzēti tie caurumiņi, lai varētu ieskrūvēt ritentiņus? Links uz gultiņu https://www.jollyroom.se/barnrummet/barnsangar-tillbehor/spjalsangar/troll-spjalsang-romantica-vit?gclid=Cj0KCQiA0vnQBRDmARIsAEL0M1ly4uFqTCWKsAePU8YvuoqAq2tj-4N1vPSSvdj6sOvtu9aMNnPY_BoaAjeMEALw_wcB

Interesē viedokļi arī par konvertējamām gultiņām, visādas 4 in 1 u.tml, kuras var pārtraisīt no redeļu gultiņas par bērnu, pusaudžu, jauniešu variantiem. Kādas domas - vai tādas ilgtermiņā sevi attaisno? Mani šajā sakarā mulsina krāsas jautājums, t.i., ja teiksim zēnam zīdaiņa vecumā istabu veidot baltā krāsā, izvēloties arī gultiņu baltu, tad, vai pieaugot zēns gribēs gulēt baltas krāsas gultā? Šaubos... bet uzreiz izvēlēties gultiņu brūnā krāsā, tas atkal rezonētu ar zidaiņa balto interjeru. Jā, saprotu, ego... :D

1 ... 4 5 6 7

Tagi

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā