Sieviešu kluba Māmiņu klubs

Shalako
Shalako 30. novembris 2017 00:52

Hej! Tēmā aicinātas piedalīties visas sievietes neatkarīgi no ģimenes stāvokļa! 

Apspriežam visu, kas saistīts ar grūtniecību, dzemdībām un visu par un ap bērnu lietām!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 7. augusts 2018 08:23 rasas

Vai dokam stāstīji par mūžīgo raudāšanu? Pati baro vai ar maisījumu?

Emmy 7. augusts 2018 06:49

Sveikas. Mums drīz ģimenes pieaugums, kuru katru dienu dzims jaunais nàkotnes auklejamà. Nezinu kà būs, traki noteikti, jo trīs bèrni jau skraidra. Varēšu iet cauri atkal bēbju periodiem. Pirmais gads tas trakàkais. Auklēšu gan vēl esošo līdz pavasarim un tad pàrņemu stafeti. Bik jau bail ir kà büs un kà visi tiksim galā. Vispār sāku apsvērt domu par darba maiņu, prom no bérniem.

Shalako 6. augusts 2018 15:06 rasas

o, a ergosoma vai kas tāds ir? Kā ar to?

Shalako 6. augusts 2018 15:05 Nymph

Vo, tieši tāpēc jau tagad sāku domāt, kas būs, kad svērs 10+ kg, ja jau tagad ar... hm, laikam pie 7 viņš ir, piektdien mums ikmēneša vizīte būs, liekas smags :D
Mans arī grib, lai es tieši staigāju kamēr midzinu, bet tiklīdz apsēžos, sāk rautiem prom un čīkstēt.
Pēdējā laikā sāku izmantot vannu kā muguras muskuļu relaksāciju, lai arī nav tas baseins, protams, bet kaut kādā mērā atslābina.

Shalako 6. augusts 2018 15:02 rasas

Labāk apjautājies gan, jo maz kas, ja nu tomēr ir kāds nopietnāks iemesls par to, ka vienkārši nolika vai par karstu/aukstu/neērta poza... Varbūt arī vēderiņš, jo ne jau vienmēr jābūt sliktai vēderizejai, kas uzreiz par to liecinātu. Bet Tava pieredze ļoti atgādina manas paziņas bēbīti, arī ļoti prasīga, kamēr nomodā. Visam jābūt tā, kā viņa grib, noteiktai secībai un pat jāievēro minūšu precizitāti, ja nē, viņa arī histērijā raud un tad nomierinās uz 5 min dodot vecākiem otro iespēju atkārtot visu pēdējo etapu, kurš nesanāca. Ja viņi labojas, tad viņa nomierinās, ja nē - brēks visu dienu vēl skaļāk :D

rasas 6. augusts 2018 14:26 Nymph

Es saprotu, ka visi bērni raud. :) Bet katru reizi līdz histērijai, manuprāt, ir pa daudz. Cerams, ka sev pāri nenodara, un šo noteikti jautāsim ikmēneša vizītē, un paredzu atbildi - kā viss taču normāli :D

Nymph 6. augusts 2018 11:37

Ehh, mīļās! :)
Ir mīļie un skaistie brīži un ir histēriju brīži :D Es varu priecāties, ka mums izpalika koliku murgi, lai gan divreiz to piedzīvojām, tas bija katastrofali, bet - par laimi tikai divreiz. Toties visādi citādi - ir bijuši posmi, kad ir raudāšana un nevar atstāt ne uz sekundi (pat, lai, piemēram, aizietu uz tualeti vai uztaisīt tēju sev), bet ir bijuši periodi, kad smaida kā saulīte un vienalga, ar ko dzīvoties. Tas viss vienkārši plūst un mainās.
Bet, ja jums kādā brīdī šķiet, ka nēsāt uz rokām 5 vai 6 kg ir smagi, tad pagaidiet, kad jums šis prieks nāks ar 13 kg :D :D :D Jo mana dāma joprojām mēdz izdomāt, ka vienīgā dzīve ir uz rokām un tikai mammītei uz rokām. Un nē - nevis sēdus, bet "piecelies" un "ejam ārā" :D

rasas 6. augusts 2018 09:48 Shalako

Parasti vnk saņemos, jo, ja izej un atstāj kaut uz pāris minūtēm, tad histērija tikai pieaug un tad nomierināt ir vēl grūtāk. Man dažreiz pat nav laika pudelīti uztaisīt, kas ir pāros minūtes, un jau viņai sakas histērija, ka ur atstāta viena. Kad vīrs mājās, tad mēs uz maiņām mierinam.
Parasti izeju uz kādu tuvāko veikalu vai parku, bet tas arī tad, kad viņa guļ savu miegu.
Ko lai saka- mums tāds prasīgs bēbis :)

Shalako 5. augusts 2018 21:46 rasas

Uj, traki gan |-) Cik saprotu Tevi, lai arī manējais nav raudulīgs, bet tad, kad patrāpās slikts noskaņojums uz visu dienu, zinu kā tas ir. Ko Tu dari, kad pašai jau besis? Es parasti ielieku gultiņā un pati aizeju uz citu istabu, wc vai uz dažām min izdaru kaut ko, kas smadzeni restartē. Vakaros sagaidu vīru un pati aiztinos pabraukāt ar riteni. Kā Tev vakari? Ir iespēja iziet ārā?

rasas 5. augusts 2018 19:40 Shalako

Tad, kad raud aiz noguruma, ir skaidrs. Bet citas nē, jo pēdējā laikā kā acīs vaļā, tā mutē vaļā.. un tā visu dienu. Emocionāli smagi.

Shalako 5. augusts 2018 13:06 rasas

Jā, visdrīzāk tas ir attīstības posms. Cik laika viņa pavada nomodā starp gulēšanām? Nevar būt tā, ka viņa pāraktizivējas un tāpēc sākas histērijas?
Man atkal tagad aktuālā tēma kā lai iemāca viņam midzināties bez ilgās iemidzināšanas uz rokām. Vairs nav tā kā agrāk, kad varēju staipīt līdzi visur kā piena paku, kopš sasniedza 5 ar pus kg, mana mugura vairs neiztur, brīžiem ļoti sāp, ka uz nakti ņemu paracetamolu. Bet tādas midzināšanas var būt garas un vairākkārtējas - midzinu min 10-15, nolieku, bet nē, pagriežas un sāk man smaidīt vai brēkt, ka es noliku, tad atkal jāņem - jāmidzina un tā citreiz pa 30-50min paiet, nabags pārgurst, ka nevar iemigt, a man mugura pagalam. Visu saasina vēl tas, ka viņam jau mēnesi ir mammas periods, t.i. ja vēlamies, lai ātrāk iemieg, jāmidzina man, ar vīru caur ilgstošu brēkšanu.
Ak jā, un tiklīdz izeju pa durvīm laukā, līdz 20min ar vīru ir labs un priecīgs, bet tad sajūt, ka manis nav un sāk brēkt sivēnā :D :S

rasas 5. augusts 2018 12:36 Shalako

Pamazām pieņemas svarā, viņa tāda mazēdāja.
Šobrīd aktuālā tēma ir raudāšana, šķiet, ka neraud tikai, kad guļ. Un tā raudāšana ir tā līdz histērijai. Vispār šķiet, ka nekas nepatīk ne uz rokām, ne šupulītī... Varbūt kāds attīstības posms.

Shalako 2. augusts 2018 12:05

Jautājums pieredzējušām, kuros attīstības posmos jūs laidāt uz leju matrača līmeni? Man gultiņai 3 augstumi. Tulīt jau būs 6 mēneši, vēl nerāpo, bet spriežot pēc kustībām, briest. Laist uz vidējo līmeni? Vai gaidīt, kad sāk rāpot?

Shalako 2. augusts 2018 11:57 rasas

Kā jums ar meitiņu klājās? :) Labi tagad pieņemas svarā?

pece 15. jūnijs 2018 11:26 Kerstyna

Tu gan tādu optimistisku vēstījumu nodevi :D
Paturpinot pēc tam sākumskola, tad pusaudžu gadi ... :D

Kerstyna 14. jūnijs 2018 14:56 rasas

Turās :) pirmie trīs gadi grūti ... nākamie vēl grūtāki. Lai tas Tevi iedvesmo uz panākumiem :) (hug)

rasas 14. jūnijs 2018 13:03

Paldies, meitenes, par iedrošinājumu! Tas tieši bija nepieciešams! (hug)

Kerstyna 13. jūnijs 2018 21:43 rasas

Arī ar maisījumu var barot pēc pieprasījuma, tikai nu jāskatās, cik daudz vienā reizītē apēd, manējie diezgan ātri iekrita samērīgā barošanās režīmā, pēdējā ēdienreize ap 12 naktī, nākamā ap 5-6 no rīta un pa dienu biežāk. Ja bērns grib ēst, viņš to parāda diezgan aktīvi, tu to nevari nepamanīt :)

rasas 13. jūnijs 2018 20:42 Shalako

Jā, man ar kādu brīdi bija, ka vnk tel, bet kaut kā strauji beidzās. Tāpēc līdz atskaņošanai arī biju pārliecināta, ka piena pietiek. Nezinu, iespējams tas saistīts ar kādām hormonolām izmaiņām.

Shalako 13. jūnijs 2018 18:17 pece

Par to pienu taisnība! Pirmkārt, piena izstrādi var palielināt dzerot vairāk ūdens, un, otrkārt, jā - tiklīdz novelku krūšturi, tā pēc minūtēm jūtu pieplūdumu un redzu kā tek :D

Rasas, - pamēģini :)

Shalako 13. jūnijs 2018 18:15 rasas

aaah, mums ļoti līdzīgi... tikai ar to starpību, ka piena man pietiekami un svarā arī pieņemas normāli, bet tāpat ēd tā, kā ēd un tik, cik grib, patīk ēst biežāk. Ārste saka, ka tas arī ir normāli, mums pašām tas ir grūtāk. Bet pareizi izdarīji, ka ieviesi maisījumu, Tavā gadījumā tur vispār nevar būt nekādu runu, lai citas labāk padomā, kas labāk - maisījums vai badā esošs zīdainis?! :^)
Manējam vēl tagad jau nedēļu 4 mēnešu krīze ilgst, uzlabotais nakts režīms kaķim zem astes, līdz 2 naktī paguļ, a pēc tam nakti nomodā tusē, lieki teikt, ka paguļu atkal 2-4h diennaktī, jo uzmanību un ēst, protams, arī grib...
Tā mēs dzīvojam, no vienas puses troļļo, no otras - nu tik mīļš tas kamoliņš, ka vienalga smaids un caur "ņemogu" celies un dari, ko prasa :)
Turies, iespējams, pēc kādām nedēļām tas ēšanas režīms pamainīsies ar visu maisījumu :)

pece 13. jūnijs 2018 17:00 rasas

Nekreņķē un neņem galvā! Turies! :)

Zinu kā tu jūties un kāda ir sabiedrības attieksme, bet bērna barošana vai nebarošana ar krūti, nenozīmē, ka esi slikta mamma. Ja tevi spēj mierināt, tad mana pieredze rāda, ka bērna barošana ar maisījumu nenozīmē sliktu imunitāti.

Ja nu gribas pacīnīties, tad paņem vienu brīvu dienu sev un bēbim. Ieslēdz pofigismu. Dzer daudz šķidrumu un baro bēbi (teorija saka, ka vēlams mamai un bēbim dzīvoties plikiem, tad kairinājuma esot tai piena radīšanai vairāk, bet es to neizmēģināju). Šī metode man palīdzēja ar otro bērnu. Jāsaka, ka man šķiet visvairāk nostrādāja mierīgā attieksme - nu nesanāks, barošu ar maisījumu.

Pirmo bērnu pati baroju pāris mēnešus un pēc tam, kad visi sāka pamācīt, piens strauji beidzās. Izauga veselīgs maisījuma bērns.

Emmy 13. jūnijs 2018 16:36 rasas

Ir kas speciali modina bērnu, jo re, grāmatā raxtīts ka jaēd ik pa tik un tik stundām! Nu tā nav! Nevajag bērnam spiest un spec modināt, ja negrib nemaz.
Viena mamma pat gadīgu mazo modināja 23 vakarā, gāja gulēt 20... lai tikai paēstu, man tas likās dīvaini, jo tādā vecumā jau ēd visu ko, un spec modināšana, lai iedotu pienu...jocīgi, īpaši tāpēc ka mazais tā pat cēlās 5/6 no rīta, saprastu ja censtos nomākt izsalkumu, lai no rīta neceltos tik agri... kaut tā pat, jocīgi.

rasas 13. jūnijs 2018 14:03 Emmy

Patiesībā, tagad jau ir emocionāli vieglāk, kad mājās ir maisījums :) vismaz apziņa, ka bērns nebūs badā.

rasas 13. jūnijs 2018 14:01 Kerstyna

Zin kā, pirmais bērns - ne es īsti maisījumus atpazīstu, ne kā savādāk, tāpēc arī gribās kāda kompetenta pediata konsultāciju, bet nu.. Patiesībā mana mamma pirmā pamanīja, ka bērns ir izsalcis un tikai tad pediatrs apstiprinaja, ka jāēd vairāk.

1 2 3 4 5 ... 7

Tagi

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā