Salīdzināšana

vecsprofils 23. augusts 2013 12:51

Vai jūs sevi mēdzat salīdzināt ar citiem cilvēkiem? Salīdzināt karjeras virzību, attiecības, finansiālo atšķirību, izskatu, mājvietu izskatu utt. 

Vai, jūsuprāt, salīdzināšana palīdz cilvēkam augt vai tieši pretēji - samazina dzīves kvalitāti un iekšējo harmoniju?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 24. augusts 2013 22:41

Arī nesalīdzinu, jo sen jau sapratu, ka katrs cilvēks ir individuāls, katram ir sava dzīve, sava pieredze, ģimene, audzināšana, visbeidzot vērtības, nerunājot jau par izskatu...
Man patīk pavērot citu cilvēku dzīvi no malas, bet nekādā gadījumā to nevērtēt kopā ar savu.
Manuprāt, lielu kļūdu dara tie vecāki, kuri no mazotnes bērnu salīdzina ar kaimiņu bērniem, tā vietā, lai paši bērnam mācītu tiekties pēc saviem mērķiem. Vēlāk tādi baidās paust savu atšķirīgo viedokli, atšķirties ar rīcību, interesēm, jo pieraduši būt tādi kā citi. Viņos mājo sabiedriskā domāšana, jo savu personību nenovērtē.

Rebeka 24. augusts 2013 18:52

Es nesalīdzinu, man ir savi mērķi sapņi utt. Kā arī izskatā apzinos, ka esmu tāda kā esmu un ko tur salīdzināt. :)

Cerīte 23. augusts 2013 14:16

Es gan vispirms salīdzinu sevi ar tiem kam iet sliktāk kā man ,lai varētu sevi paslavēt.Tad ar tiem kam iet labāk kā man -lai varētu sevi stimulēt.

engeliitc 23. augusts 2013 13:57

Nezinu,ko tur īpaši salīdzināt.Tāpat vienmēr būs kāds,kas ir skaistāks un veiksmīgāks,kā arī vienmēr būs kāds,kas ir mazāk veiksmīgs utt.:)
Es nesalīdzinu,vienkārši citreiz nodomāju-nu gan veiksmīga/skaista meitene vai piem. ''skaistas kurpes,man arī tādas gribētos'',bet lai pilnīgi salīdzinātu-nu nē!

pece 23. augusts 2013 13:55

Teikšu īsi - visas nelaimes ceļas no salīdzināšanas!