Rūgtas galda bietes

norbeta
norbeta 22. novembris 2011 22:54

Sveikas! Runa ir par galda bietēm.Novārot tās ir rūgtas.Pašu audzētas laukos,bez mākslīgajiem mēslojumiem.Uzglabājam pagrabā-sauss,vēss.Bietes nav ne savītušas,ne kāda cita vaina.Bet pārtikā viņas lietojamas nav!Vai kāda var pateikt no kā tas rūgtums?Nesaprotu kas tas ir?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrusha 24. novembris 2011 02:08

vai pārgriežot bietes nav tādi kā melnumi redzami? Bieži vien bietes ir rūgtas nevis no nitrātu pārbagātības, jo neķīmiķojot to nevar panākt, bet gan tieši no barības vielu trūkuma. manuprāt šitais bija bora trūkums. Ja ir melnumi, ko kārtīgi neipētot nemaz nevar pamanīt, tad Jums bietītes nav dabūjušas vajadzīgās vielas un ir rūgtas, tas arī viss izskaidrojums. Pārbaudīts daudzu gadu gaitā audzējot dažādas saknes ;)

astronija 23. novembris 2011 18:57

Man nav tā gadījies.Zinu tikai vienu-vārot bietes,tās nevāra līdz galam-tas ir-tās izvāra "gandrīz"mīklstas.Tad karsto ūdeni nolej,aplej ar aukstu.Un atstāj.

dikinja 23. novembris 2011 13:37

Man arī šogad pašu audzētās sarkanās bietes ir rūgtas!!!!!!!!
Iemesls nezināms!

23. novembris 2011 11:57

Iespējams tām bietēm tāda neēdamā šķirne gadījusies, ja jau bez mākslīgiem mēslojumiem audzētas.
Kādreiz man tirgū gadījiess nopirkt tādas ļoti saldas un garšīgas bietes, kuras var ēst vienas pašas, citeiz -diezgan negaršīgas, kuras tikai salātos var lietot.

svente 23. novembris 2011 11:18

Pēc internetā atrastiem materiāliem, bietes paliek rūgtas, ja pārmēslo ar nitrātiem.
To, ka dārzeņos ir palielināts nitrātu daudzums, var noteikt, dārzeņus vārot. Kartupeļi pēc novārīšanas kļūst tumši zilganpelēki, burkāni un bietes rūgti, bet salāti virtuves apstākļos pēc divām trim stundām kļūst mīksti, pārvēršas skābā, smakojošā masā.
To es izlasīju šeit: http://www.vesels.lv/uzturs/nitrati-darzenos.html

norbeta 22. novembris 2011 22:54

Sveikas!
Runa ir par galda bietēm.Novārot tās ir rūgtas.Pašu audzētas laukos,bez mākslīgajiem mēslojumiem.Uzglabājam pagrabā-sauss,vēss.Bietes nav ne savītušas,ne kāda cita vaina.Bet pārtikā viņas lietojamas nav!Vai kāda var pateikt no kā tas rūgtums?Nesaprotu kas tas ir?