Publiskie foto un grūtniecība

vecsprofils 29. augusts 2013 13:20

Parunāsim par fotogrāfiju publicēšanu esot grūtniecībā, fotosesijām, kuras tiek publicētas, nerunājot jau par nekvalitatīvo ar mobīlo "self made" spogulī sevis bildēšanu esot stāvoklī.

Vai jums tas šķiet normāli vai arī ir iebildumi? Varbūt jūs pati publicējāt vai arī cītīgi slēpāt grūtniecības faktu no tiem, kas nav ģimenes locekļi? Kāpēc? Pamatojiet savu viedokli.

P.S. Šoreiz iztiksim bez banālā "katrs dara kā grib" - tas taču ir saprotams, nav jāatgādina!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 3. septembris 2013 11:42

Man ar abiem bērniem patika būt stāvoklī, es labi izskatījos, bilžu bija pietiekami, bet.... tikai privātai un tuvāko draugu radu redzēšanai. Tik ļoti ar sociālo ekshibicionismu nesirgstu:D

pece 2. septembris 2013 09:08

Punci neslēpu, bet arī visiem neizstādīju pliku, bildes ir, bet sociālajos tīklos tās nepublicēju. Šajā jautājumā es konservatīva :D

Linduchy 29. augusts 2013 22:52

Skaistas, profesionālas bildes (Y) Ar telefonu bildētās ik pēc 5 minūtēm - nu nē, tur ar prātiņu nav kaut kas kārtībā...un tās mātītes, kas savu bērnu kakiņas tādā krāsā un šitādā krāsā, puņķi tādu un šitādu, vēmeklīti tuvplānā un ko tik vēl ne...es kaut kā šito nesaprotu :D
Par ļaunām acīm utt. - es ticu enerģijai, un diemžēl cilvēki apmainās ar savām enerģijām ne tikai klātienē, bet arī no attāluma. Tāpēc jo mazāk sveši cilvēki (domāts, draudzenes, paziņas, kolēģes utt) redz grūtniecību un bēbīti, jo labāk.

vecsprofils 29. augusts 2013 16:33 makvins

Tā jau ir, iepriekš to neparedzēt :)

mazaa raganina 29. augusts 2013 16:17 Spotorno

Gaidot bēbi ļoti mainās emocionālā pasaule, uztvere, Tu nezini kā jutīsies un uzvedīsies.Pirmajā grūtniecībā man gāja ļoooti smagi ,es visu laiku raudāju un biju nekur liekama.Ar otro ripoju kā saulīte pa zemes virsu, viss pretēji par 180grādiem!
Daktere man vēl teica,ka mazajiem līdz 3 mēn. vecumam nav izveidojusies aura, ticēt neticēt-katras mammas ziņā.

lotte 29. augusts 2013 16:12

Ne reizes grūtniecības laikā nekaunējos parādīt savu punci - ne dzīvē, ne foto. Tas ir prieks, kas nav jāslēpj. Bildes - tāpat kā visas citas - sociālajos tīklos nelieku principā.
Ļaunai acij, iespējams, ticu. Taču ticu arī, ka stipram cilvēkam neviens neko nevar padarīt - kaķa lāsti debesīs nekāpj :)

vecsprofils 29. augusts 2013 16:06 makvins

ahā, tāpēc interesanti parunāt par šo tēmu :)

mazaa raganina 29. augusts 2013 15:41 Spotorno

Katrs jūt un dara pēc savas intuīcijas un saprašanas, Tev tas viss vēl priekšā cik saprotu.

mazaa raganina 29. augusts 2013 15:39 Spotorno

Zviedru sievietes tiešām ir atsevišķs stāsts.

vecsprofils 29. augusts 2013 15:08 Noelle

Tas interesanti, to varētu arī izskaidrot ar to, ka mazuļi ļoti jūt, ja vispār blakus atrodas sveši - ne mamma, tētis un tuvākie, kurus pierada sajust un dzirdēt, redzēt. Rodas nedrošības sajūta...

VIT@ 29. augusts 2013 15:03 Spotorno

nu šitais jau arī mazliet par šerpu 4 dienas mazulīti teju šopingā ņemt, bet nu Zviedrija ir atsevišķā kategorija, tur sievietes ir tanki un viņām patīk tādām būt ...

Noelle 29. augusts 2013 15:02 Spotorno

Šo "svešiem nerādīšanu" ļoti spēcīgi atceros no laikiem, kad mana māsa bija tikko dzimusi. Viņa kļuva nemierīga, negulēja un nenormāli raudāja ikreiz, kad bija sastapšanās ar kādiem "ārpus ģimenes cilvēkiem". Atceros, ka vecmāmiņa mācīja nomazgāt viņai seju ar vēsu ūdentiņu. Uzreiz bija mierīga.

vecsprofils 29. augusts 2013 14:57 makvins

Hmm, a kā īsti tas tiek realizēts "nevienai svešai acij"? Piemēram, sastaptie kaimiņi, paziņas, kādas tālākas draudzenes, kad tu pastaigājies ar ratiņiem. Šķiet pilnīgi paredzami, ka kāds neapzināti, nedomājot neko ļaunu ieskatās ratiņos, vai vispār gadījumā, kad bēbīti izņem ārā no ratiņiem, lai paauklētu rokās...

Tā sargāšana no citiem, manuprāt, jābūt, bet ne līdz apsēstībai un paranojai, ka nu visi tagad ņemsies skaust un "acis likt" :) Piemēram, cik atšķirīgas tomēr kultūras, lai arī it kā tuvu esošas. Nupat pie mums ciemos bija saimniece ar meitu un ar 4 dienas (!!!) vecu mazulīti. Mazulītis mammai bija šallē iesiets pie krūtīm, seja daļēji redzama un nekur nemanīju kādu mulsumu no abu zviedriešu puses, kad mazā sejiņa bija pavērsta pret mums...

VIT@ 29. augusts 2013 14:55 makvins

es šo esmu dzirdējusi no ļoti daudziem, arī no saviem vecvecākiem, uzskatu, ka tas ir pareizi. Vairāk gan ne no viedokļa kā ļaunas acis, kā bērna imunitāte ir pavisam trausla, mazākais vīruss, vai cita baktērija ir ļoti lipīga jaundizmušajam, tomēr tie trīs mēneši ir adaptēšanās laiks bērnam ar ģimeni , radi un draugi nekur nepazudīs :)

mazaa raganina 29. augusts 2013 14:50 DIO

Esot dzemdību nodaļā pēc ķeizara pie manis atnāca nodaļas vadītāja un tā sirsnīgi aprunājās, ieteica nerādīt savu bērnu svešiem līdz 3mēnešu vecumam nevienai svešai acij.Saruna bija tik spēcīga un es viņas padomos ieklausījos un tā arī darīju.Ļoti sargāju abus bērnus....tā man likās pareizi.

Noelle 29. augusts 2013 14:48

Es savulaik esmu bijusi īsta "virtuālā virinātāja" - kolīdz man bija jaunas bildes, tā tās tika publicētas FB, Draugos u.t.t. Protams, šeit ir runa par kvalitatīvām bildēm no fotosesijām, ceļojumiem u.t.t., jo mans ex bija fotogrāfs (vairāk vai mazāk profesionāls), bet... ar laiku mainās nostāja pret šo lieko "pozēšanu" visur, kur vien var. Vismaz man tā ir. Ja man tagad jautātu, kā es jūtos komfortablāk - toreiz, kad teju reizi nedēļā man bija jauna galerija ar skaistām bildēm, vai tagad, kad skaistas bildes paturu savā privātajā albūmā, es divreiz nedomājot atbildēšu - Tagad! Tam nosacītajam privātumam, patiesībā, jau ikdienā ir diezgan liela nozīme, nemaz nerunājot par tik, manuprāt, īpašu notikumu kā grūtniecība :)

mazaa raganina 29. augusts 2013 14:46

Draugos vairs neskatos pazīstamo albūmos,kur sabildēti bērni,katru dienu pa 3 albumiem....

vecsprofils 29. augusts 2013 14:43 Rebeka

Mmm, savas ģimenes ietvaros, fotoalbūmam, protams, arī ļoti gribētu fotosesiju par piemiņu, tas tāpat kā bērnības bildes, tāds jauns izskata pavērsiens :)

Rebeka 29. augusts 2013 14:40 Spotorno

Nu tās bildes jau bieži vien tiek publicētas tikai tad kad bebis jau ir un viss OK... Bet nu to kā kura dara un redz cik cilvēku tik viedokļu...

Domāju, ka iemesls kāpēc tiek publicētas punču bildes ( ja ir PRO bildes) ir tas, ka jaunā māmiņa ir sajūsmā par saņemtajām bildēm, apmierināta ar savu stāvokli un dzīvu un ir tik priecīga, ka grib dalīties priekā ar visu pasauli... tad nu ara to FB vai kur citur :D

Un parasti jau pie šāda tipa bildēm ir pozitīvi komentāri ka vēl vairāk silda sirdi....

Ehh.. man tik žēl, ka neaizgāju uz profesionālu foto sesiju, mājās ir tikai tādas bildes kas saviesīgos pasākumos noķertas kur sēžot vai kā tamlīdzīgi :)

vecsprofils 29. augusts 2013 14:38 DIO

ROFL(Y) Man tā citreiz gadās, rakstu, liekas, ka ļoti gramatiski un stilistiski pareizi, a pēc tam, kad nopublicēju un pārlasu - kauns sametās.... Un "edit" pogas ta vēl nav... :D

VIT@ 29. augusts 2013 14:36

Šausmas, to pēdējo rindkopu rakstīju es? :D8-|:X

VIT@ 29. augusts 2013 14:33 makvins

šis izklausās ļoti jauki, es ar tā gribētu un tā noteikti arī būs :) Profesionālu foto sesiju grutniecības laikā un tad jau vēlāk ar ģimeni kopā arī profeisonālās bildes, kuras skaisti būs foto albumos un varbūt kāda arī publiskajai atrādīšanai:)

Man liekas tomēr tā māgija ir skaistām bildēm, nevis kas ar telefonu no visiem rakursiem uzņemtas, tas ir laiakm tas, kas nekādu sajūsmu nepsej manī izriasīt ...

mazaa raganina 29. augusts 2013 14:29

Esot stāvoklī ar pirmo dēlu man bija problemātiska grūtniecība, arī pašsajūta nebija laba, apzināti izvairījos no fotografēšanās.Ir tikai viena bilde,kurā var skaidri manīt,ka man puncī ir kaut kas vairāk par āboliem...:)Ir foto,kur neviens izņemot mani un vīru nenojauš,ka tur kaut kam ir jābūt.
Ar otro dēlu man šķiet,ka vienīgās bildes ir profesionāli uz;nemtās žurnālam Šūpulītis.Man piedāvāja fotografēties 8mēnesī un es ar prieku piekritu.Tas bija skaists piedzīvojums ar prof.grimētājiem, fotogrāfu, tērpiem un skaistā vietā. Šīs bildes man ir savā albumā un žurnālā. Patīkamas atmiņas!

Noelle 29. augusts 2013 14:28

Es arī īsti neteiktu, ka ir JĀSLĒPJ. Drīzāk sliecos uz domu par sevis, sava gaidāmā mazuļa privātuma pasaudzēšanu, kā arī tas, jo jau minēju - man tas šķiet intīmi, ļoti personiski. Tas ir kaut kas tāds, kas nav SPECIĀLI, ar nolūku jādemonstrē visai pasaulei (bilžu likšana portālos ir darbība, kas veikta ar nolūku - tās tur nevar nokļūt nejauši principā).

vecsprofils 29. augusts 2013 14:25 Rebeka

Un vēl viens iemesls, ko negribētos pieļaut savā galvā, bet nedrīkst neņemt vērā...
Ja topošā māmiņa visur publicējas ar savu grūtniecību, nedod Dievs, bet nu pie gadījuma, ka grūtniecība tiek kādu iemeslu dēļ pārtraukta vai dzimst miris bērniņš, kāds tad ir šīs sievietes morālais, psihiskais stāvoklis pēc tik liela zaudējuma? Kā viņai vēl pārdzīvot to nastu, ka sabiedrība tagad ņemsies apspriest un jautāt, kas noticis, kāpēc un ņemās vēl žēlot...

P.S. Manuprāt, visāda veida informāciju ar pieredzi var sniegt tam paredzētā literatūra, kas ir uzrakstīta zinātniskā, paskaidrojošā valodā, nevis smelties un depresoties no forumiem, kur lielākoties tie ir individuālie gadījumi, uz kuriem paļauties nevajadzētu.

1 2