Profesijas izvēle.

ahunaa
ahunaa 17. februāris 2014 20:24

Šis noteikti ir ļoti biežs temats par ko runā, bet nu sāku jau apspriest nākotnes plānus. Ir jāizvēlās profesija,kura tiešām patīk,jo tikai tad var kautko sasniegt karjerā, bet tur jau tā lieta, ko? Šobrīd vairāk sliecos uz jurisprudenci, bet vai nākotnē tā būs pieprasīta profesija? Ir svarīgi arī lai ir tas profesijas pieprasījums, jo kāds gan labums, ja izmācies, itkā patīk, bet darba nav.. Kādas jūsu domas? Varbūt variet ieteikt kādu profesiju,kas varētu būt pieprasīta un ar labu atalgojumu. Esmu jau izstudējusi visu internetu, bet tur informācija tikai par ASV darba tirgu, bet to nevar salīdzināt. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 16. decembris 2014 10:50

Iespējams, ja vairāk būtu vadījusies pēc izjūtām, kas man patīk šodien būtu pavisam citā vietā, citā darbā, citā vidē. Pievienojos par speicālistu trūkumu un arī sevis apzināšanos nāktonē, kas patīk šodien un kas patiks arī pēc gada un desmit ir ļoti svarīgi. Es nebalstītu savu izvēli uz ienesīgu profesiju, jo tā nedod garantiju, ka konkrētais indivīds būs labākais, konkurence ir liela vienmēr un visur.. bet ir tik viegli konkurēt sfērā, kuru mīli.

Ir labi!.. :) 11. marts 2014 13:45

:) Ko gan tu atradīsi internetā?? Tas viss tik strauji var mainīties, ka - kamēr studēsi - viss būs citādi! :) Jā, sāc ar to, ka saproti, kas Tev sagādā prieku. Un tad, protams, vai ar to varēsi pietiekami nopelnīt. Kas attiecas uz jurisprudenci - ja Tev tas patīk - varbūt jau no paša pirmā kursa noskaņojies, ka būsi Pati sev darba devējs? Lai Tevi neuztrauc - vai un kur tu atradīsi darbu. Bet no pirmās dienas mācies tā, ka TU zini, ka būsi pati sev boss - jau studējot meklē info par praksi, meklē sakarus, skaties citu pieredzi.... Gan mācīsies pilnīgi citādi, gan darbu darīsi pilnīgi citādi... ;) :)

Noelle 19. februāris 2014 08:45 ahunaa

Ko Tev pašai nozīmē "kāpt pa karjeras kāpnēm"? Vai plāno sākt "no apakšas" un uzkalpoties līdz kādam augstam amatam? Tie gan nav jautājumi, uz kuriem Tev jāzina atbilde tagad un tūlīt. Savā karjeras sākumposmā manī bija šī te pārliecība, ka pakāpeniski, pakāpeniski sasniegšu kādas amata virsotnes, taču, jo ilgāk strādāju savā profesijā (jurists), jo vairāk jūtu, ka ambīcija kļūt par labu un pieprasītu speciālistu ir augstāka par vēlmi tikai mainīt amata nosaukumus, līdz nonāc nevis līdz savai profesionalitātes virsotnei, bet gan kļūsti par vadītāju, kam līdz juristprudencei tālu. (Šeit gan jānošķir, kādā sfērā vēlētos specializēties, līdz ar to mainās arī šie izaugsmes virzieni un gradācijas).

ahunaa 18. februāris 2014 18:08

Inženierzinātnes ir nepieciešama, nav tā ka nepatīk, bet nepadotos drīzāk,neesmu ne diža māksliniece,ne matemātika padodas.. Līdz ar to, tāda veida profesijas ir jāaizslēdz.

ahunaa 18. februāris 2014 17:50 krx

Manuprāt jebkurā profesijā ir liela konkurence, ne tikai juristu straumes katru gadu ir, arī tie paši stilisti,dizaineri, kas ir pilna pasaule.. Galvenais jau lai patīk, tad arī es konkurētspējīgs. Šobrīd es sāku jau pārdomāt par to juristu, nezinu vai visu laiku spēšu to darīt.. Vai varēšu kāpt pa karjeras kāpneem..

KRX 18. februāris 2014 09:41

Ja jāmin pieprasītākā sfēra, es nedomājot ieteiktu - inženierzinātnes - būvniecība, celtniecība utt. Kā zināms, mums trūkst labu speciālistu. Vienīgais, šādas studijas maksā daudz dārgāk, nekā tās juristu straumes, kas katru gadu plūst ārā ar diplomiem.
Bet jāskatās, kas pašai padodas un interesē! Vai patīk rēķināt, vai zīmēt? Vai interesē politika? Vai patīk organizēt pasākumu? Vai patīk bērni? Vai patīk sportot? Vai patīk kaut ko pētīt, izzināt, analizēt? Kuri priekšmeti skolā padodas vislabāk? Pēc tam jau var sākt kaut ko konkrētāku meklēt.

vecsprofils 18. februāris 2014 01:51

Vai Tevi jurisprudence tiešām aizrauj, pievelk? Ja nē vai šaubies, tad izvēlies citu variantu par kuru būtu drošāka.

Šodien ir juristu pārbagātība, nedomāju, ka tuvākos 5 gados kaut kas mainīsies. Visi dala nenosistā lāča kažoku, ir liela konkurence. To es kā izbijusi zv.advokāta palīdze varu sacīt...

Pievienojos Rebekas sacītajam - nepieciešami speciālisti, noteikta aroda pratēji, pilnīgi noteikti speciālisti eksaktā nozarē.

Rebeka 17. februāris 2014 23:55

Es neiesaku vadīties pēc tā kādas profesijas pašlaik ir pašas pieprasītākās, jo šī situācija var mainīties un , piemēram, pēc 10 gadiem var aktuāls būt kas pavisam cits.

Iesaku tomēr izvēlēties pēc tā kas patīk un padodas, jā iespējams speciālitāte nebūs pieprasīta, bet labi profesionāļi spēj izsisties jebkurā sfērā.

Un, manuprāt, tieši tāpēc mums šo profesionāļu trūkst, jo cilvēki izvēlas darīt to ko uzskata par "pelnošāko"nevis to kas patiešām padodas.