PCO un hormonālās tabletes

lalala
lalala 17. maijs 2011 19:12

Sveikas! Biju pie ginekologa. Bet neuzspēju viņam visu izjautāt. Varbūt kāda ir zinošāka, var padalīties. Ir aizdomas par PCO (policistiskām olnīcām), vēl jātaisa USG. Bet izskanēja doma, ka būs jālieto hormoni, lai "stabilizētu" ciklu, u.c. Pirms ~ 4 gadiem esmu lietojusi Logest (pirmo reizi) un Yasminelle (pirms ~ 2 gadiem), bet ir radušās daudzas pretenzijas. 1) tās pirmās tabletes toč nomāca libido, 2) strauji pieņemos svarā, 3) lasītais, ka lietojot KOK "mēnešreizes" nemaz nav mēnešreizes, 4) zinām cik ir šo tabletīšu pašizmaksa (zem 10 sant.) un kāds bizness tas kādam ir... Tā nu pārtraucu šīs "hormonošanās"... Bet nu ginekologs saka, ka šis pats metabolisms (vielmaiņa --> palielinātais ķermeņa svars) var būt kā sekas PCO. Un, ka 3 mēnešus palietojot tos hormonus varbūt varēs tos vairs nelietot, varbūt viss nostāsies savā vietā. Ehhh, bail man pie tiem hormoniem atgriezties. Vai tad tiešām nav cits PCO ārstēšanas veids?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
smukaa 17. maijs 2011 19:28

Jāievēro diēta,jo svars iespējam audzis tieši no šīs kaites!Ja vēlies,lai mēnešreizes ir regulāras,lai nav pumpaina un taukaina sejas āda,lai neaug tik ļoti liekais apmatojums,ja sapņo nākotnē par bērniņu,tad būs jālieto hormonālās tabletes,bet kādas,to noteiks ginekologs!

lalala 17. maijs 2011 19:12

Sveikas! Biju pie ginekologa. Bet neuzspēju viņam visu izjautāt. Varbūt kāda ir zinošāka, var padalīties.

Ir aizdomas par PCO (policistiskām olnīcām), vēl jātaisa USG. Bet izskanēja doma, ka būs jālieto hormoni, lai "stabilizētu" ciklu, u.c. Pirms ~ 4 gadiem esmu lietojusi Logest (pirmo reizi) un Yasminelle (pirms ~ 2 gadiem), bet ir radušās daudzas pretenzijas. 1) tās pirmās tabletes toč nomāca libido, 2) strauji pieņemos svarā, 3) lasītais, ka lietojot KOK "mēnešreizes" nemaz nav mēnešreizes, 4) zinām cik ir šo tabletīšu pašizmaksa (zem 10 sant.) un kāds bizness tas kādam ir... Tā nu pārtraucu šīs "hormonošanās"...

Bet nu ginekologs saka, ka šis pats metabolisms (vielmaiņa --> palielinātais ķermeņa svars) var būt kā sekas PCO. Un, ka 3 mēnešus palietojot tos hormonus varbūt varēs tos vairs nelietot, varbūt viss nostāsies savā vietā.

Ehhh, bail man pie tiem hormoniem atgriezties. Vai tad tiešām nav cits PCO ārstēšanas veids?