Oficiālas laulības plusi

pece
pece 30. aprīlis 2010 09:53

Palasot rakstu par to vai precēties vai nē, kā arī palasot komentārus, man gribētos zināt, kādi tad ir daudzpieminētie oficiāli reģistrētu attiecību plusi salīdzinot ar dzīvošano kopā?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 5. maijs 2010 13:43

Vai tomēr nav māksla dzīvot kopā, kopā audzināt bērnus un kopā nosirmot, nevis apprecēties un pēc tam šķirties?

ieva

Un ko dod tas, ka bildina- precas - šķiras un tā n-reizes pēc kārtas?
Apmēram puse no laulībām tiek šķirtas.
Tā ir stabilitāte? pierādījums tam, ka esmu gatavs rīkot kāzas un izpriecas, bet neesmu gatavs kopdzīvei un ikdienai?

Ir laulību līgumi, kuros, protams, drīkst atrunāt arī to, cik reizes nedēļā būs sex un taml. lietas, tomēr, arī tie bieži tiek apstrīdēti tiesās pēc laulību šķiršanas vai tās laikā.

5. maijs 2010 13:13

Dīvains jautājums...
Vēl 2007. g. ļoti uzskatāms un skumjš piemērs bija aplūkojams mēdijos- ažiotāža ar bijušās Saeimas un prezidenta drošības dienesta darbinieku E. Gulbi. Kad viņš nonāca slimnīcā, viņa dzivesbiedri pie viņa nelaida. Trīs reizes vari minēt kādēļ? Ja viņa būtu bijusi sieva, neviens ne ko tādu aizliegt nevarētu.

Vispār ši ir ļoti bezjēdzīga diskusija- jo te, kas ir par laulību, tos neviens nespēs pārliecināt, ka tā ir tikai papīru cūkāšana un otrādi.

Tik jocīgākais ir tas, ka vismaz 50% kas dzivo tā pat kopā- vīrietis nemaz nav bildinājis.Un tad jau nekas cits neatliek kā ieņemt tādu dzīves pozu. Kā arī neprecās arī tie , kas jau dzīvo ar tādu uzstādijumu - ko un kā dalīs kad šķirsies. Bet vispār , ir tāda lieta kā laulības līgums.

pece 5. maijs 2010 12:53

aranza,

Nu ja, es domāju, viss kas ir, tas pieder man un piederēs maniem bērniem! Elementāri! Un nebūs nekādā gadījumā jādalās ar vīru (vai ex vīru) un viņa bērniem.

ieva,
Un ko dod kļūšana par pirmās pakāpes radinieku?

5. maijs 2010 12:35

Viens liels pluss- kļūšana par pirmās pakāpes radiniekiem.

aranza 5. maijs 2010 11:35

formalitātes vajadzīgas tādos ne īpaši patīkamos brīžos, ja abi ceļi šķiras. Par to sievietēm nepatīk domāt, bet, kad paliek ar bērnu uz rokām vienas pašas, jo redz, mīļotais izrādījies vējaslota, tad gan iedomājas, ka būtu labāk bijis, ja būtu formalitātes nokārtotas. Dzīve var izspēlēties dažādi- nav jau protams jādomā uzreiz tas ļaunākais, tomēr māāāzliet sievietēm par sevi IR jāpadomā uz priekšu ;)

pece 5. maijs 2010 10:06

melindona
Kur tad ir tās daudzās iestādes, kur prasa formalitātes?
Uzturlīdzekļus svešiem nepiešķir, bet bērnam ir tēvs/māte, neatkarīgi no tā vai sastāv vai nesastāv oficiālā laulībā...

Pati zinu vien dažus gadījumus, kad tas varētu būt būtiski :
1) ja bērna tēvs iet bojā laikā, kamēr sieviete bērniņu nēsā, tad oficiālas laulības gadījumā ir vienkāršāks ceļš, nosakot bērna paternitāti;
2) diskutējami, bet pie tādiem varētu būt pieskaitāmas mantojuma lietas, bet arī tādā gadījumā, vai tas ir ar plusa zīmi vai mīnusa zīmi, vēl ir diskutējami, jo gadījums no gadījuma atšķiras, īpaši, ja kādam no laulātajiem ir īpašumi pirms laulībām vai ir bijušas citas attiecības, kurās ir bērni.

miranda 3. maijs 2010 21:05

Tā ir tāda iešēja sajūta, lepnums un mīlestības apliecinājums. Formālā puse nav tik būtiska. :)

melindona 3. maijs 2010 18:56

kārtojot dažādas formalitātes,kur tiek ņemts vērā ģimenes stāvoklis,tu neko nevari pierādīt ka esi ģimene,pati nesen sadūros ar šo problēmu,iestādē skaidri un gaiši pateica nav laulība,tad automātiski sveši cilveki,un iestade pieprasa uzturlīdzekļu piedzīšanu....

aranza 2. maijs 2010 23:47

oi, te var diskutēt gari un plaši, bet, diemžēl arī garlaicīgi...

baibite 2. maijs 2010 19:00

Man viena paziņa teica, kāda starpība - precēties vai nē. Tāpat, visādi var gadīties - izšķrties taču arī var.

pece 30. aprīlis 2010 09:53

Palasot rakstu par to vai precēties vai nē, kā arī palasot komentārus, man gribētos zināt, kādi tad ir daudzpieminētie oficiāli reģistrētu attiecību plusi salīdzinot ar dzīvošano kopā?

1 2