Nodokļu atmaksa

mazaa raganina
mazaa raganina 19. augusts 2010 11:36

Sveikas meitenes! Man jautājums -vai Jūs izmantojat iespēju atgūt no valsts pārmaksātos nodokļus. Mēs to darām jau vairākus gadus,krājam čekus par ārstniecības un mācību izdevumiem. Šā gada sākumā atklājās interesants fakts,izrādījās ka mazais 3 gadīgais dēls nav uzlikts vīram kā apgādājamais(ne mūsu vainas dēļ).Pārrēķinot nodokļus par 3 gadiem mums aprēķināja pārmaksāto naudiņu nepilnus 400ls.Iespaidīgi vai ne?Naudu joprojām gaidām... Tagad,kad katrs latiņš no svara krājiet savus un ģimenes locekļu čekus par veselību un mācībām un droši uz Vid ar nodokļu deklarāciju. Ja pašas nemākat aizpildīt,nekādu problēmu uz vietas visu var izdarīt,ierēdņi visu paskaidro un parāda.Lai veicas!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
chic 17. februāris 2012 22:23

Čav visiem,
Piedāvāju interesantu, BEZMAKSAS un DROŠU Projektu!
Ja tev, gadījuma tas neinteresē, tad lūdzu pārsūti manu piedāvājumu saviem draugiem, kuriem tas liksies interesanti.
PELNI NAUDU AR WAZZUB, PIESAISTOT CILVĒKUS UN NEIEGULDOT NE SANTĪMA!
Reģitrējies ar zemāk norādīto saitu
http://signup.wazzub.info/?lrRef=106e051a
Wazzub ir pati intresantākā parādība internetā uz šo brīdi!
1.janvārī 2012 gadā sāka savu startu jauns globāls projekts WazzUB! Šodien Tu to uzzinājāji viens no pirmajiem! Izmanto šo priekšrocību tūliņ pat un sāc rīkoties
WAZZUB ir pirmā globāla mēroga kompānija, kura mums maksās naudu tikai par to, ka mēs izvēlējāmies WAZZUB, kā mūsu interneta pārlūka programmas galveno mājas lapu. Tas ir viegli un tik vienkārši: Mūsu uzdevums ir popularizēt un izplatīt Wazzub vārdu cik vien tuvu un tālu ir iespējams. Jo vairāk cilvēku jūs uzaicināsiet WazzUB ģimenē līdz 1.aprīlim 2012 gadam, jo vairāk naudas jūs nopelnīsiet pēc tam katru mēnesi! Piemēram: Ja jūs uzaicināsiet tikai 5 cilvēkus pievienoties un viņi izdarīs to pašu 5 līmeņu dziļumā, jūs varēsiet pelnīt apmēram $4000 katru mēnesi visu savu mūžu neko nedarot , izņemot to ko jūs jau tā darāt katru dienu internetā. Iedomājaties, kas notiks ja jūs uzaicināsiet 10 cilvēkus? Jūsu peļņa vienkārši uzsprāgs! Nav nekādu ierobežojumu, jo vairāk cilvēku jūs uzaicināsiet, jo vairāk jūs nopelnīsiet!
Tas ir vienkārši…

mazaa raganina 21. augusts 2010 10:55

Jā,pats galvenais,lai uz čeka būtu personas kodi! Mums Rīgā vienā ārstniecības iestādē mazam veica alerģijas analīzes 60ls vērtībā un mēs pat neiedomājamies pasekot līdzi vai čekā iesit visus datus.Protams,ka neiesita....Dusma bija liela.
Juridiskām personām šķiet bija līdz 1.aprīlim,bet fiziskām visu gadu.

aranza 21. augusts 2010 00:44

es krāju visus čekus no ārstniecības iestādēm un lūdzu tajos iesist arī manus un bieži arī bērna datus, ja ir būts pie maksas ārstiem. Un tad iešu iesniegt. Tagad, cik zinu, nav tā, ka līdz katra gada aprīlim jāiesniedz, bet var visu gadu iesniegt.

sherija 21. augusts 2010 00:35

Man ar kaut kā šķīēt, ka bija kaut kāds summas ierobežojums, jo man kredīts kopumā uz 1200ls, kas jāatmaksā 10gadu laikā (tas bija vēļ ar labajiem kredītu noteikmiem). Kamēr nesstrādaju, tētis iesniedza čekus, jo kredīts bija daļējs un daža summas bija jāmaksā jau tad.
Kad sāku atmaksāt kredītu, man VID paskaidroja, ka itkā tikai 2 gadus pēc studiju beigām to atmaksās. Ai, tur viss izdomāts, lai tik naudu nebūtu jāatdod cilvēkiem.

sandrulish 20. augusts 2010 20:59

liels paldies meitenes par atbildi!!!!!")

mazaa raganina 20. augusts 2010 19:19

Par 2009.gadu deklarāciju iesniedzām augustā,bet var jau kaut vai 2.janvārī.( piem.2011.gada 2.janv.par 2010.gadu).
Skolas maksu veicu caur i-banku,izdrukāju mājās un aiznesu uz baku,lai apzīmogo(pasi gan uz banku līdzi jāņem).Ja izdrukā bankā,tad tas maksā,ja nemaldos 1ls!!!
Par skolu visai summai uzreiz nodokļus neatmaksā,tur bija kaut kāds limits,pārējo atmaksās n-to gadu garumā.Var palasīt te:
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=2220&hl=1

sanduks 20. augusts 2010 18:17

sandrulish
Nākamo gadu, kad sāksi maksāt tu izdrukāsi pirmo maksājumu, ko atvilks, aiznesīsi apzīmogot uz banku. Nākamā gada sākumā(2012.g) sagatavosi savu deklarāciju, liekot visu summu uz attaisnotiem izdevumiem. Klāt pievienosi to bankas apstiprināto izdruku+līgumu ar banku+maksājuma sarakstu. Tas arī viss.

lorija 20. augusts 2010 17:56

Bet veel labaak pazvani uz VID un noskaidro!

lorija 20. augusts 2010 17:49

sandrulish

Tev nav jakraj ceki, bet japanem savas bankas konta izdruka un jauzliek zimogs.

sandrulish 20. augusts 2010 17:03

eee, LORIJA!!!!
Man jautājums Tev -es skolu pabeidzu ši gada februārī- kredītu sākšu atmaksāt no nākamā gada janvāra, bet man katru mēnesi automātiski atvilks no mana konta noteiktu naudas summiņu...
kā tad es varu dabūt čekus par to un krāt?????

lorija 20. augusts 2010 16:55

sherija
Fiziskā persona, kura izglītības izdevumu segšanai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā no valsts budžeta vai kredītiestādes ir saņēmusi studiju kredītu, iekļauj visu saņemtā kredīta apmēru attaisnotajos izdevumos par izglītības pakalpojumu izmantošanu tajā taksācijas gadā, kurā tā saņemto studiju kredītu ir sākusi atmaksāt.

(MK 31.07.2001. noteikumu Nr.336 „Noteikumi par attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem” 6.1.punkts)

pele27 20. augusts 2010 15:31

Kad tos cekus var sākt iesniegt VID.tagad vai velak!!!

sherija 20. augusts 2010 14:57

Kamēr mācījos, to visu darīja tētis, jo biju viņa "apgādībā". Pēc tam gribēju sniegt čekus, par studiju kredīta atmaksui, bet man pa telefonu VID darbiniece tieca, ka itkā tos neatmaksās. Medicīnas čeku nebija. Grūtniecības laikā daži čeki ir ienākušies, tādēļ šogad nesīšu par pagājušo gadu un nākošgad arī nesīšu par šo, jo šogad biju arī pie zobārsta.
Man tikai jautājums, vai gadījumā kāda nezin, kā īsti ir ar studija kredīta atmaksu- teorētiski, maksājumu ta veicu joprojām, lai arī mācības beidzu 2005.g.?

sandrulish 19. augusts 2010 15:46

jaa, mēs arī visi to izmantojam!!!!!

orchy 19. augusts 2010 12:34

Es arī izmantoju šo iespēju. It īpaši izdevīgi tas bija, kad vēl mācījos. Kaut gan ar medicīnas čekiem arī ir tīri neko.... Kāpēc nepaņemt to, kas man pienākas!!!!

mazaa raganina 19. augusts 2010 11:36

Sveikas meitenes!
Man jautājums -vai Jūs izmantojat iespēju atgūt no valsts pārmaksātos nodokļus. Mēs to darām jau vairākus gadus,krājam čekus par ārstniecības un mācību izdevumiem. Šā gada sākumā atklājās interesants fakts,izrādījās ka mazais 3 gadīgais dēls nav uzlikts vīram kā apgādājamais(ne mūsu vainas dēļ).Pārrēķinot nodokļus par 3 gadiem mums aprēķināja pārmaksāto naudiņu nepilnus 400ls.Iespaidīgi vai ne?Naudu joprojām gaidām...
Tagad,kad katrs latiņš no svara krājiet savus un ģimenes locekļu čekus par veselību un mācībām un droši uz Vid ar nodokļu deklarāciju. Ja pašas nemākat aizpildīt,nekādu problēmu uz vietas visu var izdarīt,ierēdņi visu paskaidro un parāda.Lai veicas!