Mediju informācija - kvalitāte vai kvantitāte?

vecsprofils 16. janvāris 2014 12:08

Jau pasen esmu aizdomājusies par šo arvien apgrozībā augušo trendu mediju nozarē attiecībā uz "ziņu" portāliem - reitingu celšana ar nekvalitatīvām, maldinošām, neko nesaturošām un neizsakošām, lētām ziņām. 

Ja agrāk mūsu populārākie "ziņu" portāli kaut cik ieturējuši lietišķāku un nopietnāku atmosfēru, tad laika gaitā šie portāli degradējās līdz spoki.lv līmenim, kur piespamota visāda draza. Neizprotu, kāpēc "ziņu" portālos būtu jāspamo par visādiem muļķīgiem video no youtube, par visādiem frīkiem tā vietā, lai uzrakstītu  rakstu par kādu pašmāju studenti ar hobiju, kādu interviju ar mākslinieku, pasniedzot to nevis izsmejošā veidā, uzliekot rakstam maldinošu un divdomīgu virsrakstu, bet motivējot sabiedrību uz pozitīvismu, nevis negativitāti attiecībā uz personu, par kuru uzrakstīts raksts.

Kā ir ar jums, vai jums patīk šādi, nekaunēšos izteikties - miskastes portāli, vai tomēr dodiet priekšroku kvalitatīviem un inteliģentiem portāliem? Vai jums patīk visi tie muļķīgie video no youtube par cilvēkiem un dzīvniekiem?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 16. janvāris 2014 14:06 cerite

ROFL padomāju, ka laiks nomainīt, nekas, galotne tāpat beidzas ar -o! :D

Cerīte 16. janvāris 2014 13:43 Shalako

Kas tā par neakceptētu uzvārda maiņu(devil):D

Rebeka 16. janvāris 2014 13:32 pece

Jā, bet ziņu portāli izdomā virsrakstus paši, reti kad virsrksts ir tāds pats kā letā un reāli maldina virsrakstā pasakot ka raksts būs pavisam par ko citu.

Bet par neprecizitātēm kā tādām ,jā piekrītu, ja letā būs tad visur būs .

pece 16. janvāris 2014 13:24

Pamatproblēma, manuprāt, mums nav ZIŅU PORTĀLU, mums ir letas un bns ziņu pārplucēšanas lapas -t.i. ja letas ziņā būs neprecizitāte, tad tāda būs TVnet, DELFI, APPOLLO, neviens pat neiedziļinā sko un kā pārpublicē. Otrs, nav analīzes - ir pārpublicēts fakts, vai aculiecinieka info, bet analīzes nav! Vienīgi Diena un IR kaut ko mēģina darīt šajā jomā.

Ziņas tāpēc cenšos lasīt Letā pa tiešo, varu iztikt bez smukas bilde sklāt!

vecsprofils 16. janvāris 2014 13:05 Rebeka

Tieši tā!

Rebeka 16. janvāris 2014 13:04

Mjaa un vēl viens fenomens.. cilvēkiem patīk sliktas ziņas, patīk traģēdijas, šausmas, briesmu stāsti, skandāli un katastrofas.

Un vēl cilvēkiem patīk bāzt degunu citu darīšanās, skatīties TV šovus par to kā zvaigznes dzīvo savās villās, lasīt tenku žurnālus, ko kurš ēd un ko kurš ģērbj.

vecsprofils 16. janvāris 2014 13:02 Rebeka

Jā, tipisks maldinošs virsraksts pie tā raksta. Un tāds ir katrs otrais, ja ne katrs. Nezinu, es šos portālus pamatā jau boikotēju. Tvnet vispār neveru vaļā, apollo nekad nav interesējis, Delfus vēl periodiski atveru, ja nacionālā līmenī notiek kādi būtiski notikumi. Un tad arī redzu to visu spamu, kas nāk apkārt, no virs, uz... nu visur!

Rebeka 16. janvāris 2014 13:01 Shalako

Nu re, ar to dēmonisko bērnu arī skaidri redzams, kas cilvēkiem interesē, jo patiešām skatos, ka man arī FB pilns ar to. Un tad nu tā ir mediju "maize"šādas ziņas, jo interese jau liela. :(

vecsprofils 16. janvāris 2014 12:56

Jā, nonākam pie kārtējā slēdziena, kāda ir mūsu sabiedrība un, kas tai interesē. Gribētos uzzināt to indivīdu viedokli, kas viņiem liekas tik unikāls un skaists tajos video un foto ar visādām preteklībām. Vai tiešām tas ir smieklīgi? Nupat pāris dienas arī Facebook pilna ziņu josla ar to video par dēmonisko bērnu, visi ņēmas apspriest un pārpublicēt. Nu priekš kam? Nesaprotu.

Rebeka 16. janvāris 2014 12:55

Bet pie šīs tēmas, gribēju vēl piebilst, ka šie muļķīgo video raksti mani tā netraucē ( jo mana brīva izvēle vai skatīties vai nē), kā tas, ka mūsdienās ir nez kāpēc norma un reāla ikdienas lieta maldināt lasītājus. Spilgts piemērs, šis raksts šodien http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/novados/valmiera-maxima-kompleksa-iebruk-griesti-veikali-strada-plkst1233.d?id=44043923

Raksta virsrakstā apgalvots, ka Valmieras maximā iebrukuši griesti, taču atverot rakstu un lasot tālāk izrādās, ka tikai piekaramie griesti nokrituši, ne iebrukuši.

Tāpat draugs kā ugunsdzēsējs skatās parasti degpunktu un ziņas ar izbrīnu, jo rāda, piemēram kaut kādu ugunsgrķu kurā viņš bijis un piedalījies, un stāsta visādas muļķības, gan melojot par apmēriem, cietušo skaitu, izcelsmi utt... vienkārši melo, lai būtu interesantāks sižets... tas ir normāli??? Un nointervē kaut kādu garāmgājēj tantiņu, kura vispār neko nesaprotu un iespējams tur pat nav bijusi notikuma brīdī un tikai grib pabļaut kaut ko kamerā :d

Rebeka 16. janvāris 2014 12:49

Ehh šī ir traka tēma :d un īsāk sakot ir pieprasījums ir piedāvājums :) Bet garāk sakot, ņemot vērā to, ka mediji ja pa lielam pelna no reklāmām, tad tie publicē to ko kas cilvēkiem interesē un jā, lai kā to negribētos atzīt šie video, utt. ir tie skatītākie un komentētākie raksti šajos portālos.

Ja cilvēkam pajautā kādus rakstus viņš gribētu lasīt, parasti atbilde ir, ka kvalitatīvus, izglītošus, ar izsmeļošu informāciju, jaunākās ziņas utt... bet realitātē skatījumu statistiku skaties, lielāko popularitāti iemanto šie tevis aprakstītie raksti.

Tā kā ziņu portāli ir daudz, agrāk bija daži tagad ir kaudzēm un katram jācīnās par savu publiku un savu naudu eksistēšanai, tad nu publicē to ko vairāk ver vaļā un skatās.

Tagi

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā