lūdzu,padomu!

kriksis36
kriksis36 10. maijs 2012 15:03

Sveikas,šai jaukajā pavasara dienā! Man tāda situācija,kurā vēlētos dzirdēt jūsu padomus. Janotiek šķiršanās,kā tiek dalīta kopmanta,konkrētāk māja?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
svente 10. maijs 2012 15:39

Viss būs atkarīgs no tā, kas un no kādiem līdzekļiem būs atmaksājis kredītu. Ja spēsi pierādīt tiesā, ka atmaksāji viena pati un tikai no saviem līdzekļiem (pārsvarā), tad vīram maz izredžu kaut ko saņemt, ja vien viņš nepierādīs, ka arī viņš tai mājā ir ieguldījis līdzekļus bez kredīta (iekārtojums, maksājumi - nodokļi - īpašuma u.c., komunālie, mēbeļu iegāde u.tml.). Tas nozīmē, ja lielākā daļa ieguldījuma būs no Tavas puses un Tu varēsi to pierādīt, iespējams, vīram būs jāizmaksā kāda daļa naudā. Bet par dzīvošanu - nezinu. Uzjautā mūsu Juristu klubiņam - man jau vienreiz meitenes palīdzēja ar padomu. Es tā arī rakstīju - Jautājums Juristu klubiņam.

kimbra 10. maijs 2012 15:36

Ja kredītu atmaksājāt kopā tad visticamāk ka dalīs uz pusēm. Ja vien paši nespēsiet vienoties kā savādāk. Un vēl jau atkarīgs, kas vēl ģimenei pieder- var būt tā, ka vienam paliek māja, otram piemēram 2 automašīnas un vasarnīca! Visādi varianti var būt!

kriksis36 10. maijs 2012 15:31

Māja ir paņemta kredītā uz mana vārda,kredīts atmaksāts.

kimbra 10. maijs 2012 15:30

Vai arī- ja tā māja pati par sevi nav mantota, bet ir pirkta vai uzcelta par mantotiem līdzekļiem, tad nedala.

kimbra 10. maijs 2012 15:29

Un pat ja iegādāta laulības laikā, bet viena puse spēj pierādīt,ka pirkusi to par saviem līdzekļiem, bet otrs laulātais nav ieguldījis savus līdzekļus īpašuma iegādē (piemēram- vīrs vai sieva ir bijis vienīgais pelnītājs un apgādnieks ģimenē, otrs visas laulības laikā nav strādājis), tad tam otram arī cerības mazas!

kriksis36 10. maijs 2012 15:28

Tā iegādāta laulības laikā.Tātad sanāk,ka māja jāpārdod uz nauda jādala uz pusēm,vai arī viens var palikt tur dzīvot un maksāt otram pusi no naudas,par kādu māja tiek novērtēta.

KRX 10. maijs 2012 15:22

Tā nevar pateikt. Nav vienas formulas. Tiek ņemti vērā daudzi aspekti: kā iegādāta, kad iegādāta utt.
Ja nopirkta laulības laikā - dala uz pusēm.
Ja kāda no pusēm iegādājusies pirms laulības - nedala.
Ja mantota - nedala.

kriksis36 10. maijs 2012 15:03

Sveikas,šai jaukajā pavasara dienā!
Man tāda situācija,kurā vēlētos dzirdēt jūsu padomus. Janotiek šķiršanās,kā tiek dalīta kopmanta,konkrētāk māja?