konsultācija uzņēmējdarbībā

pikadilija
pikadilija 30. augusts 2013 15:40

Sveikas dāmas, varbūt kāda var pastāstīt, kur var griezties pēc konsultācijas uzņēmējdarbības sākšanai, kur visu paskaidro saprotamā valodā.

Ir man viens projektiņš, kuru gribu realizēt - pārdošana - bet tā pārdošana nav regulāra visu laiku, kas nav pamatdarbs, bet ta teikt piepelnīties kādā tirdziņā, preci pati negatavoju, net arii ieperku... nevaru saprast, kas man būtu pareizakais, jo arī apgrozījums iesākumā ir galīgi maziņs, labi ja būs 50ls men, max 100ls. 

pašnodarbināta nevaru būt, jo tad nav iespējas saņemt bezdarbnieku pabalstu, kas dotaja brīdī man ir svarīgi, jo pamatdarba kur strādaju, var gadīties visādi, jo firmai grūti laiki, tad nu lai būtu vis maz kāda aizmugure, šo opciju iesākumā nevaru atļauties zaudet, ja nu tomēr gadās nelāgs iznākums patstavigaja darba.

ta nu gribētu atrast kādu iestādi, kas sniedz šīs konsultācijas - kur varu izstastit savu ieceri, par cik tas ir apvienojumā ar pamatdarbu, un tad viņi ieteiktu labako risinājumu manai darbībai, sākuma jautājos VID, kas un kā ar nodokļiem, ko viņi ieteiktu, bet viņi jau kā "mīļa" iestāde - atsūta tikai likuma pantus un tik urbies cauri.... bet saprotama cilvēcīgā valodā ne varda....

varbūt kāda ir sakusi kaut ko pavisam nelielu un var no pieredzes pastastit... ]

var jau viegli uzcept sia un miers, bet tad mani biedee gramatvediba, jo patreiz jau nevaru algot gramatvedibas pakalpojumus, kur labi ja 1-2 papiri pa menesi, bet minimala summa ir 50ls pa pakalpojumu.

paldies.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ivetta 5. septembris 2013 15:59 Linduchy

Ok, skaidrs. Paldies Tev ;)

Ivetta 5. septembris 2013 15:58 pikadilija

Lieliski! Esmu atradusi ;) http://www.nva.gov.lv/riga/index.php?cid=37
Skaties zem Konkurētspējas paaugstināšanas pasākumu un
informatīvo dienu plāns septembrī. Liela izvēle ar semināriem, tver kurš interesē ;) Jāatver word doc. ;)

pikadilija 5. septembris 2013 15:03 Ivetta

Rīga :)

Paldies.

Linduchy 5. septembris 2013 13:35 Ivetta

Maksāt vai nemaksāt soc.nodokli, ja tev ir ienākumi līdz 200Ls ir brīvprātīgi. Ja nemaksā, tad protams, nekāda pensija tev nekrājas ;) Tātad, ja tev vajag pensijai pielikumu, tad noteikti, maksā soc.nodokli kaut no 20Ls ;)

Ivetta 5. septembris 2013 13:28 Linduchy

Tātad līdz 200Ls soc. nodokli nemaksāju, bet tas nozīmē, ka nekrājās nekāda vecuma pensija, ne? Vai to rēķina pie darba stāža, tiek piefiksēts nodokļu grāmatā, ka esmu strādājusi darbu? man vajadzētu tā, ka varu uzrādīt, ka esmu strādājusi un esmu pelnījusi pensijas paaugstināšanu (invalīdiem ir tāda funkcija, ja trīs gadus vari uzrādīt, ka esi strādājis, pieliek finansējumu pensijai).

Linduchy 5. septembris 2013 13:22 Ivetta

Nē, ja tev mēnesī ienākumi sasniedz 200 Ls, tad jāmaksā soc.nodoklis ir un tad tiek noņemts bezdarbnieka statuss ;)
Tu sāc strādāt, piem. 1.janvārī - strādā janvāri, februāri, martu, uzskaiti, cik un kādi ieņēmumi, cikun kādi izdevumi (ir jāved žurnāls saimnieciskai darbība), katra mēneša sākumā taisi kopsavilkumu par iepriekšējo mēnesi, vai tev sanāk tie 200Ls...kopējo ceturkšņa atskaiti VIDam jāiesniedz līdz 15.aprīlim, tad par nākamajiem 3 mēnešiem līdz 15. jūlijam, 15.oktobrim un par pēdējo ceturksni līdz nākamā gada 15.janvārim ;)

Ivetta 5. septembris 2013 13:12 Linduchy

Respektīvi, ja mēnesī man aiziet pāri pa 200Ls, tad jāreģistrējas uz ko augstāku nekā pašnodarbinātais, ne? Bet tai pašā laikā, kā to var zināt, vai man tomēr aizies vairāk vai mazāk tās naudas...

Linduchy 5. septembris 2013 12:54

http://www.lvportals.lv/skaidrojumi.php?id=227086
Šeit ir labs raksts ar noderīgu info un skaidrojumiem :) (Y)

Linduchy 5. septembris 2013 12:48 pikadilija

Laba doma par NVA - piezvani vai aizej uz konsultāciju, lai viņi pastāsta par reālu praksi...ja būsi pašnodarbināta persona, bet ar tik nelieliem ienākumiem, vai bezdarbnieka statuss Tev pienāksies. Jo principā pašnodarbinātas personas sniedz atskaites katru ceturksni par izlietotajām kvītīm un VSAOI, ja ienākumi sasniedz minimuma slieksni (saimnieciskie ienākumi - saimnieciskie izdevumi = Ls 200).

Ivetta 5. septembris 2013 12:47 pikadilija

Kuras pilsētas NVA interesē? Varu palīdzēt pameklēt info par semināriem ;)

pikadilija 5. septembris 2013 12:22

vot tur jau ta šaize, ka netieku gudra, kas būtu piemērotākais....
pašnodarbinātais atkrīt tieši tā iemesla dēļ, ka ja nu kas es nesaņemšu bezdarbniekus....
sākuma ieņēmumi nu galīgi nebūs milzīgi, jo patreiz planoju piedalīties tikai kādos nelielos gadatirgos, lai izošņātu situāciju....
jo nekādi grandiozie plāni nav, tīri es noperku preci, un pārdodu tālāk... tadi nu tie izdevumi ari ir cik nopirkt, un arī ne jau lielos apjomos iesākumā... tagad skatos ka reāli tie varētu būt kādi 100ls uz kādiem 2men....
vēl domāju par to IK, jo nav jau isti par ko baidities, jo planoju tomer lielakoties visu iepirkt uz reiz pa naudu, ka paradi nebutu.... lai pec tam kaut ko atnjemtu, ja nu kas..... SIA liekās tāds uz reiz lielākiem apjomiem, nevis kādiem pāris latiem menesī.... eh aiziešu uz VID, redzēs ko šie man teiks, jo Uzņēuma reģistrā tik iedeva blankas, kas jaaizpilda lai reģistrētu uzņeumu un vis... tur neviens neko nepastasta un nepaskaidro... nav viņu laucimš, viņi tikai reģistrē.... Vid tikai iekase nodokļus.... un kurš palīdzsaprast - nav tadu :D :D :D
ari esmu dzirdējusi ka NVA taisa seminārus par to, bet tagad nevaru atrast info vairāk....

Ivetta 3. septembris 2013 23:07 Linduchy

A, ok. Vismaz tāda skaidrība man atvieglo tālāko domāšanu

Linduchy 2. septembris 2013 21:59 Ivetta

Nav ko putroties, ja netaisies nodarbināt vairāk kā 5 cilvēkus, ja nav paredzēta bagi milzīgā ražošana, tad pašnodarbināta persona būs ok risinājums - mazāk izdevumu, mazāk čakara ar papīriem ;)

Ivetta 2. septembris 2013 21:58 Linduchy

Te sākās parasti man putra, kad par visiem tiem veidiem sāk runāt :D Vajadzētu nobriest un pieteikties uz semināru nva. Par šīm tēmām tieši šie organizē seminārus.

Linduchy 2. septembris 2013 21:51 Ema

Nu tā:
Jāizlemj, kāda uzņēmējdarbības forma vislabāk atbilst tam, ko tu vēlies darīt
Par pašnodarbinātām personām Rebeka jau iekopēja tekstu - to arī ir visvieglāk, vislētāk reģistrēt, atskaites ir easy
IK - reģistrējas Uzņēmumu reģistrā, vēlāk VIDā sakārto pārējos papīrus attiecībā uz nodokļiem utt. Atskaites principā arī ir easy (var izvēlēties būt vai nebūt PVN maksātājs, tur ir maksimālais ienākumu slieksnis, kuru pārsniedzot obligāti jāreģistrējas kā PVN maksātājam) So, problēma ir tajā, ka ja nu gadījumā kāda šaize sanāk, tad IK īpašnieks atbild ar visu savu mantu.
SIA - reģistrē Uzņēmumu reģistrā, VIDā kārto atskaišu un nodokļu jautājumus. PVN, cik atceros, ir obligāts.
Nu lūk, kad esi tikusi skaidrībā, kuru formu reģistrēt - pašnodarb, IK, SIA, tad VIDā raksta iesniegumu par to, ka vēlies būt mikronodokļa maksātāja. Mikronodoklis ir izdevīgs, ja tev nav vai ir nelieli saimnieciskie izdevumi, jo nodokļus rēķina nevis no peļņas, bet no visiem ienākumiem.
Kādi vēl jautājumi? :)

Emmy 2. septembris 2013 21:34 Linduchy

Mēs tur devāmies šie teica ka viņiem neesot nekāds sakars, tikai jāsamaksā un viss,kad jau viss ir izdarīts un reģistrēts, viņi esot pēdējā vieta kur nākt...

Linduchy 2. septembris 2013 19:49 Ema

Par uzņēmumu dibināšanu atbild LR Uzņēmumu reģistrs - tev jātiek skaidrībā, kādu uzņēmumu vēlies - IK/SIA...un tad VIDā jāreģistrējas kā mikronodokļa maksātājai ;)

Linduchy 2. septembris 2013 19:43 Ivetta

Mierīgi vari vērt veikalu arī kā pašnodarbinātā ;)

Linduchy 2. septembris 2013 19:42 Rebeka

Bet pašnodarbinātie nevar saņemt pabalstu...Pikadilijai tieši šis punkts bija svarīgs :S

Ivetta 2. septembris 2013 19:09

Vai veikala atvēršanu arī var vērt kā pašnodarbinātais vai tomēr tur ko gudrāku jāreģistrē?

Rebeka 2. septembris 2013 16:40

Pēc tava apraksta man izklausās, ka tev visideālāk reģistrēties, kā pašnodarbinātajai,
1) Pašnodarbināta persona reģistrējas tikai VID;
2) Nav reģistrācijas nodevas;
3) Nav nepieciešams sākuma kapitāls;
4) Iespēja kārtot grāmatvedību gan vienkāršā ieraksta sistēmā (MK noteikumi Nr. 1160, no 01.07.2011.), gan divkāršā ieraksta sistēmā (sastādot bilanci,);
5) VSAOI jāmaksā tikai tad, ja ienākumi pārsniedz 200Ls (minimālo algu) (vai 200x3,3 fiksētās nodokļu likmes maksātāji);
6) Var nodarbināt līdz 5 cilvēkiem (tikai pašnodarbinātie - saimnieciskās darbības veicēji)

Rebeka 2. septembris 2013 16:37

Varbūt te ir info kas var palīdzēt...
http://www.biznesaideja.lv/?lp=p&cid=4&lg=lv

Bet cik tev vispāŗ ir plānotie ieņēmumi? Un finanses sākšanai ir vei vēlies ņemt aizņēmumu vai ceri uz kādām eiropas naudām?

Emmy 2. septembris 2013 15:47

Kā ir ar mikro uzņēmuma dibināšanu? VID maz ko mācēs paskaidrot, jau šādā jautājumā pie tiem griezos, neesot viņu lauciņš.

pikadilija 30. augusts 2013 20:31

nē, nē, man nemaksā pabalstu, esmu parasts algotais darbinieks. bet darba vieta ir bumba ar laika degli un gadities var visadi, un ja nu gadas ka palieku bez darba, tad lai ir iespeja sanjemt tos bezdarbniekus kamer mekleeju jaunu darbu., tagad vis ir ok :)

Linduchy 30. augusts 2013 18:02

Principā šādas konsultācijas sniedz VID, bet skaidrākas atbldes bez likumpantu lasīšanas, lielāka iespēja saņemt klātienē ;)
Neesmu pārliecināta,bet var mēģināt painteresēties par patentmaksām, varbūt tad ir iespēja saglabāt pabalstu, jo pārējos gadījumos noteikti pabalstu pārstās izmaksāt....a vispār, kāpēc tev maksā pabalstu, ja tev ir pamatdarbs? :S