Ķirbju audzēšana

olchen
olchen 4. aprīlis 2010 23:48

Varbūt kāda varētu divos vārdos pastāstīt, kā audzē ķirbjus? Mēs iemērcējām ķirbju sēklas, tad nolikām uz šķivja un apvilkām ar plēvi lai tie dīgst. Tālāk doma ir iestādīt tos podiņos lai, kad būs silti, pārstādītu tos dārzā. Vai tā ir pareizi? Negribētu tās sēklas nobeigt :)

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vandzi 17. aprīlis 2010 17:18

es ar gribēju stādīt ķirbjus, bet šobrīd vēl par agru (ja nav apsildāma siltumnīca).
Ķirbji sadīgst ļoti ātri un, ja nav pietiekami daudz saules gaismas un siltuma, tad izstīdz un sāk nīkuļot.

Lai mazāk traumētu sakni, es stādu sairstošajos podiņos (kastītēs), kuras kopā ar visu stādu lieku zemē.

sigy 17. aprīlis 2010 16:03

man izstidze--kapec..gurki un uttt:(

ilzel 5. aprīlis 2010 21:25

O, Ieviņ, Jums pagājušo gadu bija vareni ķirbji!!! :)

tas gan - ķirbjiem pārstādīšana ļoti nepatīk, tāpēc arī jāstāda pietiekami lielā podiņā, lai tad atliek tik uz lauka izstādīt. nevar tā kā tomātus vai piparus, vispirms sasēj, tad sapiķē, tad vēl pārstāda uz lauka...

ievukitis 5. aprīlis 2010 20:13

nepievienojās bilde :(

ievukitis 5. aprīlis 2010 20:10

Mūsu pērnā gada ķirbju raža :)

ievukitis 5. aprīlis 2010 20:05

Jā mēs arī uz reiz podiņos un daļu uzreiz uz lauka. Ķirbim ļoti nepatīk pārstādīšana, par cik mums tie pārstādītie pagājušajā gadā nīkuļoja kamēr ieauga vai neieauga, tāpēc ļoti ļoti uzmanīgi pie pārstādīšanas maksimāli mazāk to saknīti aiztikt.

olchen 5. aprīlis 2010 19:01

Rīt mēģināšu iestādīt, varbūt vēl kaut kas izaugs :)

Mēs mēģinām Hokkaido ķirbi izaudzēt, tas mums vismīļākais :) Bet 10 šķirnes... Super!

ilzel 5. aprīlis 2010 10:33

Mēs tā speciāli nediedzējam, stādam uzreiz katru sēklu savā podiņā, lai aug. Un vēlāk tad pārstādam dārzā.
Ar to iepriekšējo diedzēšanu ir tā, ka to protams var darīt, tā zināsi, ka visas sēklas dīgst, un ja kāda nebūs sadīgusi, tad to vienkārši metīsi ārā, bet ja pērk labas sēklas, tur tomēr ir garantija, ka dīgs visas, līdz ar to mēs to diedzēšanas posmu apejam :) Un liekam uzreiz podiņos. :)

Nevaru sagaidīt jau ķirbju ražu, man tā garšo ķirbju ēdieni... tā ir īsta poēzija :) Mums šogad, ja nemaldos būs vairāk kā 10 šķirnes ķirbju, mēģināsim izaudzēt arī gigantu ;)

olchen 4. aprīlis 2010 23:48

Varbūt kāda varētu divos vārdos pastāstīt, kā audzē ķirbjus? Mēs iemērcējām ķirbju sēklas, tad nolikām uz šķivja un apvilkām ar plēvi lai tie dīgst. Tālāk doma ir iestādīt tos podiņos lai, kad būs silti, pārstādītu tos dārzā. Vai tā ir pareizi? Negribētu tās sēklas nobeigt :)