Kas labāk - zivs vai makšķere?

31. maijs 2010 10:10

Vakar mani pārsteidza ziņās stāstītais par atbalsta programmām, kur maznodrošinātajiem tiek piedāvāts dārzs, bet viņi nepiesakās un nevēlas paši apstrādāt zemi un kaut necik rūpēties par savu iztiku. Labāk gaidīt gatavu paciņu no "Paēdušai latvijai", dažādām humānās palīdzības organizācijām, skaidru naudu no pabalstiem... Redz no Labklājības ministrijas viedokļa, tas, ka vecāki tiek aicināti uz talkām skolā vai pagastā, lai viņu bērniem tiktu piešķirtas brīvpusdienas, ir nelikumīgas un izskaužamas. Ar humāniem vārdiem atradina cilvēkus no darba un pieradina pie dīkdienības, kas uzskata, ka viņam palīdzība vienkārši pienākas, jo viņam ir daudz bērnu, nav darba. Visā pasaulē jau sen sapratuši, ka mazatīstīto valstu atbalstam ir jābūt vērstam, lai cilvēki paši spētu attīstīt savu izaugsmi nevis pasīvi lietotu palīdzību. Kāpēc pie mums viss notiek ačgārni? Kāpēc radīt situācijas, kad pēc pāris gadiem tā pati Labklājības ministija par kaut kādiem ES fondu līdzekļiem taisīs dažnedāžādas atbalsta programmas, kas itā veicinās pašu pieradināto dīkdieņu iesaistīšanu aktīvā darba un sociālajā vidē? Reizēm liekas, ka valstī kreisā roka nezin, ko dara labā, bet galvai vispār nav nojausmas par notiekošo!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
7. jūnijs 2010 14:46

nu nez vai tas no krievu laikiem. man citreiz liekas, ka to padomijas laika bagāžu piesauc vietā un nevietā. es drīzā piekrītu ievai, ka izaugusi "man pienākās" paaudze! tik gudri, tik gudri- zin savas tiesības, bet par SAVIEM pienākumiem aizmirst.

smukaa 4. jūnijs 2010 21:29

Tur nav ko briiniities!Tas veel no krievu laikiem,ja neiet uz darbu,brauc menti pakalj,esi noziedznieks,tevi baro labaak kaa dazhu labu pensionaaru..utt..
Un uz katra stuura tik dzirdi,man pienaakas..
Tikai visi grib visu par velti un bez darba,jo pienaakas..taapeec arii neviens nestaada,ne nolasa tos kartupeljus,jo..vinji zina,ka rudenii tachu vinjiem pienaakas kartupelju maiss,jo vinji ir nabagi..

3. jūnijs 2010 15:05

Ieva, cik precīzi tu pateici- "man pienākās" paaudze!!!

1. jūnijs 2010 13:04

Es pavasarī ziņās dzirdēju ko līdzīgu- piedāvāja pašvaldība savus neizmantotos tīrumus apsaimniekošanai trūcīgajie. Tie tika apstrādāti, pat sēklas kartupeļi piešķirti un nemaz tik daudzi nepretendēja. Vaina nav tautā kā tādā. nezinu kādēļ gan daudziem tā patīk vainot mentalitāti, jo daudzās pasaulēs valstīs cilvēki dzīvo uz pabalstiem cepuri kuldami. Drīzāk tāda nu ir šī nenovīdīgā cilvēka daba. Es no tiesas nevēlos nevienu aizvainot- patiesi. Bet diemžēl pamazām sāk veidoties "man pienākās" paaudze. Mums piedzimstot izejas materiāls ir vienāds. Jā ,protams - vieniem ir labvēlīgāka ģimene un vide, bet otram nē. Bet ja labi papūlās- merķi var sasniegt vienlīdz labi. Diemžēl daudzi jaunieši arī aug ar domu- atliek tikai pažēloties attiecīgajas instancēs un viss nāk pa velti. Būtu jāmeklē citi rsinājumi. Man ļoti patīk ši 100 Ls stipendiāti. Ko lidzīgu vajadzētu arī jauniešiem. Neko briesmīgu nesaskatu, kad bērni kopj savu rajonu, pagastu un par to saņem brīvpusdienas. Visa problēma ir nesakārtotībā- ar vecāku akceptu to drīkstētu darīt. Bērni iemācītos atbildību un to, ka nekas nenāk par velti. Tā to varētu turpinat un turpināt...

1. jūnijs 2010 11:53

žēl , bet kaut kā mums nevedas diskusija. neviens vairāk nevēlas izteikties?

pece 31. maijs 2010 10:24

Vispār es šito nesaprotu!

Mūsu valstī atbalsts maznodrošinātajiem pārsvarā ir tāds ilgtermiņa pasākums, kurš nedod īslaicīgu atbalstu, kad tas ir nepieciešams un radina ilgtermiņā nerūpēties par savām vajadzībām.

Tik pat absurda ir bezdarbnieku būšana ilgtermiņā. Ir tādi, kas par bezdarbniekiem ir skaitījušies gadiem cauri visiem treknajiem laikiem, jo tas ir izdevīgi - dari kaut ko nebūt un dzīvo kā vēlies, bezdarbnieka statuss nodrošina darba stāžu (tātad visu var atļauties saņemt aploksnītē un ko nu tur ies ar DD ņemties) un pie reizes aiztecēt uz pašvaldību pēc maznodrošinātā pabalsta dzīvokļa komunālajiem un kādas paciņas.

31. maijs 2010 10:10

Vakar mani pārsteidza ziņās stāstītais par atbalsta programmām, kur maznodrošinātajiem tiek piedāvāts dārzs, bet viņi nepiesakās un nevēlas paši apstrādāt zemi un kaut necik rūpēties par savu iztiku. Labāk gaidīt gatavu paciņu no "Paēdušai latvijai", dažādām humānās palīdzības organizācijām, skaidru naudu no pabalstiem... Redz no Labklājības ministrijas viedokļa, tas, ka vecāki tiek aicināti uz talkām skolā vai pagastā, lai viņu bērniem tiktu piešķirtas brīvpusdienas, ir nelikumīgas un izskaužamas. Ar humāniem vārdiem atradina cilvēkus no darba un pieradina pie dīkdienības, kas uzskata, ka viņam palīdzība vienkārši pienākas, jo viņam ir daudz bērnu, nav darba.
Visā pasaulē jau sen sapratuši, ka mazatīstīto valstu atbalstam ir jābūt vērstam, lai cilvēki paši spētu attīstīt savu izaugsmi nevis pasīvi lietotu palīdzību. Kāpēc pie mums viss notiek ačgārni? Kāpēc radīt situācijas, kad pēc pāris gadiem tā pati Labklājības ministija par kaut kādiem ES fondu līdzekļiem taisīs dažnedāžādas atbalsta programmas, kas itā veicinās pašu pieradināto dīkdieņu iesaistīšanu aktīvā darba un sociālajā vidē? Reizēm liekas, ka valstī kreisā roka nezin, ko dara labā, bet galvai vispār nav nojausmas par notiekošo!

Tagi

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā