Kā likvidēt kukurūzas saknes?

vecsprofils 20. aprīlis 2014 20:57

Tā kā esmu pavisam jauniņā dārzkopības jomā, nepieciešami pavisam elementāri padomi:

1) Iepriekšējie saimnieki bija iestādījuši kukurūzu, manos plānos kukurūza neietilpst, ļoti gribu tikt no tās prom un uzaudzēt vienkārši zālāju. Kā lai es izroku tās saknes? Pašlaik kukurūzas rindas placis izskatās šādi. No zemes spraucas ārā kaut kādi sausi zari, zeme pati cieta. Vienā stūrī es uzlēju ūdeni, lai vieglāk rakt, bet nu neprotu arī lāgā ar lāpstu darboties, spēka arī laikam pamaz pielietoju, darbību atmetu, jo nevaru izcelt to zemi :D

2) Ja es gribu tajā vietā uzaudzēt zālāju, man ir jāpērk speciāli zāles sēklas vai arī zāle pati sāks augt?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Cerīte 26. maijs 2014 14:35

Apsveicu ar panākumiem!Dārza darbi-tas nav nebūt tik vienkārši.

vecsprofils 26. maijs 2014 13:07

Pēc

vecsprofils 26. maijs 2014 13:06

Cik labi jau aizaug

vecsprofils 30. aprīlis 2014 22:03 VesmaSk

Paldies, tas arī viss izdarīts jau, mauriņa sēklas zemē jau kopš svētdienas :)

VesmaSk 30. aprīlis 2014 20:59 Shalako

Mirusi tā zeme nevarētu būt, vienīgi varbūt pēc ziemas sablietējusies. Svaiga zeme noteikti nekaitēs, tikai nezinu, kāda tev būs tā no meža atnestā zeme, jo mežā reizēm izskatās viņa laba, bet tomēr dārzam ir par skābu un sāk sūna augt. Mierīgi varēji atstāt visas kukurūzas saknes, tikai uzrakt virskārtu, varbūt nedaudz ielabot ar kādām pērnajām lapām. Zālīte noteikti augs, ja iesēsi. Ja gaidīsi lai aug parastā zāle, tad būs ilgāk jāgaida - kamēr zālīte no malām "ievilksies" tavā uzraktajā. Nopērc mazliet zālītes sēklu, sabārsti, pieblietē (ar kādu plāksni un salaisti vienmērīgi. Jāpieblietē, lai sēklas neaizpūš vējš un lietus nenoskalo no virskārtas. laistos arī jāskatās, lai vienmērīgi apsmidzinās sējumiņš un lai ūdens nesaskalo sēklas vienuviet.

vecsprofils 30. aprīlis 2014 11:27 VesmaSk

Pa virsu izkaisīju jauno, jo viss tur bija izrušināts no manis izraktajām kukurūzas saknēm. Tur zeme bija "mirusi" es pat teiktu, visa ar saknēm, saaugusi cieta, ka nevarēju vienkārši izņemt saknes, nācās daudzās vietās nomainīt augšējo zemes slāni...
Rezultātā man radās bedre, kuru aizpildīju ar no meža atnestās melnzemes un virsējo kārtiņu uzbēru svaigu...
nezinu, a nevajadzēja? Man i tā vēl jautājums, vai izaugs vietā jauna zāle, šķiet būs tāds brīnums :)

VesmaSk 30. aprīlis 2014 10:58 Shalako

Priekš kam zemi jaunu pirkt??? Pirmo reizi ko tādu dzirdu... Saprotu, ja siltumnīcā maina zemi, bet dārzā??????

vecsprofils 28. aprīlis 2014 21:07 VesmaSk

Paldies, bet jau visas saknes izraku, zemi jaunu nopirku, visu jau iesēju, tagad laistu un ceru uz rezultātu (angel)

VesmaSk 28. aprīlis 2014 20:15

Nu jā, bez uzrakšamas un izlasīšanas nekas nebūs. Var jau ar grābekli pa virsu pakapāt tos salmus nost un zemi uzrušināt, un tad iesēt zālāju, tās kukurūzas saknes pašas nopūs apakš zemes, bet tad varbūs zālājam cauri līdīs citas nezāles, kas tajā gabaliņā.

vecsprofils 28. aprīlis 2014 17:28

Nu re, atradu arī puslīdz smukas dārza čības, tādas maigi rozā, noapaļotu purniņu, pašas tā kā pīnēm, vārdu sakot sievišķīgas un akurātas, nekā tās kantainās un brutālās a la Crocs :) Tagad atliek laistīt zemi un jāgaida brīnumus :)

vecsprofils 24. aprīlis 2014 20:14

p.s. un galvenais, zāli, jo gribās viendabīgu, smuku mauriņu :)

vecsprofils 24. aprīlis 2014 20:06 Ema

Paldies, bet dārza lietās man laikam vienalga, ir tie oriģinālie vai kādas parastas gumijas-plastmasas čības. Galvenais, lai smuki izskatās un kalpo savam mērķim ;)
Tā kā man nav nekāda diži lielā teritorija un to netīrāko darbiņu tikko jau pabeidzu, tad čības turpmāk derēs tikai periodiskai dārza uzkopšanai, kas arī aizņems daudz mazāk laika, tādējādi kvalitāte un svīšana spēlēs jau maznozīmīgu lomu :)
Nu re, atrādu šodienas darbiņu. Otrs gabals tagad tīrs no nezālēm. Tagad atliek vietumis uzbērt svaigu zemi un taps pats interesantākais - stādīšu pirmo reizi garšaugus un puķes!

Emmy 24. aprīlis 2014 19:29 Shalako

"Crocs" ir ļoti labi un ērti, pārējie pakaļdarinājumi ātri plīst, kāja svīst utt...

vecsprofils 23. aprīlis 2014 20:30 VIT@

Ooo, tas ir super, es arī gribu smukas! :D Redzēju vienas crock veidīgas čības, uz viņām bija "svarovski" kristāliņi ROFL Ko tik neizdomā!

VIT@ 23. aprīlis 2014 18:16 Shalako

arī dārza outfits var būt smuks ;) Man ir smuki gumijnieki un smukas gumijas čības :P Un smukas suņa pastaigu kleitiņas arī :D

vecsprofils 23. aprīlis 2014 12:39

Starpcitu, sakarā ar dārza darbiem, es pirmo reizi iedomājos par apaviem "Crocs" ;) Liekas, ka tagad iederētos, būs jānopērk kaut ko tādu vai līdzīgu tām nesmukām gumijas čībām, neiztikt vairs bez tām. Vakardien tieši nopirku balerīnas ar gumijas zoli, domāju ar tām pa dārzu ņemties, ar riteni braukt un vispār pārgājieniem, un te tev nu bija, mans pilsētnieciskais nepraktiskais prāts nopirka baltā krāsā un ar tādu smuku mežģīņotu auduma virsu... izgāju es dārzā, nostājos nedaudz zemītē un ātri vien čībiņas novilku, žēl palika smērēt... ;) Nāksies tomēr pirkt arī nesmukās čības tieši darbiem.

vecsprofils 23. aprīlis 2014 12:23

Jau noskaidroju, ka vēl citā vietā aug nezāles, vieta, kur gribu iekārtot garšaugu placīti blakus jau augošiem lociņiem. Nezāles taču likvidēt ir vieglāk par sakņu rakšanu, jā?

vecsprofils 23. aprīlis 2014 12:00 makvins

Viņam vispār ar dārzu pirmais kontakts un arī nav intereses rukāties, turklāt tagad atsākās darba dienas, pa dienu viņš darbā, tāpēc dārza labiekārtošana paliek manā ziņā :) Izņemot smagās zemes iekraušanu/izkraušanu vagā, ar ko viņš palīdz vakarā, lai savāktu manus kurmja rakumus :D

mazaa raganina 23. aprīlis 2014 11:34

Kāpēc neliki vīru pie darba?

Cerīte 22. aprīlis 2014 21:34 Shalako

(Y):D

vecsprofils 22. aprīlis 2014 21:22

Bilde

vecsprofils 22. aprīlis 2014 21:20

Paturpināšu monologu ;) Otro dienu esmu kurmītis, saraku to dobi ar saknēm, palika vēl gabaliņš rītdienai. Otro jautājumu arī pati jau atrisināju, nopirku zāles sēklas. Tā ka progresēju, gribu ātrāk savu dārziņu ierīkot pēc savas gaumes ;)

vecsprofils 21. aprīlis 2014 19:31

Kaut kā jūs ilgi tur svinat Lieldienas, pavisam nozudušas :D
Pati sāku darboties, veiksmīgi izraku trīs sakņu četrstūrus, vēl daži priekšā rītdienai ;) Bet jautājumi aktuāli tik un tā! Savādāk mana rosība pa zemi tāda visnotaļ episka :D