Kā kopt?

sherija
sherija 1. decembris 2010 11:33

Nesen man uzdāvināja šādu puķi, bet nezinu, kā viņu kopt. Zinu tikai to, ka nedrīkst tikt tiešos saules staros un jālej reizi nedēļā, bet kur īsti udens jālej- uz saknēm, kašpo vai lapās iekšā(esmu redzējusi, ka tā dara. Man reiz jau tāda puķe bija, bet es viņu nobeidzu, šausmīgi negribu nobeigt arī šo puķīti :-(

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sherija 2. decembris 2010 00:01

nu jau gandrīz nedēļu tā arī daru, jo cik atceros- ja šī puķe netiek pietiekami biežī lieta, tad to var atdzīvināt, bet ja pārlej:-((( vienīgais, mums mājā ap 23grādiem sauss. un zeme ir pilnīgi sausa, lai arī tas baltais pa virsu, kas ir no pārliešanas (bildē to puķīti var redzēt).
Tam ziedam (krāsainajām lapiņām gali tādi brūngani, izskatās ka apkaltuši, bet patiesībā jau laikam no tā,ka iepuvusi :-( zaļās lapas gan ir kārtībā. Traki:-( bet neticu, ka pa dažām nedēļām puķe ta var nobeigties:-( tiklīdz ieraudzīju, ka krāsainās lapas sāk mainīt krāsu uzreiz beidzām viņu liet.

rozhuks 1. decembris 2010 16:25

Sherija-Tad tu viņu labāk pašreiz nelej,jo tas ir jādara tikai tad kad ir LIELS karstums!!!!!
Ja tev mājās ir silts un pietiek mitruma -nedari NEKO ar šo puķi!!!!

sherija 1. decembris 2010 15:49

Paldies, rozhuk. Pagājušo puķi gan pārlēju, viņai izpuva tas viducis:-((( šai arī sākumā reizi nedēļā ielēju lapās ūdeni, bet tad sabijos, jo šonedēļ ieraudziju, ka tam ziedam pašas mazākās lapiņas sapuvušas:-( tām apkārt(no kurienes viņas aug) bija balts un kad izkustināju tās lapiņas viena pēc otras sāka kustēties un izrādījāš, ka mazās lapiņas jau izpuvušas:-((((
Tagad gribu saglābt vēl, ja ir ko glabt:-(

milana 1. decembris 2010 14:46

Jā man arī šitāda bija, pārlēju! (dunno)

rozhuks 1. decembris 2010 12:19

Viņu nav jalaista uz augsnes ,neaizmirsti!!!!

rozhuks 1. decembris 2010 12:14

Bromēlijām patīk ļoti silts gaiss un mitrums!
Tas ir,ka viņās vienreiz dienā vajadzētu apmiglot ar ūdeni,viņām patīk mīksts ūdens!!!Un lapu rozetes viducī,kur viņas veido centru ,vajag piepildīt ar ūdeni kad ir karsts un ļoti sauss gaiss!!!!

rozhuks 1. decembris 2010 12:10

Šī cik es saprotu ir viena no Bromēliju šķirnēm,Guzmanija!!!

sherija 1. decembris 2010 11:52

Pirmo šādu puķīti pārlēju un viņa sapuva:-( tādēļ nedaudz bail ķerties pie šīs, jo šī ir vairāķas reizes lielāka kā pirmā.

sherija 1. decembris 2010 11:50

:-((( nee, es nepievienoju bildi:-((( šeit būs tā puķīte.
Ar orhideju nu jau tā kā esmu iepazinusies:-)

rozhuks 1. decembris 2010 11:37
rozhuks 1. decembris 2010 11:35

Sherija tu par orhideju runā?!!!

sherija 1. decembris 2010 11:33

Nesen man uzdāvināja šādu puķi, bet nezinu, kā viņu kopt. Zinu tikai to, ka nedrīkst tikt tiešos saules staros un jālej reizi nedēļā, bet kur īsti udens jālej- uz saknēm, kašpo vai lapās iekšā(esmu redzējusi, ka tā dara. Man reiz jau tāda puķe bija, bet es viņu nobeidzu, šausmīgi negribu nobeigt arī šo puķīti :-(