Jūsu ieteikumi,pieredze-mazas kāzas.

norbeta
norbeta 27. jūnijs 2015 16:55

Sveikas!

Tā kā dzīvojam kopā jau 8 gadus un ir 2 bērni,tad nu izspriedām ka nu tad to lietu nodarīsim oficiāli :D

Bet gribam mazas kāzas.Mēs abi,bērni,vedēji un vecāki.Bet ir tā ka nevar saprast vai uz dzimstsarakstu nodaļu aicināt arī citus?Daudz tādi radi,draugi kurus itkā pieklājības pēc vajadzētu vismaz uz to ceremoniju uzaiciānt.Bet no otras puses gribas pašiem tā pa kluso un miers!Kā būtu labāk?

Jā,un kā ar izmaksām?Apmēram ar cik var rēķināties,ja negrib neko tādu paŗmērīgu un šiku!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
norbeta 29. jūnijs 2015 11:53 Nymph

Ir doma par vienkāršu pušķi!Mammai bija pavisam vienkārši un forši-maijpuķīšu pušķis-vienkārši un skaisti!Vecākiem vēl tagad ir tradīcija kāzu datumā braukt pēc maijpuķītēm! :)
Auto dekoru arī domāju sarunāt ar paziņu,domāju ka viņa kā paziņām uztaisīs skaisti un lētāk!
Kleitu netaisos gādāt dārgu.Maksimums līdz 50eur.
Dosim naudu vedējiem lai paši izdomā kur un kādas aktivitātes viņi mums grib sarīkot!:)
Pēc ceremonijas izbraucam tur kur mūs vedēji ved,pēc tam kopīgi ar vecākiem,vedējiem un bērniem pasēžam vai nu kādā restorānā vai pie vecākiem mājās.Netaisos ēdināt visus draugus un radus,mums to ir pārāk daudz.Ja vienīgi vecāki pa kluso ko sarīko,tad tā ir cita lieta.
Domāju ka apm. ar 500 EUR,tiksim cauri.

norbeta 29. jūnijs 2015 11:44 Nymph

Es te tagad apdomājos,bet tiešām no draugu puses tā nesmuki tad tas bija.
Mēs taču bijām uz ceremoniju,apsveicām,vēlējām visu to labāko,bet šie pat šampanieša glāzi neuzsauca.Nopietni!!!Man gan nebūtu žēl visiem pa glāzei!
Visi nofotogrāfējās kopīgā bildē un viss!Pat ar viņiem parunāt nesanāca!Aizbrauca!

norbeta 29. jūnijs 2015 11:41 Nymph

Nu ir tā ka nevaram izlemt vai uz ceremoniju tikai mēs,vedēji un vecāki vai arī citus aicināt!
Bijām draugiem uz šādu ceremoniju.Bet pēc tās nevienu ar šampanieti viņi necienāja.Visi apsveica,nofotogrāfējās un čau.Viņi mašīnā iekšā un prom pie saviem vecākiem.
Jā un mūsu dz.nodaļā ir tā ja lūdz vēl kādu uz ceremoniju tad uzreiz 30eur.Un vecākus jau aicinās un tā kā tā tā summa būs jāmaksā,tad arī domāju lai nāk uz cermoniju visi tie kas grib un var.
Es negribu mūsu nodaļas fotogrāfu.Nu fuj,bildes galīgi garām.Man ir paziņa kas ir fotogrāfs un varu viņu sarunāt pa lēto.Esmu jau runājusi,viņš teica ka pa simbolisku samaksu kā draugiem. :)

Nymph 29. jūnijs 2015 10:33

Objektīvi spriežot, pat pie minimāliem tēriņiem, ar 500 EUR ir jārēķinās pilnīgi obligāti, ja vien vēlaties šo dienu kaut mazliet svinīgu. Ja grib pavisam pa lēto - uz ceremoniju nekādas jaunas štātes, ar pļavas ziedu pušķīti rokā un savā vai vedēju auto, pēc tam "pa mājām", tad jau būtībā 14 EUR valsts nodeva par registrācijas faktu, varbūt kaut kas dz.rakstu nodaļai, kādi 15-20 EUR vietējam dz.rakstu nodaļas "profesionālajam" fotogrāfam par 3 samāksloti-samocītām kāzu bildēm, tad noteikti var izbraukt arī ar 50 EUR, bet man šķiet, ka šādu kāzu dienu reti kurš sev iztēlojas, ja vien kāzu diena nav vienkārši juridisks akts - dokumentu parakstīšana. :)

Nymph 29. jūnijs 2015 10:30 norbeta

Zini, es teikšu, ka nav tādas vienas īstās un pareizās receptes, kā darīt būtu labāk, ērtāk, lētāk u.t.t., bet vispirms ir tiešām jums abiem pašiem sev pilnīgi GODĪGI janodefinē, kādas kāzas vēlaties.
Man bija sajūta, ka sevi ļoti apdalīšu, ja rīkosim "mazās kāzas", zināju arī, ka vīra ģimene reāli nepiedotu, ja mēs aizmuktu un apprecētos divatā, būtu vel gadiem jāklausās zāģēšana, līdz ar to gan savās sajūtās, gan attiecībā uz ģimenēm sapratām, ka kāzas būs - ar ceremoniju, viesiem. Tomēr, tik ļoti, ļoti iespringām uz organizēšanu, ka beigās diena bija tik kolosāla, ka vairākas reizes pieķērām sevi pie domas - wow, un šis viss tiešām ir mums un notiek ar mums??? :)
Mazo kāzu pluss ir tas, ka faktiski jums ne ar vienu un ne ar ko nav jārēķinās jūs kāzu dienā, kā vien ar sevi, savām vēlmēm un vajadzībām (nu, izņemot, protams, oficiālo daļu). Par izmaksu daļu gan es teikšu - arī mazās kāzas četratā var izmaksāt paprāvu summiņu, tādēļ jums jau laikus uz papīra jāuzliek jūsu vēlmes - vai gribēsiet fotogrāfu, auto, kādus rotājumus, ziedus sev, automašīnai, ko darīsiet pēc ceremonijas, kur brauksiet, vai pasi taisīsiet vakariņas mājās, vai ēdīsiet restorānā. Vai būs kāds izbrauciens ar lieciniekiem, divatā, cik tāls tas būs?
Principā, pat, ja kāzās netiek lūgti viesi, šie sīkumiņi un šķietami nesvarīgie lēmumi var būtiski ietekmēt tēriņu pozīciju, tādēļ mazas ne vienmēr būs ar vienādības zīmi - lētas kāzas :)
Par viesiem - uz dz.rakstu nodaļu varat aicināt viesus, bet tad jārēķinās, ka tomēr uz šampanieša glāzi būs visi jālūdz (noteikti jāpadomā, kur to darīsiet - turpat nodaļā, kādā pļavā piknika veidā, kāda restorāna vasaras terasē vai kā citādi), un te klāt tomēr prasās arī kūka, kādas uzkodiņas, lai nav tā, ka viesi atnāk, pasniedz ziedus un viņiem jāiet prom. Līdz ar to, ja ir lūgtie viesi (un arī tiki uz ceremoniju tomēr pieņemts ir aicināt), tomēr būtu nepieciešami arī ielūgumi (pieskaitiet arī šo pozīciju izmaksām).

Linduchy 28. jūnijs 2015 22:44 norbeta

Man sākumā ļoti gribējās mazas kāzas - mēs un vedēji. Pa kluso gribējām apprecēties dzimtsarakstu nodaļā un tad laist uz kādu viesnīcu četratā svinēt, atpūsties utt. BET! Tad draugi, radi padzirdēja par kāzām...un sākās zāģēšana, ka vajag tusiņu, ka tā tak nevar, tā neviens nedara. Zāģēja, zāģēja, līdz es padevos un mīļā miera labad noīrēju viesu namiņu ar pirti - tusiņam, ja reiz tik ļoti gribēja...
Pirms kāzām noprecizēju, cik cilvēki būs, cik paliks pa nakti utt. Bet realitātē viss izvērtās sviestaini - vairāki viesi neieradās, citi ieradās, bet tik uz brītiņu. Un tas viss beidzās ar to, ka milzīgu daļu ēdiena no rīta mēs izmetām miskastē, jo viesu namā nebija tik milzīgs ledusskapis, salāti sabojājās :S Tīri fiziski kkādi 10 cilvēki nevar apēst to, kas paredzēts 30 cilvēkiem...bez tam, mums vedēji bija saorganizējuši foršas spēles un atrakcijas, ka ēšanai īsti arī nebija ne laika, ne gribēšanas.
Nu lūk, bet nu pasākumu man uzreiz sadārdzināja gan viesu nams, gan ēdieni un alkohola jūra (kuru vēl gadu pēc kāzām turpinājām lietot, viens labums :D ), gan autobuss viesiem...

norbeta 28. jūnijs 2015 20:27 Catwoman

Kā pašai ir bijis,ja saki pēc savas pieredzes? :) Paldies! :)

Linduchy 28. jūnijs 2015 08:57 norbeta

Tad tik uz priekšu! Dari tā, kā jūti un vēlies, jo tā būs TAVA un tava vīrieša diena :) Neļaujies spiedienam no radu un draugu puses, ka vajag tusiņu (pēc savas pieredzes, saku, nu nav tā vērts...)
Ak, man jau šķiet, ka mazas un intīmas kāzas, romantiski vieglas - tas ir forši :) (Y)
Lai izdodas! (F)

norbeta 28. jūnijs 2015 00:46 Catwoman

Nav tāda sapņu kāzu diena!
Gribas mierīgi,vienkārši un ar tuvākajiem cilvēkiem.Pat brāļus un māsas negribas aicināt,jo visiem ir lielas ģimenes,visiem bērni,un lielākajiem bērniem otrās pusītes,bērni,ģimenes utt.
Nu kleitu nekad nepirktu vai nešūtu tādās astronomiskās cenās.Nevajag man tās kleitas kas izskatās pēc baltām kūkām ar korseti un plikiem pleciem.
Nezinu bet man jau liekas ka var daudz ietaupīt,ja daudz ko dara paši.

Linduchy 27. jūnijs 2015 22:48

Mazas kāzas - es PAR! Uz dz.nodaļu var saaicināt kaut puspasauli :)
Mazāk jezgas...tēriņu ziņā, nu baigi daudz jau ieekonomēt nesanāks...kaut gan, skatoties, kādu tu iedomājies savu sapņu kāzu dienu. Ir jau kleitas vien tādā cenā, kas citām līdzvērtīgas visam kāzu budžetam :)