Jautājums Juristu klubiņam!

svente
svente 13. jūnijs 2011 16:09

Zinu, ka bankas ir tiesīgas cedēt aizdevumu, bez aizdevuma ņēmēja piekrišanas. Ja pareizi saprotu, aizdevumu drīkst cedēt uz tiem pašiem noteikumiem. Aizdevuma ņēmēja stāvoklis nedrīkst pasliktināties. Mana paziņa visu laiku maksāja aizdevumu (tas bija iekavēts, bet maksājumi bija katru mēnesi), banka to cedēja. Pārsteigums tas, ka atlikusī summa ir dubultojusies. Palikuši bija apmēram 150 Ls tagad tie ir apmēram 300 Ls. Vai cedējot aizdevumu atmaksājamā summa drīkst palielināties?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 14. jūnijs 2011 14:04

es ieteiktu puisim konsultēties ar juristu

svente 14. jūnijs 2011 09:29

Paldies par informāciju. Viss ir pareizi. Tēvs ilgu laiku nemaksāja paņemto aizdevumu. Dēls pārņēma visus maksājumus un vienojās ar banku (GE Money), cik viņš var maksāt, jo pašam ir maksājumi. Nekādi dokumenti protams netika noformēti, viss mutiski. Dēls maksāja katru mēnesi, kā bija ar banku sarunāts(aizdevums kopā bija 1200Ls). Mēs vienīgi nesapratām, kāpēc tad kad palika tikai 150Ls nomaksai, pēkšņi bez brīdinājuma aizdevums tika cedēts.

nosiguldas 14. jūnijs 2011 09:11

Ir senāta spriedums, kurā norādīts, ka procenti nevar būt lielāki par pamatsummu. Lai sīkām pateiktu jāredz dokumenti '. Pēc stāstījuma īsti nav skaidrs, kapēc tomēr aizdevums tika cedēts, parasti to dara, ja iekrājās paliela parāda summa un aizņēmējs nav griezies bankā ar iesniegumu par [roblēmas iespējamo risinājumu. Bet protams mūsu tirgū ir izņēmumi kā GE banka un BIG, uz kurām principā Latvijas likumdošana neattiecas.

spaara 13. jūnijs 2011 16:21

Droši vien ir uzkrājušies nokavējuma procenti par pamatsummu un procentiem, līdz ar to cedē gan pamatprasījumu, gan aprēķinātos procentus par aizdevuma lietošanu uz cesijas brīdi, gan uzkrātos nokavējuma procentus. Tā vismaz izskatās pēc sniegtās informācijas.

svente 13. jūnijs 2011 16:09

Zinu, ka bankas ir tiesīgas cedēt aizdevumu, bez aizdevuma ņēmēja piekrišanas. Ja pareizi saprotu, aizdevumu drīkst cedēt uz tiem pašiem noteikumiem. Aizdevuma ņēmēja stāvoklis nedrīkst pasliktināties.
Mana paziņa visu laiku maksāja aizdevumu (tas bija iekavēts, bet maksājumi bija katru mēnesi), banka to cedēja. Pārsteigums tas, ka atlikusī summa ir dubultojusies. Palikuši bija apmēram 150 Ls tagad tie ir apmēram 300 Ls. Vai cedējot aizdevumu atmaksājamā summa drīkst palielināties?