Izvēlamies gultas veļu mājai: kas būtu jāzina?

Fejasnams
Fejasnams 6. decembris 2014 15:51

Gultas veļa patiesi ir viens no tiem priekšmetiem, bez kura nebūtu iedomājama ikdienas dzīve. Ne velti eksperti daudz runā par to, ka gultas veļai ir ļoti svarīga nozīme, lai sasniegtu visaugstāko iespējamo miega kvalitāti. Par to, cik svarīgs ir labs miegs nemaz nav papildus jārunā – tikai kvalitatīvs miegs var palīdzēt atgūt fizisko, emocionālo un garīgo spēku. Viens no svarīgākajiem apstākļiem, kas nodrošinās labu naktsmieru, ir piemērota gultas veļa. Bet kā lai izvēlas īsto? Uz šo jautājumu ir atbilde.

Lai izvēlētos labāko gultas veļu savai mājai, jums jāpievērš uzmanība savām vajadzībām. Tikai tad, ja tās sapratīsiet, būs iespējams piemeklēt vispiemērotāko gultas veļu. Protams, ikviens meklē augstākās kvalitātes preces, to pašu var teikt arī par gultas veļu. Ja vēlaties visaugstākās kvalitātes produktu, jums noteikti jāizvēlas zīda gultas veļa. Tomēr ir nepieciešams uzsvērt to, ka no zīda izgatavotā gultas veļa ir kaprīza. Lai pienācīgi par to rūpētos ir nepieciešams ievērot dažus norādījumus un tīrīšanai jāizmanto tikai vislabākie tīrīšanas līdzekļi. Tomēr, neskatoties uz šiem trūkumiem, ir vērts padomāt par zīda gultas veļas priekšrocībām: zīds ir īpaši maigs un tas labi pieguļ ķermenim. No šī materiāla veidotā gultas veļa noņem lieko mitrumu, tāpēc tas rada labvēlīgu mikroklimatu miega laikā. Nemaz nerunājot par luksusa sajūtu...

20141206155110-85522.jpg

Tomēr, ņemot vērā augstās cenas un sarežģīto kopšanu, ne visi vēlas iegādāties zīda gultas veļu, dodot priekšroku ekonomiskākām un vieglāk kopjamām gultas veļām. Tādā gadījumā ideāls ir satīns: šis materiāls ļoti labi piekļaujas ķermenim, radot labvēlīgu mirkoklimatu, ir izturīgs un kalpos ilgstoši, kā arī tā kopšana ir daudz vienkāršāka. Salīdzinājumā ar zīda gultas veļa, satīna gultas veļa ir ievērojami lētāka. Satīna gultas veļa ir ļoti daudzveidīga, sākot no krējuma krāsām beidzot ar spilgtiem toņiem un krāsainiem ornamentiem.

Lai izvēlētos vispiemērotāko gultas veļu, pievērsiet uzmanību savai veselībai. Ja jūsu veselība ir nevainojama, ideāla būs jebkura veida gultas veļa, bet, ja jūs sūdzaties par locītavu sāpēm vai asinsrites traucējumiem, vilnas materiāls būs labākā izvēle. Tas ir tāpēc, ka īpašais siltums un maigums, kas piemīt vilnas gultas veļai, mazina locītavu sāpes un tās faktūra miegā masē jūsu ādu, veicinot asinsriti.

20141206155137-40266.jpg

Kā redziet, izvēlēties gultas veļa savām mājām ir daudz vieglāk, ja tiek ņemti vērā vairāki kritēriji: savas vēlmes, vajadzības, un veselība. Vēl būtu jāpievērš uzmanība gultas veļas kopšanai. Mūsdienās aizvien vairāk cilvēki ir ar augstu nodarbinātības līmeni, līdz ar to mājsaimniecības darbiem tiek veltīts mazāk laika. Tieši tas pats ir attiecināms uz gultas veļu – ja esiet aizņemts cilvēks, un jūs vēlaties, lai gultas veļu būtu vieglāk kopt, neaizmirstiet pievērst uzmanību kopšanas instrukcijai izdarot izvēli. Vieglāk būtu uzturēt satīna un kokvilnas gultas veļu.

Galu galā, izvēloties vispiemērotāko gultas veļu, ir vērts pievērst uzmanību, kādas krāsas dominē jūsu guļamistabā. Piemēram, ja telpa ir no gaišām un maigām krāsām, bet prātā kādu laiku valda doma, ka būtu lieliski ieviest ko spilgtāku, atcerieties gultas veļa ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā to izdarīt – vienkārši iegādājieties krāsainu gultas veļas komplektu. Bet, ja jūsu guļamistabā dominē zemes toņi un vēlaties, lai viss būtu saskaņots, izvēlieties brūnu vai maigu apelsīna krāsas gultas veļu.

Vairāk informācijas par gultas veļu un tās kopšanu meklējiet www.fejasnams.lv interneta veikalā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies