Ikdienas pļāpiņas (2018)

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. janvāris 2018 08:32

Lai brīnumskaisti svētki katrā mājā!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Emmy 10. janvāris 2018 13:32 Shalako

Mazais bus gudrs.
Bieži novērtos, ģimenēs kur runā vairākās valodās un saknēs ķīselis, ir tīri gudri :D

Shalako 10. janvāris 2018 13:32 pece

o jā, pievienojos! Tā arī ir, ja aizbrauc prom, tad jācenšas nevis braukt ar savu Bībeli, bet pieņemt to, kur esi atbraucis, tajā pašā laikā cienot savu etnisko piederību. Kaunēties vai slēpties noteikti nevajadzētu, bet jā - man arī ērmīgi liekas, ka Latvijas aizbraucēji tik ļoti pēkšņi sāk piekopt latviskās paražas ar koriem, dejām, latviskie pulciņi un nodarbības.... Nu priekš kam? Tiem, kam ir atvase un pārvācās uz dzīvi uz citurieni, tad tas bērns 100% ātri integrējas un tikai vecāki ir tie, kas spiež viņiem darīt to, ko varbūt viņi nemaz vairs i negrib.

pece 10. janvāris 2018 13:27

Pati esmu studējusi ārpus Latvijas un tas, kas mani ir atturējis izvākties no Latvijas ir tas, ka palika sajūta - es tur nekad nekļūtu par vietējo ar visu piederības sajūtu. Jā, varbūt tādi būtu mani bērni.

Shalako 10. janvāris 2018 13:26 Linduchy

ak jā, un vēl tak vīrs ebrejs, šad tad uztrinkšķinu kādu Tumbalalaiku :D
vārdu sakot internacionāla ģimenīte.

pece 10. janvāris 2018 13:26 Shalako

Man šķiet, ka dzīvojot citā valstī, ir "jādzen saknes" konkrētajā zemē, ja gribi tur dzīvot. Tāda "sēdēšana" uz diviem krēsliem, pieder īstermiņa risinājumam.

Man ir tāda sajūta, ka īpaši latvietību no attāluma piekopj tie, kas tajā jaunajā zemē nejūtas gaidīti un piederīgi. Pēkšņi kļūst par kora dziedātājiem un tautiņdeju dejotājiem, sāk svinēt gan Latvijas svētkus gan senlatviešu svētkus.

Emmy 10. janvāris 2018 13:22 Shalako

Tagad tāds labs laikmets, var sazvanīties, pastāstīt kas un kā. Bet nekad neesmu bijusi baigā mammas meitiņa, ātri gribēju prom un savu dzīvi. Sazvanamies vidēji reizi nedēļā vai retāk, nav jau īsti par ko runāt.:)
Es arī nesekotu līdzi, ja tik ilgi jau būtu prom, Tev ir jaunas mājas, un tas ir tikai normāli ka seko līdzi ziņām kas notiek tur.:)

Linduchy 10. janvāris 2018 13:22 Shalako

sasmējos par tavu ķīseli :D (Y)

Shalako 10. janvāris 2018 13:15 Emmy

Jā, tā varētu būt ;) Man ģimene gan ietilpst tajā, ko gribētu satikt vienmēr, bet arī te pieradums tomēr dara savu. Agrāk, kad nesen aizbraucu, tad braucu uz LV katrus 3 mēnešus, pēc tam - ik pēc 4-5 mēnešiem, tad 2x gadā un šis gads man ir pirmais, kad veselu gadu jau nebiju Latvijā. Tiesa, vecāki pie manis bija atbraukuši jūnijā. Un, jo ilgāk neesmu Latvijā, jo mazāka tā saikne... es vairs nejūtu, ka būtu piederīga Latvijai, arī sociālpolitiskajos jautājumos, ne man vairs interesē, nedz es arī tik ļoti sekotu tam līdzi. Vairāk zviedriete, nekā latviete.

Bet tā, kopumā - protams, ļoti novērtēju mūsu Jūrmalu, jo es dzīvoju Zviedrijas vidū un man nav blakus krastmalas, tāpēc ilgojs pēc jūras. Jā, arī šis tas no produktiem - piemēram, sieriņi. Ļoti garšo... (inlove)

Emmy 10. janvāris 2018 13:06 Shalako

Sveika.
Man laikam līdzīgi kā Tev, pat, kad dzīvoju ārpus L.
Arī tagad nebūtu prob.aizbraukt, ne jau tik daudz tās dzimtenes trūkst, kā ierastais, ikdienišķais un pierastais. Kaut vai tie paši ēdieni... lai teiktu ka trūktu ģimenes, nē, pat Lv dzīvojot, nav sanācis satikt ģimeni jau teju 2 gadus. Varētu domāt ka uz mēness dzīvoju :D

Shalako 10. janvāris 2018 13:00

Smieklīgi, bet runājot par kultūru, vairāk pat varētu padomāt, ka nāku no Francijas un franču valoda man tuvākā, jo ļoti bieži ģērbjos tipiskā klasiskā franču stiliņā, kāda somiņa ar Eifeļtorni to paspilgtina, klausos franču mūziku un spēlēju franču meldiņus uz klavierēm, tāds maldīgs vizuālais tēls :D
Vispār interesanti sanāk - paši no Latvijas, bet dzirdama gan latviešu, gan krievu valoda - krieviski ar vecākiem Skype un tad, kad viņi atbrauc, klausos frančus un fanoju par Franciju, dzīvoju Zviedrijā un runāju ārpus mājas zviedriski.

No šī izriet, ka esmu ķīselis.

Shalako 10. janvāris 2018 12:54

Laba diena 2018.gadā! ;)
Mani vairāk pat ieinteresēja Peces filozofiskais jautājums par to, "cik lielā mērā laimes sajūtu ietekmē "sakņu" esamība un piederības sajūta savai tautai un savai zemei un cik daudz mēs esam atbildīgi par savu sakņu saglabāšanu?"

Man laikam tā saikne ar piederību Latvijas kultūrai nav tik liela, kas izpaustos patriotismā vai tajā, ka es ļoti pārdzīvotu, ka aizbraucu prom. Ar vīru runājam latviski, bet tā ārpus kaut kā izcelt to, ka esam latvieši, - nē, tā nav. Klusa, mierīga dzīve un ārpus mājas tieši otrādāk ir vēlme vairāk integrēties zviedru sabiedrībā, t.i. āpus mājas runāju tikai zviedriski, vienalga -pareizi vai nē, bet zviedriski. Ne angliski, ko šeit arī visi saprot un ir tāds glābiņš tiem, kuri ar zviedru valodu nevisai.

pece 10. janvāris 2018 12:51 thezeezee

Varbūt vajag atvaļinājumu kādā spa, ja ne kūrortā?

pece 10. janvāris 2018 12:51 rasas

Man brīžiem šķiet, ka kultūra ir viss :D

thezeezee 10. janvāris 2018 12:22

..vispār iestājies kaut kāds nogurums. It kā tikai gada sākums, un diezgan brīvdienas pa vidu bijušas, bet jau prātoju par atvaļinājumu. Šķiet pirmo reiz būtu gatava pavadīt atvaļinājumu, guļot saulītē pie baseina. Baterijas galīgi izlādējušās

chika 10. janvāris 2018 12:15

Nu re - vismaz viens ir skaidrs - kad SK ir klusums, tad tik jāpaceļ tēma par bērniem.

rasas 10. janvāris 2018 11:51 pece

Mani drīzāk bieži vien pārņem jautājums, kas vispār ir kultūra? Kas nosaka tās dogmas?

Ciao 10. janvāris 2018 11:51 Aggie

man tas pats, ir ko teikt, bet vai vajaga...8-|

pece 10. janvāris 2018 11:51 thezeezee

Attiecībā uz bērniem, es gan teiktu, ka lielā mērā cilvēki ir egoistiski. Arī es. Tīri teorētiski varētu ieveist vēl pāris bērneļus, pārvākties uz dzīvesvietu ar mazākām ērtībām un bērnus sūtīt tikai pašvaldību apmaksātos pulciņos, bet es vienā brīdī izlēmu, ka es to nevēlos, kā liela daļa iedzīvotāju.

Es nevienu nenosodu. Īpaši tāpēc, ka iespējams tas, kas šobrīd sķiet svarīgs, tāds vairs nebūs pēc kāda laika.

pece 10. janvāris 2018 11:48

Tik pat filozofisks ir jautājums par kultūras mantojuma saglabāšanu -vai vienmēr un it visu vajag saglabāt? vai saglabāt nozīmē iekonservēt? Vai katru "būdu" ir vērts vērts saglabāt/atjaunot?

Varbūt kultūrai jābūt dzīvai un tautisko dziņu ir jāmāca skolā, t.sk. mūzikā, kur vienlaikus tautas rotaļas un dejas, bet latviešu valodā jāmāca un jāskaidrot tautasdziesmas....

Reizēm, dzirdot par kārtējās ievērojamās perosonas dzīvesvietas veidošanu par muzeju, mani pārņem duālas izjūtas. No vienas puses atbalstāmi, no otras, cik liela pievienotā vērtība ir dzejnieka gultiņai vai mīļotajai karotītei autentiskā vidē?

thezeezee 10. janvāris 2018 11:46

...es laikam negribētu piekrist, ka cilvēki ir egoisti, tāpēc nav bērnu. Pirmkārt, šobrīd viss notiek vēlāk kā 80.tajos gados - vēlāk precas, vēlāk dzimst jaunā paaudze. Otrkārt, katram dzīve sagriežas citādi - viens varbūt grib bērnus, bet nav iespēju, otrs negrib - kaut varētu. Mēs jau nekad nezinām, kas darās cilvēku prātos.. :)

Un jāpiekrīt Linduchy - katram savs. Nevajag visiem vienādus ideālus un dzīves mērķus.

Aggie 10. janvāris 2018 11:32

Sveikas, kas par tēmu trešdienas rītā :D nezinu, lekt iekšā vai nē :D

Linduchy 10. janvāris 2018 11:31 rasas

Par manu kaķi šodien pēcpusdienā taps blogs :D
Jautri mums iet :D

rasas 10. janvāris 2018 11:29 Linduchy

Kā Tavam kaķim klājas? :)

rasas 10. janvāris 2018 11:29

Es gan sen esmu pieņēmusi, ka es neesmu valstij vajadzīga, valstij vajag, lai kāds maksā nodokļus, vienalga kas. Ideja par nacionālu valsti - hmm, nav pamatota, jo mūziku pasūta tas, kas maksā, turklāt nav ilgtspējīga - gadsimtu griežus iztur tikai lielas nācijas (nevis tautas).

Linduchy 10. janvāris 2018 11:15 Kerstyna

Katram savs. Un es piekrītu, ka ideāli nav akmenī cirsti, viss var mainīties. Bet es nezinu, kā būs pēc 5, 10 gadiem, es runāju par šo brīdi :)

1 ... 181 182 183 184 185 186

Tagi

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā