Ikdienas kārtība mājās

vecsprofils 6. augusts 2013 12:27

Parunāsim par kārtību jūsu mājvietā tieši ikdienā, nevis tad, kad jums ir ģenerālā tīrīšana vai gaidat ciemiņus. Iedomāsimies, ka atnāk negaidīts ciemiņš, ko viņš redz jūsu mājās, vienalga, būtu tas rīts, diena vai vakars? Vai jūsu mājvieta 1) vienmēr ir pedantiski kārtīga, tīra, koridoris perfekts bez smilšu graudiņiem (viesnīču standarts) ; 2) kārtīgs, omulīgs, bet redzams, ka mājās dzīvo - kāda krūze uz galda, pie ieejas durvīm nedaudz jūtamas smiltis, kaut kur matu gumija vai nenolikta plauktā grāmata utt. 3) Savandīts, ka nākas atvainoties par esošo nekārtību - putekļi, mantas haotiski izmētatas, neslaucītas grīdas utt.?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Cerīte 6. augusts 2013 14:02

Mani toč tad no mājām izmestu dārgais ja es sadomātu nakts vidū ko tādu pasāktROFLROFLROFLROFL

Cerīte 6. augusts 2013 14:02 Spotorno

Un tā katru nakti:D:D

vecsprofils 6. augusts 2013 14:00 cerite

Jā, saprotu, ka to ietekmē arī dzīvesritms, pilnīgi noteikti, ja ir pamatoti attaisnojumi, tad nevar arī gaidīt, lai cilvēks pats tagad naktī ņem un visu pulē :)

Cerīte 6. augusts 2013 13:52 Spotorno

Nu ja-tad ja ir laiks -es izbraucu no mājas 6:45 un piemēram vakar pārnācu 21:15.Kādi tur vairs putekļi,ja vēl dārzs jālaista un nākošai dienai ēst jātaisa /uz darbu/

vecsprofils 6. augusts 2013 13:45 Linduchy

Man arī sanāk piekārtot katru dienu, pretējā gadījumā nebūš tās pastāvīgās kārtības. No rīta pieceļoties, pēc rīta rituālu pavadīšanas, ierastā secībā noslauku putekļus, izsūcu tepiķi un tikai tad varu justies kā mājās. Tāpat nevaru iet gulēt, ja mājās kaut kas ir savandīts, vienmēr saloku pledus, kārtīgi nolieku, drēbēm arī jābūt savās vietās.
Pat tad, kad dzīvoju ar vecākiem un māsu Rīgā, vienmēr rūpējos par tīrību, mani pat draudzenes un māsa sauca par "Deniju Tēneru" no Pilnās mājas, kurš apsēsts ar tīrību :D Māsa gan man ir pretēja, tāpēc, kad mums bija kopīga istaba, bijuši strīdi tieši par to, ka viņas haoss un nekārtība uz dīvāna rada istabā man nepieņemamu diskomfortu. Citreiz biju uz savu galvu kārtojusi viņas skapja un papīru plauktus, dažkārt par to sanemu pārmetumus, jo redz viņa nezinot, kur tagad kas stāv....
Lūk tā...

Linduchy 6. augusts 2013 13:34

Māju piekārtoju katru dienu - principā mana diena ar to arī sākas. Bet katru reizi saskaros ar problēmu - ja es ko paņemu, tad nolieku vietā, bet manam vīram gan tuvāks ir radošais haoss, kas mani reizēm tracina.
Negaidītu viesu/klientu uzņemšana notiek regulāri. Priecājos, ja piesaka vizīti vismaz 15 minūtes iepriekš. Galvenais, lai mājās vienmēr ir kafija un kāds našķis, ar ko pacienāt viesus.
Godīgi sakot, klusībā sapņoju par momentu, kad varēšu bez žēlastības atbrīvoties no vīra iekrātajām darba lietām (devil)

vecsprofils 6. augusts 2013 13:30

Skaidrs :) Man tuvāki ir pirmie divi varianti, kaut kas starp abiem ir vienmēr, sliecoties vai nu uz vienu vai otru pusi. Kopumā runājot, ļoti patīk tās kārtīgās mājvietas, kad ienāc un jūtams svaigums, nevis sastāvējis gaiss ar aizvērtiem aizkariem.

VIT@ 6. augusts 2013 13:17

Man mājās vienmēr ir kārtība, jo paņemot kaut ko , vienmēr to nolieku pēc lietošanas vietā, par cik man ir ari suns, tad mājas sūknēšana un mazgāšana ir katru dienu, īpaši vasarā kad laiks ir karsts, putekļi ceļās augšā, taču manā pedantiskajā kārtībā jebkurš ciemiņš jūtas ērti, vismaz neesmu dizrdējusi, ka kādam tas sagādātu neērtības, vēdinātas telpas, grieztie ziedi vāzēs, kāda viegla mūzika fonā, kārtīgā dzīvoklī un ūdens glāze uz galda - tāda ir mana ikdiena :)

Cerīte 6. augusts 2013 12:47

Māju tīram 2 reizes nedēļā -parasti ceturtdien un svētdienas pievakarē.Bet vasarā vienalga tā bēdīgāk ar to kārtību-dārzs prasa daudz laika,vasaras tusiņi un ari darbā atvaļinājumu sakarā papildus slodze.Tāpēc man nepatīk nesauklti un neaicināti ciemiņi-es jūtos neērti.Nolemts vasarā par tīribu neiespringt un koncentrēties atpūtai un āra darbiem.