Gredzenu lietas

lalala
lalala 16. aprīlis 2011 17:04

Sveikas! Lieta tāda, ka vecmāmiņa man uzdāvinājusi 2 zelta gredzentiņus - viens laulības, viens nē (bet arī no zelta). Ar draugu gatavojamies "slepenajām kāzām" - divi vien + liecinieki... Ar naudiņām loģiski švaki (lai neteiktu katastrofāli)... Tā nu es iedomājos, kā jums šķiet - vai būtu ētiski šos 2 gredzenus pārdot, lai dabūtu naudu laulības gredzeniem? Esmu dzirdējusi, ka nekādā gadījumā nevajagot vilkt svešus gredzenus (šajā gadījumā tie pat nav piederējuši vecmammai, bet kādam citam). Arī pārkausējot šo zeltu līdzi varot nākt kaut kāda slikta enerģija. No otras puses - tā tomēr ir dāvana.. kaut nokļuvusi pie manis caur maniem vecākiem, ne tieši no vecāsmammas... Vienā vārdā - esmu apmulsusi, nezinu ko darīt? :) Tiešā tekstā ne vecākiem, ne vecaimammai arī negribas jautāt par tiem gredzeniem, jo, kā jau teicu, gribam apprecēties slepeni.. Ceru uz kādu ieteikumu... paldies! :)

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
23. aprīlis 2011 18:17

Varbūt derētu sākumā uzzināt, kam tie gredzeni ir piederējuši, lai vēlāk nebūtu nožēlas, pirms ej un pārdod? Nopārdot ir viegli, naudu gan lielu nedabūsi, taču varbūt vienam gredzenam sanāks... ja gredzenā ir vērtīgs akmenis, tad varbūt pat divi gredzeni sanāks. Jautājums Tev pašai, kāpēc, ja kaut vai slepus precaties, Tev ir jābūt tai, kas domā, kā nopirkt laulības gredzenu? Par to vai teiksi, vai neteiksi vecākiem, dari kā zini un uzskatu par vajadzīgu. Man personīgi tas nebūtu pieņemami, bez draugiem jā, bet vecāki ir un paliek vecāki...

peeka 21. aprīlis 2011 18:36

Sveshus gredzenus pavara udeni 5 minutes.
Tad tie ir kaa jauni.

Ja velaties pardot, tad 80 procenti ies zudumaa....
Izvele- kas bagats, tas saimnieks! :)

fabrikante 17. aprīlis 2011 16:51

Jautājums jau ir par to, vai arī Tu pati izjūti, ka tie gredzeni kaut ko tev nozīmē- piemiņa no vecmammas un tā. Ja tās īpašās sajūtas nav, tad neredzu problēmu pārdot. Pārkausēt es nepārkausētu noteikti, man nepatīk svešas lietas... Ja Tu domā, ka tos gredzenus tāpat kaut kad pārdosi vai citādi realizēsi, tad šis gadījums noteikti ir pietiekoši nozīmīgs, lai to darītu:)

amorisita 16. aprīlis 2011 19:40

Nedomāju, ka tas būtu kaut kas slikts, ja jūs gredzenus pārdotu un tā vietā nopirktu sev citus. Ja reiz tie nav jūsu ģimenes mantojums, bet sazin no kurienes dabūti, tad nevajadzētu diži satraukties. Ne jau nodzert to naudu jūs taisāties :D bet labam mērķim ziedojat.

Par teikšanu / neteikšanu vecākiem. Nu īsti nezinu jūsu situāciju. Varbūt vecāki sapratīs. Man ir dažas draudzenes, kuras neuzaicināju uz savām kāzām. Citas pēc tam ar mani vairs nerunā, citas vispār neko neiebilst un saprot (mums pamatā bija finansiālais apstāklis).

hiperkeri 16. aprīlis 2011 18:41

piekrītu cheery par 100%-IR jāpasaka,un,ja jau mīlestība nav sodāma lieta-domāju,ka tas ir iemesls,lai saviem tuvākajiem pateiktu,lai vai kāds būtu iedomātais sods:D:D:D un ja vajadzēs tos gredzenus pārdot-gan jau,kad bērniņi dzims..

rumors 16. aprīlis 2011 18:40

Arī man(taupības rezultāta) kāzās bija tikai liecinieki,un neteikšu ka pārējie bija īpaši apbēdināti.......tas mirklis bija mums abiem un tāda bija mūsu izvele.Par gredzeniem es tadus laikam nepārdotu ,jo tam vēlak būs sentimentāla nozime,varesi ka dzimtas mantojumu nodot saviem berniem utt.Sliktas enerģijas nezinu gan,pati tādām lietām neticu ,tāpec domaju cik pats stipri tu tam tici tik daudz ari rodas ta slikta enerģija.

lalala 16. aprīlis 2011 17:26

Tur ir 100 un 1 iemesls, kādēļ nolēmām tikai divatā... (nauda, bet ne tikai...)
Un vecāki neiebilstu, jo viņi darīja tieši tāpat! :) ...

Nezinu kur tos grdzentiņus es varētu izmantot... jo īpaši - es pat nezinu kam tieši viņi ir piederējuši.

cheery 16. aprīlis 2011 17:17

Sveika! Pirmkārt, ģimenei jau nu gan būtu tiesības zināt, ka jūs precaties un tā arī pasaki, ka šajos apstākļos jūs plānojiet pavisam mazas kāzas, otrkārt, tad tieši no ģimenes iespējams saņemsiet kādu - kaut mazu atbalstu un nebūs sirdsapziņas mocītai jāpārdod tie gredzentiņi, lai tie stāv kādam citam īpašākam brīdim...
Es tā iedomājos, ka, ja ģimene pēc tam uzzinās, ka jūs jau esat apprecējušies, viņiem būs tāda vilšanās sajūta, jau tumšs mākonītis jūsu jaunajā, skaistajā dzīves ceļā! Un varbūt izpaliks kāds jauks pārsteigums no mīļajiem...

lalala 16. aprīlis 2011 17:04

Sveikas!

Lieta tāda, ka vecmāmiņa man uzdāvinājusi 2 zelta gredzentiņus - viens laulības, viens nē (bet arī no zelta).
Ar draugu gatavojamies "slepenajām kāzām" - divi vien + liecinieki... Ar naudiņām loģiski švaki (lai neteiktu katastrofāli)...

Tā nu es iedomājos, kā jums šķiet - vai būtu ētiski šos 2 gredzenus pārdot, lai dabūtu naudu laulības gredzeniem?

Esmu dzirdējusi, ka nekādā gadījumā nevajagot vilkt svešus gredzenus (šajā gadījumā tie pat nav piederējuši vecmammai, bet kādam citam). Arī pārkausējot šo zeltu līdzi varot nākt kaut kāda slikta enerģija. No otras puses - tā tomēr ir dāvana.. kaut nokļuvusi pie manis caur maniem vecākiem, ne tieši no vecāsmammas...

Vienā vārdā - esmu apmulsusi, nezinu ko darīt? :) Tiešā tekstā ne vecākiem, ne vecaimammai arī negribas jautāt par tiem gredzeniem, jo, kā jau teicu, gribam apprecēties slepeni..

Ceru uz kādu ieteikumu... paldies! :)