Grāmatas, kas ir izlasīšanas vērtas

miranda
miranda 11. augusts 2013 09:07

Ierosinu šeit padalīties ar pēdējā laika aktuālajām grāmatām, kas ir izlasīšanas vērtas. Kāpēc tieši šo grāmatu iesaki izlasīt? Kas Tevi tajā uzrunāja?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Zaķpastala 26. oktobris 2013 23:59

Sveikas :) Gribētu ieteik "Sievietes, kuras skrien ar vilkiem" Ph.D. Klarisa Pinkola Estesa. Grāmata ir psihoanalītiķes un pasaku teicējas kā tāds manifests sievietēm. Mācības un padomi darbam pašām ar sevi un savu psihi. Ļoti spēcīga grāmata. Domāju neatstās vienaldzīgu noteikti.

vecsprofils 21. oktobris 2013 00:19

Aizrāvos tagad ar īru dramaturga Bernarda Šova lugām, iesaku Pigmalionu, nu neatstās nevienu vienaldzīgu, tik trāpīgi un skaisti pasniegts, nedaudz ironizē par buržujiem, parāda sociālo slāņu nevienlīdzību, kas savijas ar vērtībām, morāli, jūtām. Tagad jau treso viņa lugu lasu, visas ļoti aizraujošas!

VIT@ 25. augusts 2013 09:16

Ļoti līdzīga Aijas trioloģijai ir Kristīne Lavransa meita. Man ļoti patika. Grāmatas ko ieteikt ir daudz, bet ja jau aizsākām ar romāniem, lieku pretīm latviešu Aijai, Norvēģu Kristīni (Unsetes Nobela prēmijas ieguvēja) :)

vecsprofils 23. augusts 2013 12:06 kakao

Jā, "Aija" laikam vienīgais latviešu mīlestības romāns, kurš patīk praktiski ikvienai sievietei, kuru lasīja nevis tikai tāpēc, ka skolā vajadzēja izlasīt, bet ar aizrautību un interesi. Vismaz man tā bija. No skolas obligātās literatūras "Aija", "Nāves ēnā", "Būris" man palika atmiņā visspilgtāk.

kakao 12. augusts 2013 15:45

J. Jaunsudrabiņš- Aija
Ļoti noderīga un pamācoša grāmata tieši pāru attiecībām, jo tur ir skaidrs un tiešs piemērs kā attiecībās nevajadzētu rīkoties. Pēc šīs grāmatas izlasīšanas sapratu, ka 'manī'' ir gan Aijas īpašības, gan Jāņa īpašības. Šī grāmata ļāva paskatīties uz mani pašu no malas un lika saprast, kas manī pašā jāmaina, ko es līdz šim nebiju pamanījusi.

vecsprofils 11. augusts 2013 13:05

Manas mīļākās grāmatas ir trīs slavenās antiutopijas par sabiedrību - R.Bredberijs "451 grāds pēc Fārenheita", Dž Orvels "1984", A.Hakslijs "Brīnišķīgā jaunā pasaule".
Šo darbu aktualitāte šodien ir stipri palielinājusies acīmredzamā to kopībā ar grāmatās aprakstītām sabiedrībām. Kādreiz esošā fantastika kļuvusi par realitāti. Tā ir kā mācība, kā piemērs tam, kurp mēs ejam, kurp nonācām, cik svarīgi ir saglabāt domas un vārda brīvību, uzskatu brīvību, cik svarīgi nenotrulināties un neblēt pakaļ pelēkai masai, kura, iespējams tikai šķietami, bet reāli maina attīstītās sabiedrībās esošās vērtības, morāli, tiesības, sagrozot patiesības un īstenības, veidojot pasaku aizspoguliju realitāti.