Fotoaparāts - lūdzu iesakiet!

pece
pece 26. augusts 2015 09:54

Vecais labais fujifilm finepix fotoaparāts ir devies citos medību laukos pēc godīgas un uzticamas kalpošanas, tāpēc esmu cita tikpat laba sadarbības partnera meklējumos fotokames izskatā.

Gribētos kaut ko kompaktāku, droši vien ne spoguļkametu (jo ar to nekāmu apieties), bet ar diezgan labas kvalitātes bildēm arī telpās. Varbūt varat kaut ko ieteikt?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 29. augusts 2015 01:53

Man liekas, ka, ja ne no spogulenēm, tad jebkurš mūsdienu ziepītis bildēs diezgan labi, jo ikviena firma cenšās laist arvien advancētākus fotoaparātus. Ir vēl arī pusprofesionālās fotokameras, kurām ir iebūvēts objektīvs, bet salīdzinoši vairāk iespēju kaut ko pašam sabīdīt. Man pirms Nikona vairākus gadus bija pusprof. Olympus SP600UZ (tagad jau arī šīs kameras progresēja un piedāvā vēl labākus variantus). Noteikti ne prof. kamerās skatītos uz tālummaiņas iespējām, cik reižu un cik tuvu var pietuvināt, vēl papētītu slēdža ātrumu opcijas.
Minētās Canon Powershot mūsdienīgās ir pat ļoti labas! Arī sev domāju varbūt piepirkt kādu šāda tipa, kad Nikonu stiept negribas, bet tajā pašā laikā gribas dabūt kaut cik cienījamus kadrus :)

Ciao 26. augusts 2015 11:05 rasas

drīz redzēsi atskaitē :P

rasas 26. augusts 2015 11:04 VIT@

Ne pa tēmu - kādu tad beigu beigās izvēlējies? :)

Ciao 26. augusts 2015 10:53 pece

par to, ka lieto viens īpašnieks telefonu, piekrītu. Taču mūsdienās visi iet uz to, savs telefons, kurā ir iekš visa SAVA dzīve.. tas vai to izvēlas, tas jau cits jautājums :)

Ciao 26. augusts 2015 10:51

ja vēlies mazu kameru, kas ir ērta, kompakta, jaudīga, ar labu kvalitāti un līdiznās jau ļoti tuvu prof bildēm, tad protams canon powershot G7, lēta nav. Bet kalpos labi.

pece 26. augusts 2015 10:48

Telefonā manā bildes sanāk pabriesmīgas. Jaunu telefonu šobrīd nav plānā iegādāt. Bez tam telefons tomēr ir viena īpašnieka pa lielam, bet fotokameru var lietot visi ģimenē.

pece 26. augusts 2015 10:46 Nymph

Aprakstus lasu, bet netieku nekādā jēgā gudra. Laikam tiešām jāaiziet uz kādu bodi ar dzīvē paskatīties.

Fujifilm finepix galvenais mīnuss bija tā izmērs, kas tuvāks spoguļkamerai, ne ziepjutraukam.

Ciao 26. augusts 2015 10:45 Nymph

man par lielu pārsteigumu, jaunajā telefonā ir tāda kvalitāte bildēm, ka pat savu canon vairs neņemu līdzi...

Linduchy 26. augusts 2015 10:43

Principā spogulenēm nopietna izvēle ir starp Nikon, Canon un Sony, pārējais jau tā so, so...
Par mācēšanu apieties - nu te gan gribētos piebilst, ka labs fotoaparāts vēl negarantē labas bildes. Tāpēc patrenēt roku un aci vajadzēs gan ;)
Pati esmu Nikon fane mūžīgi mūžos :D
Ja vien fotoaparāts ir nepieciešams dažu jauku brīžu iemūžināšanai, nevis cītīgai ikdienas izmantošanai, tad laikam tomēr ieteiktu skatīties kādas ziepenes virzienā - bildes nebūs sliktas (ar nosacījumu, ka saproti, kā jāfotogrāfē), ērti ieliekams somā ikdienas gaitās :)
Atkāpe no malas - spoguļkameras prasa attiecīgu fotosomu - vai gribēsi stiept to mūždien līdzi? ;)

Nymph 26. augusts 2015 10:34

Pirms dažiem gadiem neilgi lietoju un par ļoti labu kameru atzinu Canon Powershot S95 (http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_s95 ), bet tas, protams, gaumes jautājums.
Man pašai joprojām ir ļooti vecs Canon ziepītis Powershot A610 (http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_a610 ), tomēr jāatzīst, ka telpām augstāk minētais S95 tomēr ir labāks (nenoliedzami arī jaunāks)...
Esmu, protams, Canon "fane" un joprojām konservatīvi pieturos pie šī zīmola, bet katram zīmolam jau ir savi lieliskie aparāti. Tev vispār vajadzētu aiziet pastaigāt pa tehnikas veikaliem, aptaustīt un pamēģināt uzņemt pāris kadrus, lai patestētu, salīdzinātu, jo apskatus jau lasīt var un vajag, bet vajag arī sajust to rokās, pamēģināt, kā tas strādā dzīvē, salīdzināt pašai dažādus zīmolus, jo katram ir savi plusi un mīnusi.
Man joprojām ir mīkla, kādēļ ar Nikon bildētajām bildēm ir daudz košākas krāsas kā Canon, un, lai gan šis faktors man ļoti patīk Nikonos, joprojām neesmu pārgājusi uz tiem :)

Un, starp citu - spoguļkamera nemaz nav tik sarežģīts pasākums, bet līdzekļus gan prasa vairāk - tas gan :) Kopš iegādājos savu spoguleni, mazo "ziepi" tikpat kā naizmantoju, jo līdzi ir spoguļkamera + telefons un tad jau pietiek. Bet tā, ziepis vienmēr bija līdzi, jo, bez šaubām, ar telefonu bildes joprojām nav tik labas kā ar mazo fotoaparātu :)