Etiķete

kristiana/mmm
kristiana/mmm 5. jūnijs 2014 13:36

Sveikas meitenes! Šodien interesants atgadījums ar mani notika, tā teikt sitiens pa pieri, runājot par pieklājības normām sabiedriskajās vietās! Jautājums tām, kuras pārzin etiķeti, un varbūt ir profesionāli studējušas, mācēs atbildēt, vai var braucot vilcienā, kur cilvēku ir nedaudz, bet pretī man sēž kundzīte, sakremot rokas ar roku krēmu? Es tā biju iekārtojusies ērti, lasīju grāmatu, kad sajutu, ka rokas velk, man tā ir problēma - roku sausums, izvilku ārā no somiņas un sāku kremot, kad man pretī sēdošā dāma gados, pateica, ka tas nav pieklājīgi un kā es to nezināju?! Bet tiešām esmu to darījusi ļoti daudz reizes, un man tā nekad nav neviens pateicis! Jutos nēērti, jo cenšos būt pieklājīga!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 16. decembris 2014 10:45

Ļoti daudz jau kafejnīcās, restorānos sievietes pēc rēķina uzkrāso lūpas pie galda... es to neuzskatu par pieklājību, drīzāk etiķetes nezināšanu, jo to dara arī sievietes gados. Parasti šādos gadījumos vienmēr ar savu somiņu pirms iziešanas un mēteļa uzvilkšanas vai nu kas tur būtu esmu dāmu istabā, kurā savedu sevi kārtībā... roku krēms, smarža, lūpu krāsa. Esmu bērnība ļoti "izdresēta".

Rebeka 13. jūnijs 2014 14:53

Pati gan sabiedriskajā neko nedaru, jo reti braucu un kad sanāk braukt nav tik ilgi, lai sāktu nodarboties ar skaistumkopšanu, taču man vairāk traucē, ka klausās mūziku austiņās tik skaļi ka viss autobuss skan, nekā roku krēmošana utt.

chika 11. jūnijs 2014 19:36

Man ir gadījies vīlēt nagus sabiedriskajā,bet tas tikai tad, ja ir gadījies nolauzt nagu ( man diez gan švaki viņi ir), bet tad arī pievīlēju tik to nagu kas nolauzts un viss - pārējo daru mājās. Krāsoju visu mājās vai arī, ja nu nav paspēts, tad darbā WC vai pa ceļam ieskrienu vietā kur ir WC un var uzkrāsoties kā nu vajag. Runājot par roku krēmiem un pārējām smaržojošām vielām - esmu pret to lietošanu šaurās telpās publiskā vietā - jo man reti kura smarža patīk, parasti sāp galva no visādām smaržīgām vielām, kas saistītas ar kosmētiku.

Emmy 8. jūnijs 2014 23:22

Drausmas... tā skaņa, kad vīlē nagus...es jau pati sevi gribu piekaut kad to daru... kur nu vēl citu...

Nikte 7. jūnijs 2014 12:01 Shalako

Varbūt tā ir kaut kāda stresa novīlēsanas metode :D

Linduchy 7. jūnijs 2014 08:21 Shalako

Apgrauž :D

vecsprofils 6. jūnijs 2014 22:41 Nikte

Dīvaina sieviete, ko viņa dara ar tiem nagiem, ka pastāvīgi tos apvīlē...?! 8-|

Nikte 6. jūnijs 2014 22:29

Braucot uz darbu,kopā ar mani brauc sieviete,kura nonstopā vīlē nagus (devil) un tā katru dienu !!! Godīgi,man krīt uz nerviem,bet neko nesaku,jo tad tracis būs vēl lielāks.

kristiana/mmm 6. jūnijs 2014 19:26

Paldies meitenes par Jūsu ierakstiem! Taisnība ir, sevi jāpilnveido!

vecsprofils 5. jūnijs 2014 21:55 Rebeka

Nē, nu ja salīdzina ar smirdoņām, tad, protams, pucēšanās nieks vien ir ;)
Jautājums tikai, vai vajag vienmēr salīdzināt sevi un citus ar sliktākiem gadījumiem, nevis, teiksim, censties izkopt savas manieres un rādīt labu piemēru citiem ;)

Rebeka 5. jūnijs 2014 18:35

Neesmu traki nepieklājīga, taču krēma lietošana sabiedriksjā transportā man IR pieņemama, it īpaši zinot, ka sausa āda rokām var reāli sāpēt tā ka tas nav izturams ilgstoši.

Godīgi sakot vairāk gribētos aizrādīt tiem cilvēkiem kuri neseko līdz savai higiēna un apsēžas blakus 3 dienas piesvīdinātās drēbēs vai saēdušies ķiplokus... nu tas manuprāt ir 100reiz traģiskāk par kīmisku smaržu.

Īsāk sakot, manuprāt, lai cilvēks man blakus pucējas, smaržojas utt.. nekā smird ir netīrs, nemazgājis zobus, sasvīdis utt. varianti :)

Noelle 5. jūnijs 2014 16:30

Pievienošos Shalako viedoklim.
Agrāk, kad regulāri braucu ar sabiedrisko, dažkārt novēroju pat teju vai pilna make-up uzlikšanu vilcienā, vai, piemēram, nagu vīlēšanu (vispār nesaprotu, kā kaut ko tādu var izdomāt darīt publiskā vietā). Tāpat zinu vienu sievieti solīdā vecumā, kura var ieiet kafejnīcā, apsēsties un paralēli kafijas malkošanai sākt lakot nagus. Nekad gan neesmu saņēmusies viņai so aizrādīt, bet nu...
Patiesība, šīs visas lietas īsti neatļaujos pat darbā, piemēram, kabinetā. O.k., lūpu balzāmu zukrāsot vai rokas ar krēmu sasmērēt vel jā, bet nekas vairāk jau nu tiešām citiem nav jāredz.

vecsprofils 5. jūnijs 2014 16:02

Ja skatās strikti pēc vispārējām pieklājības un etiķetes normām, tad - jā, ir nepieklājīgi lietot kosmētiskos līdzekļus sabiedriskās vietās (it sevišķi, ja telpa ir maza). Visa tā lūpu piekrāsošana, smaržošanās, ķemmēšanās, krēmu lietošanu, protams, nav sevišķi pieklājīgi.

Ja mēs novirzamies no striktiem kanoniem, tad šodien tie ir samērā izplūduši. Braucot sabiedriskajā nereti var novērot kā sievietes krāsojas, ķemmējas, iespējams šo normu vairs tik ļoti neievēro vai neliekas par to ne zinis, domājot "ko gribu, to daru"...

Kāpēc tas apkārtējiem nav patīkami? Atbilde ir elementāra un pamatojama ar to, ka ne visiem patīk sajust ķīmisku smaržu, lai arī saprotams, ka tavs krēms smaržo jauki, bet tā vai tā - it sevišķi vasarā, slēgtā ierobežotā telpā kā transports, tas ir jūtams stipri vairāk tāpat kā smaržošanās. Otrkārt, pastāv arī tāds princips, ka apkārtējiem nav jāredz kā sieviete sevi pucē (krāsojas, smaržojas, ķemmējas utt.).

:)

Personīgi es arī sabiedriskajos praktiski neko tādu nedaru, ar izņēmumu, ja nav neviena aculiecinieka, tad fiksi piekrāsoju lūpas vai izķemmēju matus.