es tiešām nevaru par to klusēt

mona
mona 13. oktobris 2010 21:24

Daudzas būsim dzirdējušas atgadījumu, kad māte audzināšanas, jeb kā viņa pati to definēja "tas bija tikai joks", nolūkā, sava mazā dēliņa galvu lika gaļas marinādē. Pie tam vēl to ievietoja kā video materiālu draugiem.lv Kā ziņo mediji, viņa tikai piespriests tikai Ls50 sods. Bet par nepareizi noparkotu auto man uzliek 30 latus. Vai tiešām bērnu labklājība ir tik nenozīmīga???

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
rumkins 15. oktobris 2010 10:09

Nu vai sai gadiijuma vecaaki ar ir vainiigi pie kaukadiem parkapumiem pret berniem. Tadel es ari uzskatu ka tas ir uzpuusts ziepju burbulis.

dayss 15. oktobris 2010 10:00

Kādu laiku atpakaļ TV rādīja kārtējo "šokējošo" ģimenes lietu. Vecāki ar bērniem kā vienmēr bija devušies uz nūdistu pludmali un fotogrāfējuši bērnus. Kad nodeva Foto Ateljē bildes, darbinieki bija ziņojuši varas iestādēm par iespējamo bērnu pornogrāfiju. Ģimene savu taisnību dabūja pierādīt tiesā (mātes personā :(), pie tam tika izvazāti pa mēdijiem. Viņi gan netika sodīti, taču viss beidzās ar to, ka viņi "tika atzīti par nevainīgiem" un nesaņēma nekādu atvainošanos, kompensāciju vai ko citu. Un tie bērni taču iet skolā!

rumkins 15. oktobris 2010 09:37

Noskatiijos to videeo, un neko tur tik tragisku nesaskatiiju. Tapat ka mate tad beerns arii saakuma to visu uzskatiija par joku. Ne vinam pirkstus izlauza, ne matus nodzina vai ko trakaku. Un izteniiba sitas vis bija tikai mediju sacelta AŽIOTĀŽA. Lai butu karteeja sensaacija. Es pat varbuut nebriiniitos ka tas vis bija speciali insceneets. Sodu varbuut vinai uzlika 50 ls, bet sanema no kada zinu portala vai meedija (kas pirmais to visu paceela) teiksim 200 Ls. Tadeel es visam sitam neticu. Jo tautak kaukas jauns jauzin.UN ja saks kidaat sadus notikumus katra 3 ja ne 2 gimenei uzliktu sodu. Vis atkariigs cik liela ir tava morales etika. Ja kadam liekas ka sis bija traki un pazemojosi- tad kadam liksies arii traki ja kads bernam aizliegs kauko vai skalaak pateiks NEDRIKST, Bet veel kadam liksies ka tas ir forsi un vaidzeeja ne tik galvu iebazt bet visu pasu bernu muca ielikt.

pece 14. oktobris 2010 18:18

rumkins,

Es nezinu ko būtu bijis jāizdara bērnelim, lai kāds drīkstētu ar viņu tā izrīkoties! Tavuprāt, ko būtu jāizdara, lai šāda mātes rīcība būtu pieņemama?

rumkins 14. oktobris 2010 17:04

Nu ka jau daudzas te izteicas. Ka nenosodisne vienu. Tamdeel es ar neko neteiksu vieniigi. Piebildiisu ka varbuut pats bernels ar ir vainiigs pi visa taa.....!
Musdienu jaunatne un berni aug tada vide ka musdienu psiholeegija nepielauj bernu fizisku vai moralu nosodijumu. Tadeel musdienaas aug jaunatne kura nevienu nerespektee un neciena. Gadijums iz dziives iet mana sieva ar ratiem pa taka trotuaru kuru no abam puseem ierobezo pukupodi. un un stav jauniesu -bernu barins tiesi pa vidu (4 gab ap gadiem 8-12 ,skoleni ). Viniem tiek palugts paiet mala, jo ar ratiem gaam netiek - un sieva dzird atbildi "Ej D***"T" Pec Stingraakas uzrunas pieveersa uzmaniibu - un lenagara ataalinoties lamaajs un nirgaajas. Labi ka aiz sievas gaja vecakagada gajuma virietis ( ap gadiem 45-50) tas vismaz tos siikos iztrenkaaja. Butu mana vala es tos siikos ka padomiju laika man tevs darija par bleinnam- parliktu par celi un Sezamvienu nozilinaatu lai divas dienas nevar paseedeet.....! Un ja es esmu "DAKTERA BERZINA"piekriteejs, kaut ari esmu pietiekami jauns.

mona 14. oktobris 2010 15:32

Nekas nemainīsies, ja mēs paši, valsts iedzīvotāji necentīsimies ko mainīt. Kādēļ šo jautājumu gribēju risināt caur SK? Jo sievietes ir tām, kurām ir mātes instinkts, pat tad ja tas ir svešs bērns, tātad mēs esam tās, kas var ko mainīt.

mona 14. oktobris 2010 15:30

Attiecībā uz medijiem man šajā konkrētajā situācija jūtas ir dalītas: tas, protams, kaut kādā veidā iedragās bērna stāvokli sabiedrība (vienaudžu ņirgāšanās, utt.), taču, tajā pat laikā, pateicoties mēdiju ziņkārībai mēs par šo situāciju vispār uzzinājā, un pastāv cerība, ka valdība sāks virzīt savas domas arī uz sociālās aprūpes ieilgušajām problēmām mūsu valstī.

sandija 14. oktobris 2010 13:57

andasan

Es neņemos nevienu sodīt, protams, bet man ir dusmas šajā situācijā arī uz medijiem!!!!

andasan 14. oktobris 2010 12:48

Neko daudz nesaprotu no likumiem un tamlīdzīgām lietām. Tāpat neņemos spriest un nosodīt māti, kura rīkojās šā vai tā, neņemos spriest par pakāpēm. Bet līdzjūtību pret bērnu es izjūtu un dziļi sirdī patiesi vēlu tikt ar šo traumu galā. Lai mazā dvēselīte atlabst. Mieru, mīlestību un harmoniju.

sandija 14. oktobris 2010 07:46

Sods mammai - mamma ir vienkārši degradējusies sieviete, ar šo ģimeni ir darbs sociālajiem dienestiem.

Deimžēl mūsu valstī nepastāv nekāda ģimenes stāvokļa un klimata monitorēšanas sistēma, kas ļauj pamanīt destruktīvas attiecības.
Piemēram, Vācijā monitorētas tiek pat grūtnieces, lai saprastu - kādas katrai topošajai mammai ir noslieces , uz kāda veida attiecībām.

sandija 14. oktobris 2010 07:45

Un plus protams, televīzijas, degpunktā utmalīdzīgie

Katra šāda video parādīšana ir vēl viena trauma bērnam. Viņš taču nedzīvo izolēti. Būs cilvēki, kas bērnam šo video pēc tam acīs bāzīs un ņirgāsies

sandija 14. oktobris 2010 07:44

Trauma bērnam ir un būs arī tā, ka tas video ir izvazāts pa medijiem tūkstots reizes. Tas nodara arī ne mazu ļaunumu.

Ok, es saprotu fakts ir konstatēts, bet ir mediji,kas uz šī skandāla rēķina uzdzīvo - viņiem vienalga, vai tas bērnam dod kaut ko vai nē. Konkreti iet runa par portālu mammam.lv un apollo

pece 14. oktobris 2010 07:13

Vai tiešām kādam šķiet, ka naudas sods šajā gadījumā nāk par labu bērnam?

sherija 14. oktobris 2010 03:27

Es to video neskatījos, bet man gan šķiet, ka tur ne tikai morāla trauma bērnam, bet fiziska arī. Tāpēc jau marināde ir marināde- kāda bērnam seja pēc šī "joka"? Vai tiešām tas nebija jāņem vērā????

inny 14. oktobris 2010 01:16

Es arī biju šokā... nevarēju novaldīt asaras, kad skatījos video :( Kāds pazemojums mazajam! Es vispār esmu jūtīga uz bērnu lietām, īpaši, kopš pati esmu kļuvusi par mammu. Un galvenais, ka BARGĀKAIS sods - 50 Ls!!!

sherija 14. oktobris 2010 01:05

Nu nezinu, esmu dzirdējusi, ka Norvēģijā viena aukle no citas valsts bērnu uz brīdi pie veikala atstāja (arī LV esmu redzējusi, kā mazulīši atstāti vieni ārā pie veikala durvīm;-() , par to ziņoja garāmgājēji un auklīte ne tik bez darba palika, bet ja pareizi atceros vienošānās ceļā zaudēja darba atļauju vai tika izraidīta no valsts (tad vēl vīzas vajadzēja).
Pie mums- iebāžā MARINĀDĒ, nofilmē un vēl paņīrgājas par to un tikai naudas sods ;-( Arī LV saskaņā ar likumu bērnu nedrīkst atstāt bez uzraudzības, bet te...

mona 13. oktobris 2010 23:46

Jā, dažiem vecākiem droši vien liekas, ka pareizi ir bērnu iekaustīt vai pat vairāk...

pece 13. oktobris 2010 22:54

aija,

Fiziskajam vecumam nav nekādas korelācijas ar veselo saprātu.....

miranda 13. oktobris 2010 22:39

Kaut kāds murgs!!!! Cik tai mātei gadu? Cik prāta?

jeroma 13. oktobris 2010 22:36

Viņai likās tā pareizi darīt, jums nē..katram sava taisnība ;)
Nav konkrēts viens pareizais ceļš ko darīt, ko valkāt, kā izskatīties, katram sava taisnība ;)

pece 13. oktobris 2010 22:34

mona, Tu iesaki rīkot kursus ar sertifikātu - māku audzināt bērnus ? :D

mona 13. oktobris 2010 22:34

aija- Ieej apollo.lv, pašā sākumā ir par to raksts.

miranda 13. oktobris 2010 22:32

Kā gaļas marinādē? Es esmu šo palaidusi garām. :)

mona 13. oktobris 2010 21:58

Tieši tā! Es nesaprotu, kā vispār tādas lietas var vērtēt naudas sodos. Tur tiešām vajadzīgas pāris institūcijas un pārbaudes, vai šai sieviete drīkst būt māte. Ja nemāk un negrib mācēt bērnu pareizi audzināt, tad kāpēc dzemdēt?

aranza 13. oktobris 2010 21:49

es vispār domāju, ka viņai nevis naudas sodu vajadzēja, bet izbraukāt pa visādām nopietnām instancēm, lai viņai pašai izmazgā galvu... Ko tas naudas sods dod? budžetiņam papildus 50 Ls.., bet viņas pašas prātiņā skrūvīšu vairāk no tā nepalika. Bezjēdzīgs sods manā skatījumā...

1 2

Tagi

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā