Civilizētas telpas slimnīcā?

vecsprofils 27. oktobris 2014 17:28

Šī diskusija laikam aktuālāka būtu Māmiņklubam, bet pagaidām neesmu tur vēl kā savās mājās, tāpēc parunāsim te. Manu uzmanību pievērsa Delfi aculiecinieces (šoreiz pamatots aculiecinieka vēstījums ar bildēm) sašutums par pirmsdzemdību palātām Stradiņa klīnikā. Palasīju arī komentārus, kur ļoti daudzas pauž viedokli, ka redz izlutinātas cacas, jādzemdē tad mājās utt.

Vai jums šādi slimnīcas apstākļi mūsdienās Latvijā šķiet normāli?

P.S. Vienu dienu esmu bijusi slimnīcā Zviedrijā un palāta bijusi ļoti moderna, tāpat kā slimnīcas koridori utt. Man ir tiešām skumīgi, ka Latvijā topošām māmiņām (arī slimniekiem) jāsamierinās ar tādiem drastiskiem apstākļiem un jāuztver to ar normu....

20141027172831-65807.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sherija 30. oktobris 2014 09:47

Bilde pabriesmīga. Piekrītu, ka tas nav normāli, bet taisnības labad jāsaka, ka ne visas telpas tur tādas. Pirmsdzemdību palātā neesmu tur bijusi, bet abas meitas esmu dzmedējusi tieši Stradiņos. Uzlabojumi tiek veikti pakāpeniski. Kad dzima pirmā meita, ārsti ar prieku runāja, ka nesen izremontēts dzemdību bloks- zāles, WC un dušas. Tas tiešām bija redzams, šogad telpas jau bija nedaudz nolietojušās, kā jau viss šai dzīvē, bet joprojām tīŗs un kārtīgs. Arī pēcdzemdību palātas tur daudz maz ok. Nav jau viesnīcas līmenis, bet ir ok. Salīdzinājumā ar pirmo reizi-5 gadus atpakaļ, pēcdzemdību palātā (vismaz kurā biju es, ir nomainīti gultas matrači! Atceros, ka baroju pirmo meitiņu (sākumā to varēju tikai guļus au sāna), uz beigām jau bija tā ka vai nu viņa man gulēja virsū vai es biju ieņēmusi tādu pozu, lai neuzveltos viņai un tas viss tikai matrača dēļ, kas bija tik ļoti izgulēts, ka bija jāguļ bedrē. Tā ka tomēr cenšas un vispār,tas ir tāds apburtais loks, kad būs izremontētas palātas, novecojušas jau būs dzemdību zāles:-) Vienīgias, pēcdzemdību blokā ir šausmīga duša. Nomazģaites tur var tikai tāēļ, ka negribās staigāt sasvīdušai:-) Bet tur ir atsevišķa telpa ar bidē, kas man šķita svarīgi, lai apmazgātu šuves!

KRX 29. oktobris 2014 09:26

Tikko ziņu portālā kaut kur pamanīju šo attēlu, jā..... Pirmais, protams, bija šoks! Lai mani uzskata par izlutinātu un vēl nez kādu, bet šādās telpās es nevarētu mierpilni uzturēties ar savu jaundzimušo brīnumu. Tādā brīdī jebkuras sievietes uztvere ir saasināta un nokaitēta kā kaili elektrības vadi.
Tomēr priecājos, ka manas pilsētas DzN ir izremontētas, gaišas, modernas, aprīkotas utt. Protams, ka tas viss nenodrošina automātiski profesionālu attieksmi un nenovērš ārstu kļūdas.

vecsprofils 27. oktobris 2014 22:34 makvins

Oo, tas ir apsveicami, prieks, ka cilvēki atsaucās un tos parakstus arī ņem vērā!

mazaa raganina 27. oktobris 2014 21:53 Shalako

Mans vīrs gulēja Stradiņos arī pabriesmīgā palātā, tik mazā kā sērkociņkārba un vēl 2vietīgajā un tā jau skaitījās ar piemaksu!!!To sedza apdrošināšana.
Tāpēc jau cilvēki sacēlās,kad gribēja slēgt Madonas slimnīcu-izremontēta, renovēta ,silta un skaista slimnīca,kuru gribēja slēgt un pacientus gribēja piespēlēt Jēkabpils noplukušajai slimnīcai!Nudien es nesaprotu!Vācām parakstus un paldies Dievam MADONAS SLIMNĪCU NOSARGĀJĀM.

Linduchy 27. oktobris 2014 18:58

Nav naudas? Muļķības!!! Nepareiza finanšu plānošana un nevēlēšanās kaut ko darīt!
Uzskatu, ka šādas telpas rada tikai un vienīgi diskomfortu, kas nesekmē slimnieku atveseļošanos :S It kā pat var nokrāsot sienas, BET tā krāsu izvēle ir vienkārši briesmīga...dzīvojam kā tādā Padomijā ar krāsu izvēles deficītu :S
Bet no otras puses varu uzslavēt slimnīcas un pansionātus, kuras ir piesaistījušas ES fondu finansējumu - ja grib, tad visu var. Pašiem ārstiem patīkamāk strādāt (Y)

Nikte 27. oktobris 2014 18:52 Shalako

Tie visi jautājumi jāadresē Saeimas vīriem un sievām :X8-|

vecsprofils 27. oktobris 2014 18:46 makvins

Es ticu, ka Latvijā ir vēl trakākas telpas, tāpat daudz var runāt par studentu kopmītnēm, bet, manuprāt, progress Latvijā nevirzīsies uz priekšu, ja tautieši turpinās salīdzināt visu tikai ar sliktākiem apstākļiem, sakot "tas jau vēl nekas...".

Manuprāt, ir vairāk publiski jārunā par to, ka šādi apstākļi nav cienīgi būt par normāla, cenīga cilvēka dzīves sastāvdaļu. Tikmēr, kamēr samierināsies, nekas nenotiks, jo redz daudzām šķiet normāli, nekas traks. Bet kāpēc tad citās attīstītās valstīs Eiropā ir cilvēcīgas, izremontētas telpas BEZ piemaksas?!

mazaa raganina 27. oktobris 2014 18:40

Mana mamma gulēja Jēkabpils slimnīcas neiroloģijā, tas bija kaut kas drausmīgs, šīs telpas izskatās pat ļoti o.k.!

vecsprofils 27. oktobris 2014 18:09 Nikte

tieši tā...

Nikte 27. oktobris 2014 18:09

Pārdomām - Liepājā cels jaunu cietumu, Olainē tas pats..Kas mūsu valstī ir prioritāte? :X

vecsprofils 27. oktobris 2014 18:06

Nu, vismaz zviedru slimnīcā sienas bija vienā tonī (nezinu, krāsots vai cits materiāls), pat TV palātā bija un tas nebija nekāda luxus palāta, bet parastā ģinekoloģijas nodaļā.

vecsprofils 27. oktobris 2014 18:04 Rebeka

Iespējams, bet var taču alternatīvu izmantot, kaut vai vienkārši krāsotas sienas kādā siltā tonī :^)

Rebeka 27. oktobris 2014 18:03 Shalako

Es domāju, ka flīzes ir tieši tāpcēs, ka tās ir visvieglāk tīrīt un dezinficēt.... :)

vecsprofils 27. oktobris 2014 18:01 Rebeka

Tieši tā, katru gadu taču tiek nobīdīti līdzekļi uzlabošanai, tad kur ir tā renovācija? Manuprāt, labāk, lai foajē ilgāk pastāv vecmodīga un nemoderna, bet nu palātām pilnīgi noteikti jābūt renovētām. Tas taču psiholoģiski ļoti ietekmē, da vai kādu iemeslu dēļ nenokļūsti slimnīcas palātā, tā atmosfēra ir tik depresīva, ka jau šķiet, ka nokļuvi šausmenē.

Vēl nekad neesmu sapratusi, kāpēc palātās būtu sienas jāaptaisa ar flīzēm... brrm tik nemājīgi un auksti, rada diskomfortu.

vecsprofils 27. oktobris 2014 17:56 Rebeka

Oho un pie bērniem tarakāni... slimnīcā 8-| kaut kas vājprātīgs, tāda sajūta, ka būtu cietums, nevis slimnīca.
Šīs redzamās bildes man atgādina kādu garāžu vai psih.slimnīču telpas no šausmenēm... vēl gaisma noteikti raustās, kaut kur krāns pil un dzirdams kā čīkst koridorī garām braucošās kušetes...
Man nav ko teikt :X

Rebeka 27. oktobris 2014 17:51

Bet vispār jau tev piekrītu, mūsdienās būtu jābūt jau izremontētām un atjaunotām slimnīcām...

Rebeka 27. oktobris 2014 17:49

Nu protams, ka patīkamāk ir svaigi remontētās telpās, bet bildēs skatoties telpa izskatās neremontēta, bet tīra un tas ir pats galvenais slimnīcā, lai būtu tīrs un sterils viss...

Šīs bildes izskatās stipri labākas nekā ir bērnu slimnīcas infekcijas nodaļā. (varbūt tagad jau ir izremontētas cerams) Bet pirm pāris gadiem tur nācās pavadīt nedēļu un šķita, ka sajukšu prātā, tarakāni vazājas visur kur paskaties un telpas sienas saplaisājušas, apmetums krīt.. briesmas... tāpēc šīs bildes man salīdzinājumā šķiet OK :D