Baumas, baumas, baumas...

vecsprofils 19. februāris 2014 20:41

Lai ievirzītu diskusiju pareizās sliedēs, piedāvāju šo pārdomu stāstu par nepārbaudīto ziņu izplatīšanu:

Reiz kāds cilvēks jautāja Sokrātam:
- Zini, ko man par tevi teica tavs draugs?
- Pagaidi, – apturēja viņu Sokrāts, – izsijā sākumā to, ko gatavojies man teikt caur trim sietiem.
- Trim sietiem?
- Pirms kaut ko teikt, vajag to izsijāt. Sākumā caur patiesības sietu. Vai tu esi pārliecināts, ka tā ir patiesība?
- Nē, es to vienkārši dzirdēju.
- Tātad, tu nezini, vai tā ir, vai nav patiesība. Tad sijāsim caur otru sietu – laipnības sietu. Tu gribi man pateikt par manu draugu kaut ko labu?
- Nē, gluži pretēji.
- Tātad, – turpināja Sokrāts, – tu gatavojies teikt par viņu kaut ko sliktu, bet pat neesi pārliecināts par to, vai tā ir patiesība. Mēģināsim trešo sietu – lietderības sietu. Vai tiešām ir tik ļoti nepieciešams darīt man zināmu to, ko tu gribi teikt ?
- Nē, nav nepieciešams.
- Tātad, – apkopoja Sokrāts, – tajā, ko tu gribi teikt nav ne taisnības, ne laipnības, ne lietderības.
Priekš kam tad to vispār …teikt?

Tagad apspriedīsim baumu tematu.

Vai jūs esat sastapušās ar baumām, kuras tiek izteiktas par jums ne tikai tiešā kontaktā ar jums, bet arī netiešā veidā kaut kur uzzināt, izlasāt utt.? 

Kāda ir jūsu attieksme pret baumām? 

Kāpēc, jūsuprāt, cilvēki izplata nepatiesas ziņas un kāpēc cilvēki bieži pavelkas un notic "viena tante teica" blefam? 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
dadaa 11. marts 2014 15:14 Es varu visu!

Pilnīgi piekrītu. Un priekš kam vispār uztraukties ko par tevi padomās vai runās citi, viņi tāpat domās un runās to ko gribēs. Biju pusaudze uztraucos, tagad gan visi baumotāji var ieskrieties :D

Ir labi!.. :) 11. marts 2014 13:38

:) Tad, kad savā dzīvē ir par maz piepildījuma, par maz notikumu, par maz sapņu, par maz mērķu, par maz `interesantuma` :), tad nekas cits neatliek, kā piepildīt ar visu citu dzīvēm... Bet kā tad tu spriedīsi par tiem citiem, ja patiesībā jau lāgā nemaz īsti nezini?!... Nekas cits neatliek, kā piedomāt, pielikt un noņemt un radīt Savu Stāstu.... :)

marta_arta 11. marts 2014 12:49

tāpēc, ka skauž.

Nikte 20. februāris 2014 18:11 makvins

(Y)

chika 20. februāris 2014 15:30 VIT@

nu cik es esmu novērojusi - tad tā arī ir, viņi paši neko īsti nedara, un tad urbina citus, jo citu arī neko nemāk darīt!!

vecsprofils 20. februāris 2014 09:30 VIT@

Jā, iespējams, ka arī tā :)

VIT@ 20. februāris 2014 08:55 Shalako

manuprāt baumotāji kā tāda suga rodas no tā, ka sava dzīve ir par garlaicīgu :)

vecsprofils 20. februāris 2014 08:47

Skaidra lieta, ka kopumā jāattiecas ar "pagrūda, nokritu, piecēlos, pielaboju kroni un eju tālāk" :D Tā jau arī dzīvoju, sākumā tikai ir pilnīga neizpratnes sajūta ar identiskām domām un sejas mīmiku kā bildē :D Bet pats fakts, interesē tie motīvi, kas mudina cilvēkus būt par baumotājiem?

mazaa raganina 20. februāris 2014 08:33

Mans moto: man vienalga ko Jūs par mani domājat,jo es par Jums nedomāju vispār!(Y)

pece 20. februāris 2014 07:04

Kā teica mana vecmāmiņa, ja par tevi baumo - tas ir labi - tu esi dzīvs un esi sasniedzis ko vairāk kā baumotājs!

Ir bijis visādi, baumots ir par mani, sākumā jaunībā iestresoju, tagad - mani tas neuztrauc - es tegadiņ te pēc Šaneles modes dzīvoju - man vienalga, ko jūs baumotāji par mani domājat, es par jums nedomāju vispār :D

Rebeka 20. februāris 2014 03:02

Laikam tas nāk ar gadiem, atceros tīņu gados protams panikoju "ko par mani padomās", tagad ir absolūti vienalga ai kāds ko sadomā vai baumo taisnību, ja grib runāt par mani, lai runā, ja negrib lai nerunā, kaut kā galīgi neuzrtaucos :D

Man pašai patīk palasīt baumu lapas internetā :D :D :D

vecsprofils 19. februāris 2014 21:30 VIT@

Interesants cilvēks - tas varētu būt attaisnojums. Tikai šajā kontekstā man gribas pateikt šo:
"Великие умы обсуждают идеи, средние - обсуждают поступки, а малые - людей."

Visdrīzāk tā arī ir :)

vecsprofils 19. februāris 2014 21:27

Ik pa laikam sastopos ar baumām gan vērstām pret sevi, gan arī tādām, kuras kāds cilvēks cenšas izplatīt par citu cilvēku. Gribās uzzināt, vai baumotājam tiešām neliekas, ka muļķis vien viņš ir, ja nezinot patiesību, pa ausu galam dzirdēto pataisa par faktu, kuru citi kā švammes uzsūc un izplata tālāk katrs piedomājot savu stāstu?
Kāpēc cilvēks, kuram kaut kas ļoti interesē nevarētu uzrakstīt tam cilvēkam un pajautāt, kā tad ir? Ne vienmēr un ne visiem, bet kaut ko jau atbildētu ar vismaz apstiprinošu vai noraidošu atbildi.

Manuprāt, tas ir sava veida paštaisnums, kad baumotājs nezinot patiesību uzskata savus secinājumus par patiesiem un savus aplamos secinājumus nodod tālāk. Varbūt arī ieriebšanas pēc...?!

Nezinu. Man baumas nekad nav patikušas - vai nu aci pret aci, vai turēt muti ciet, bet tā gļēvulīgā iztaisīšanās līdz kaulam riebj. Kāpēc man būtu jāzina par to, ka personai X it kā esot problēmas ģimenē vai darbā tai esot zobs uz kādu citu?
Tāpat man riebj uzzināt ko tādu, ko es nekad neesmu apgalvojusi, kad manas domas tiek pārveidotas līdz absurdam.

VIT@ 19. februāris 2014 20:54

varbūt kāds arī baumo, varbūt nebaumo nemaz... to es diezin vai zināšu.. taču jebkurā gadījumā, tas tikai norāda uz faktu, ka esmu interesanta - ja jau gribas par mani runāt :)