Apsveicama ideja vai nekaunība?

Rebeka
Rebeka 21. janvāris 2015 22:20

Ko jūs domājat par šo dāmu, kura vāc ziedojumus savam ceļojumam? 

http://kamzolis.com/operacija-pingvins/

„Uh, tam skuķim nudien netrūkst nekaunības”, tu droši vien nodomāsi pēc šī ieraksta izlasīšanas. Un tā būs taisnība. Pēdējā laikā man nedod mieru viena doma, precīzāk izsakoties, viens kontinents. Jau pēc pāris dienām sakravāšu mugursomu un pa Patagonijas ārēm virzīšos uz Ugunszemi. No turienes ir iespējams nokļūt uz Antarktīdu, bet tas maksā baltu un nepieklājīgu naudu – vairāk kā 5000 USD (lai būtu jēga braukt, vajag vismaz nedēļu, jo tikai divas dienas aiziet ceļā vienā virzienā, šeit cenu lapa: http://www.ushuaiaturismoevt.com.ar/web/antarctica/). Es, protams, mēģināšu nokļūt uz kuģa pa kādām sānu durvīm, izliekoties par matrozi, bāra dejotāju vai polārlāci, bet baidos, ka tas nav visai drošs plāns.

Kur lai tiek pie tādas naudas? Prasīt jums, lasītājiem? Man šķiet, ka esmu jau gana izpaudusies ar savu 20 eiro projektu. (Tas, protams, aktuāls un paldies vēlreiz visiem, kas jau piedalās: http://kamzolis.com/2014/11/04/ka-tikt-pie-20-eiro/). Izveidot projektu kādā no pasaules “crowdsourcing” portāliem? Bet pasaulei es neko neizsaku, šis blogs ir latviski.

Un tad nakts vidū man piedzima ideja, kas neļāva gulēt vairākas stundas un rezultātā atdzina pie datora. Savos 15 darba gados Latvijas biznesa vidē esmu bijusi neskaitāmās smalkās pusdienās. Jā, parasti tās notiek zem zīmes “firma maksā” (jāizrunā ar igauņu akcentu), bet galu galā – tā ir kādas privātpersonas nauda. Tad nu es uzdrīkstos nākt klajā ar ideju-eksperimentu – vai 100 Latvijas biznesa cilvēki ir gatavi atteikties no vienām smalkām biznesa pusdienām, lai es varētu piepildīt sapni par Antaktīdu?

Tāpēc es uzrunāšu 100 biznesa cilvēkus tiešā veidā, kas par laimi vai nelaimi ir manu kontaktu lokā Feisbukā, ar trim lūgumiem: atbalstīt ideju, nošērot ideju un uzrunāt personiski ar manu lūgumu vēl vienu biznesa vides cilvēku. Vai ideālā gadījumā visus trīs.

Saraksta attīstībai būs iespēja sekot līdzi bloga kreisajā malā zem sadaļas “Operācija Pingvīns” (http://kamzolis.com/operacija-pingvins/). Mērķis ir savākt līdzekļus viena mēneša laikā, teiksim līdz 19. februārim, kas netīšām ir arī mana vārdadiena. Operācijas neizdošanās gadījumā ziedotie līdzekļi tiks pārskaitīti kādam labdarības fondam, kas rūpējas par pingvīniem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
mazaa raganina 23. janvāris 2015 16:46

:^)man arī ir nepiepildāmi sapņi,bet ziedojumus es neuzdrīkstētos pat sapņos lūgt.

Nikte 22. janvāris 2015 13:04

Bezkaunība!!:X

pece 22. janvāris 2015 08:36

Trakiem pieder pasaule! Pati neko tādu nedarītu, bet ziedot un atbalstīt ir brīvprātīga lieta.

vecsprofils 22. janvāris 2015 02:34

Raksturotu to kā nekaunīgu uzdrīkstēšanos. Vienīgais man ļoti nepatīk izvēlētās sekas tam, ja līdzekļi netiks savākti - "līdzekļi tiks pārskaitīti kādam labdarības fondam, kas rūpējas par pingvīniem". Ciniski - "Ja ne man, tad pingvīniem"! No vienas puses, ņemot vērā personību un cilvēka intereses (tiešām mīl ceļot, noteikti, ka papildinās zināšanas, kuras arī spēj nodot tālāk caur semināriem utt.... /es tā prātoju to attaisnodama... /) tā ir nekaunīga, bet uzdrīkstēšanās. Es jau to saprotu, ka bizness balstās tieši uz tāda tipa bezkaunīgām manipulācijām, kur tiek soļots "smuki pa citu cilvēku galvām", no nekā - iegūst kaut ko. Šis ir tieši tāds pierādījums. Atmet kaunu - iegūst to, ko vēlās un tādiem cilvēkiem pilnīgi vienalga, ko pelēkā masa par to padomās, ko uzrakstīs Delfi un komentēs indīgie komentētāji... Šajā gadījumā vinnētājs pat būs kāds uzņēmums kā sponsors, kurš noziedotu visu nepieciešamo naudu, laba reklāma... tas tā no mārketinga puses skatoties.
No otras puses, mani neatstāj tā "pēcgarša" par idejas ētisko pusi, visvairāk jau tieši to seku dēļ, ja līdzekļi netiks savākti. Šis moments man izraisa skepsi, liekot secināt, ka konkrētai personai savas intereses, mantkārīgā puse ir svarīgāka par morāli. Bet tur, kur nav morāles, nav arī manas cieņas. Nē, pie šādiem nosacījumiem līdzekļus nepārskaitītu.

Tagi

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā