Akumulators...

Aggie
Aggie 16. jūlijs 2010 17:16

Vai jūs maz zinat cik vecs ir aķītis jūsu mašīnā? To, ka aķīša vidējais dzīves ilgums ir 5 gadi es to zināju no sākta gala (kad iepazinos ar savu vīru, iepazinu ļoti daudzas interesantas lietas)... Atceros, kad man passātam aķītis adeva galus, paskatījāmies, ka tas bija kalpojis 7 gadus... diezgan ilgi... 6 gadus atpakaļ nopirku pilnīgi jaunu mašīnu... jūnijā, kad atgriezos mājās, mani vīrs pabrīdināja, ka aķītis drīz ados galus... (nē nu lādēt protams var, bet nevajag bez vajadzības kalusīties mašīnā mūziku, vai aizmirst gaismas ieslēgtas, vai slēgt ventilātoru ..) ...nu vakar tas notika... ...aizvedu bērnu uz no rīta uz peldēšanu, bet kad tā beidzās, gaidīju viņu mašīnā, nežēlīgi lija lietus un es ieslēdzu ventilātoru, neiedarbinot motoru... protams, kad puika iekāpa mašīnā, es to iedarbināt nevarēju... ...tā ir, ka piemirsu, ko vīrs teica... Un kā jums? Zinat cik vecs un kādu slodzi var izturēt jūsu aķītis?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
paasma 20. jūlijs 2010 14:48

agnija79, labi, ka ir tādi vīrieši uz kuriem var to visu uzvelt :) Es arī visu kas saistīts ar to tik vīram dodu, lai labo vai spuldzes maina :D Es jau pati arī varu, bet vieglāk, lai viņš ņemas :D

Aggie 20. jūlijs 2010 12:46

...jā paasma, kvēlsveces ar...
...man tak vīrs teica, autiņam latvijā nomainīt kvēlsveces, bet es naudu taupīdama tik aķīti nopirku...
...nav jau brīnums, ka pat ar jauno aķīti visu ziemu mocījos...
...labi, ka tagad esmu mājās, kur vīrs ir rokas stiepiena attālumā...

paasma 20. jūlijs 2010 12:00

ir vēl tas, ja auto negrib lekt, var pie vainas būt nevis aķīts, bet kvēlsveces

paasma 20. jūlijs 2010 11:59

mums vienai mašīnai aķīts sagāja uz īso. Tas atradās zem aizmugurējā beņķa un sāka gruzdēt. Labi, ka laicīgi pamanījām un nenodega auto

Aggie 19. jūlijs 2010 15:06

...es ļoti bieži ceļoju bez vīra un pa telefonu viņš man aķīti nenopirks un mašīnu nesaremontēs...
...es varu pačīkstēt, ja gribu, bet tālāk jātiek galā pašai...
...un to, cik lielu aķīti man vaig to gan es zinu, vīrs pasaka cik ampērus vaig un viss...
...un tā kā man pašai mājā ir serviss, tad Latvijā esmu meklējusi ko līdzīgu, ar normālu attieksmi...
...Latvijā ieej servisā vai auto veikalā tur uz tevi tāāā paskatās: ķipa.. sieviete ko tu te dari?...
...protams, ka tad es aiziešu uz cenu klubu un scrude tos Latvijas auto servisus un autoveikalus...

19. jūlijs 2010 10:13

es gan uzskatu, ka man kā šoferītim pilnīgi pietiek zināt, kur gāzes, kur bremzes pedālis... bet vīrs, lai seko līdz visām būšanām un nebūšanām. Es piem., nespēju sajust braucot dižo atšķirību motora rūkoņā vai bukšu nodilumā, ja man kaut kas šķiet dīvains saku vīram, lai rīkojas. Mums ir maza mašīnīte, ar mazu motoru un aķītis tai ir atbilstošs, bet tēlot pārgudro un pirkt aķīti cenu klubā, pat es kā "latentā blondīne" neiedomātos, tam arī ir servisi un akumulatoru tirgotāji, kas ieteiks pareizo, paši ieliks un veco utilizēs... un nebūs jābrīnās, ka pēc 15 min avāriju signāla darbināšanas mašīnu nevas iedarbināt!

Aggie 18. jūlijs 2010 18:01

...tie aķīši, kas satur vairāk cinka, izdala vairāk gāzes, nekā tie, kuros cinka saturs ir mazāks...
...hmmm, nākamreiz, kad pirkšu aķīti, laikam pārbaudīšu cik daudz cinka satura katrs satur...

Aggie 18. jūlijs 2010 17:58

...danijai taisnība, var uzsprāgt...
...1. iemsls: katram korķim ir ventilācija, ja tie aiziet ciet, tad tā skābe aķītī sāk izdalīt gāzi un pie pirmās dzirksteles, kā raksta danija, var notikt ČAU...
...2. iemsls: neatbilstošs aķītis mašīnai, pārāk maziņš uz lielu motoru, aķītis nevar izturēt lielo slodzi un sāk izdalīt gāzi, kamēr pie kādas dzirksteles notiek ČAU... (šī iemesla dēļ kādai manai paziņai uzgāja gaisā aķītis)...

danija 17. jūlijs 2010 20:34

Bet vai ziniet ka viņi var arī uzsprāgt, mums pagājušo vasar atdeva galus pie lielveikala, neliels būkš un čau, sāka dūmot, tur kaut kāds šķidrums arī esot jāskatās, labi ka pāri ielai grosauto bija. Turpat arī nomainījām, tikai tad ilgi rinķojām pa pilsētu lai atrastu kur var nodot veco.

Aggie 17. jūlijs 2010 20:23

...goldenlady... es pēdējo aķīti pirku "cenu klubā"... nav ne vainas

goldenlady 17. jūlijs 2010 16:36

Vot man riktīgi notrāpījās ar tēmu! Kā reiz ;sodien, kad braucu uz veikalu domāju, ka jānopērk jauns akumulators!Negribas vairs riskēt! Varat ieteikt kur izdēvīgāk nopirkt?

Aggie 17. jūlijs 2010 12:48

...un tad vēl es atceros, kad man vēl bija passāts, es puiku aizvedu uz dārziņu, stāvvieta bija dikti pilna (bet man nebija laika gaidīt, jo priekšā vēl divu stundu brauciens uz darbu, bija jāpaspēj), nolēmu atstāt mašīnu turpat pie vārtiņiem ar ieslēgtām avārijas gaismām, jo rīti tad jau bija tumši, bet, kad iznācu ārā, aķītis bija nosēdies... (kā man paveicās, ka turpat bija man bijušais darba kolēģis, kurš man izpalīdzēja... es laikam prātā būtu sajukusi, ja to dienu būtu nokavējusi)...

Aggie 17. jūlijs 2010 12:43

...man latvijā ir golfiņš, dīzelis, un šogad sanāca tā, ka strādāt visu ziemu sanāca latvijā...
...kad ierados nopirku jaunu aķīti tam, bet ja gaiss neiesila vismaz līdz -15 grādiem, mašīnu nevarēju iedarbināt pat ar jaunu aķīti... (katru dienu sanāca kavēt darbu, ieradot tikai otras dienas pusē, tagad, kad to atceros, tas bija murgs)...

paasma 16. jūlijs 2010 17:28

derīguma termiņiem nepievēŗšu uzmanību. Pievēŗšu tam kā viņš uzvedas, kad darbinu auto. Man arī ir jāmaina - ziemā lielajos grādos negribēja darbināties. Kad ievelk tad viss darbojas. Vasarā bez problēmām var braukāt. Nāks tuvāk ziema, tad arī pirkšu jaunu

Rebeka 16. jūlijs 2010 17:23

Jaa es zinu, ka ja manējam aizmirst lampiņu tad pēc darba nepiedarbināšu (darbadiena parasti 8h) nu uz ziemu jāpērk jauns, vasarā vēl var iztikt!!

Aggie 16. jūlijs 2010 17:16

Vai jūs maz zinat cik vecs ir aķītis jūsu mašīnā?
To, ka aķīša vidējais dzīves ilgums ir 5 gadi es to zināju no sākta gala (kad iepazinos ar savu vīru, iepazinu ļoti daudzas interesantas lietas)... Atceros, kad man passātam aķītis adeva galus, paskatījāmies, ka tas bija kalpojis 7 gadus... diezgan ilgi...
6 gadus atpakaļ nopirku pilnīgi jaunu mašīnu... jūnijā, kad atgriezos mājās, mani vīrs pabrīdināja, ka aķītis drīz ados galus... (nē nu lādēt protams var, bet nevajag bez vajadzības kalusīties mašīnā mūziku, vai aizmirst gaismas ieslēgtas, vai slēgt ventilātoru ..)
...nu vakar tas notika...
...aizvedu bērnu uz no rīta uz peldēšanu, bet kad tā beidzās, gaidīju viņu mašīnā, nežēlīgi lija lietus un es ieslēdzu ventilātoru, neiedarbinot motoru... protams, kad puika iekāpa mašīnā, es to iedarbināt nevarēju...
...tā ir, ka piemirsu, ko vīrs teica...
Un kā jums? Zinat cik vecs un kādu slodzi var izturēt jūsu aķītis?