Aborts

kristakrista 9. jūnijs 2011 11:40

Sveikas.Šoreiz griežos pie jums mīļās pēc palīdzības. Esmu nule pabeigusi 11. klasi. Viss vēl tikai priekšā, bet tā nu ir sanācis, ka esmu palikusi stavokli. Vispar līdz šim es pati biju pret abortiem, līdz tas nenotika ar mani. Ir viegli kritizēt citu rīcību, līdz pati nepiedzīvo ko tādu... Tātad gribu jūs lūgt, lai palīdzat man atrast argumentus netaisīt abortu, jo mana tagadējā nostāja ir vairāk par labu abortam. Un par to es sevi tik ļoti ienīstu. Vislielākā problēma kas man liek domāt par abortu ir mana izglītība. Es taču neko vēl neesmu sasniegusi. Ko es darīšu, kad bērns paaugsies? Kur es varēšu atrast darbu tikai ar savu pamatskolas izglītību? Un vispār-kur lai es tagad ņemu naudu, lai laistu pasaulē to bērniņu. Tam visam taču vajag daudz naudas. Man ir draugs, ar kuru esmu kopā jau vairāk kā gadu. Viņš pelna, tomēr ar viņa aldziņu taču nepietiks lai samaksātu dzīvokļa īri, komunālajiem, ēdienam un vēl bērniņam... Esmu tiešām izmisumā, jo gribu to bērniņu paturēt, bet mani šausta mana nākotne. Baidos ka draugs neizturēs tādu slodzi, ja viss būs uz viņa pleciem. Ceru ka viss tomēr nav tik melns kā es te tagad visu mālēju...Varbūt ir iespēja pēc tam turpināt mācības kaut kādā veidā? Varbūt kāda zin, kādi tagad ir tie bērna pabalsti? Varbūt viss nv tik traki, lai taisītu abortu?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
astronija 11. augusts 2011 15:50

Man ir 2 bērni(plus viens jau liels-savā dzīvē) un es mācos augstskolā. Manā kursā ir vairākas meitenes ,kuras gaida bērniņu,viena meitene pat aizstāvēja Kursa darbu kopā ar savu meitiņu!:) Viss notiek,viss būs labi. Bērniņš - tā ir Dieva svētība. Un tiešām - jaunība ir nevis kauna pleķis, bet laime. Jaunai māmiņai ir vesels bērniņš. Jaunība - veselīguma un laimes laiks. Esi pavērojusi, kāds izskatās mazulītis mammas puncī? 2 nedēļās, 4 nedēļās, 8 nedēļās,4.,5.,8. mēnesī? Kā pukst viņa sirsniņa? Kā viņš kustas, žāvājas, sūkā īkšķīti? Tā ir Tava dvēselīte.
Protams, ja pavisam nekā , tad gan tas ir jāizdara jo ātrāk jo labāk. Jo Viņš aug, attīstās.
Bet ,aprunājot ar mammu, savējiem,noteikti atradīsiet pareizo izeju un iespējamos variantus, kā pēc tam pa visiem mazulīti pieskatīt, audzināt, lolot:)

rrr 9. augusts 2011 11:03

Viesam pozitīvajam es vēl varu piebilst to, ka, jo jaunāka mamma, jo lielākas iespējas, ka grūtniecība būs bez sarežģījumiem un bērniņš būs veselāks.
Iesaku skolu poabeigt tagad - kaut vai pārejot uz vakarskolu -, jo grūtniecības laiķa to izdarīt ir vieglāk nekā ar mazu bērniņu! Viss izdosies, mana mamma pabeidza divas augstskolas, un uz abiem izlaidumiem bija ar lielu vēderu. Tieši pateicoties tam, viņa varēja tik mierīgi, ar iekšēju spēku un pārliecību saglabāt un veiksmīgi iznēsāt bērniņu, kas pieteicās pāri 40 ar smagām veselības problēmām komplektā - JA GRIB, TAD VISU VAR!

mady 9. augusts 2011 09:31

Zini var tā arī nekad nepienākt īstais mirklis,bet ir jāpriecājas par to,kas ar tevi ir noticis! Apsveicu ar mazā ieteikšanos! Tu neesi viena,nu jau esat divi!:)

kristy26 8. augusts 2011 23:21

Priecājies,ka tev ir dota tāda dāvana,jo diemžēl daudzām dzīve to liedz...un kad nāks maziņais pasaulē,redzēsi kā daudzas lietas vnk atrisinās pašas no sevis. Mīli un priecājies par viņu.

kristy26 8. augusts 2011 23:21

Priecājies,ka tev ir dota tāda dāvana,jo diemžēl daudzām dzīve to liedz...un kad nāks maziņais pasaulē,redzēsi kā daudzas lietas vnk atrisinās pašas no sevis. Mīli un priecājies par viņu.

gintta 8. augusts 2011 18:52

Ar novēlošanos, bet apsveicu ar maziņo :)
Priecājies, ka Dievs izvēlējies tieši tevi par mazuļa mammu, cik daudzām sievietēm tas ir liegts.

APSVEICU :)
Noteikti turpini rakstīt, kā tev iet :)
Kopā varam visu :)

baibis 4. augusts 2011 12:27

Sveika kristakrista!
Visa dzīve sastāv no diviem jautājumiem:
Kāds ir piemērotākais laiks, lai domātu par bērniem?
Kāds ir piemērotākais laiks, lai izšķirtos?

Manā dzīvē bija posms, kad bija jāizšķiras, atstāt pirmo sievu ar 10 mēn. vecu zīdaini vai pagaidīt līdz bērnam būs 3 vai varbūt 5 gadiņi vai varbūt bērna dēļ gaidīt līdz .......
Dzīve ir skarba un tādēļ dari to, ko daba tev ir devusi. Pēc nepilna gada Jūs jau būsiet trijatā !

hiperkeri 3. augusts 2011 16:42

noteikti sākumā izrunājies ar mammu un dari zināmu savu gaidāmo notikumu vairāk pazīstamajiem,mīļajiem cilvēkiem! noteikti Tev palīdzēs:) un skolu ar visiem eksāmeniem arī vienkārši noliksi-vajag tikai parunāties ar skolotājiem!! viņi visi ir cilvēki un SAPRATĪS!!! Nebaidies!

avokado 3. augusts 2011 15:29

Es jau nu noteikti butu pret abortu. Mana masa tagad ir stavokli. Ar draugu gruti iet,taisas skirties. Vinas draudzenes un manas masas iesaka taisit abortu... Nezinu kapec. Varbut tapec,kad Vinas doma,ka masai bus gruti. Es pat nezinu ko lai iesaku Vinai. Pati negribetu taisit abortu. Bernins pie ta nav vainigs.

10. jūnijs 2011 00:06

Un vēl- sievietes dzemdēja gan kara laikā, gan arī pēckara gados- ja viņas varēja izaudzināt un pabarot . Par to padomā....

lillii 9. jūnijs 2011 22:56

ja man būtu tāda situācija ,mans galvenais arguments pret abortu būtu -tā sajūta,kad pirmoreiz ieraugi savu mazuli,ko tik ilgi esi nēsājusi savā puncī...mazu daļiņu no pašas un mīļotā civēka-tas emocionālais pacēlums ir tik liels,ka paliek atmiņā kā iededzināts...
es to esmu piedzīvojusi un tā ir tāada laimes sajūta...piepildījums...un ,ja vēl redzi kā tavs vīrietis aiz laimes raud ,turot rokā mazo dzīvībiņu...
TEV TIEK DOTA ŠĪ IESPĒJA...TO PIEDZĪVOT...

Sanjazz 9. jūnijs 2011 19:48

Situācija uz mata kā man bija...stāvoklī paliku uz 3.kursa beigām, vel priekšā bija visi eksāmeni un kvalifikācijas prakses, bērna tēvs nobijās un pameta mūs divas vien,jo atteicos no aborta! Bet ne mirkli savu izvēli neesmu nožēlojusi, skola pabeigta...grūti bija,bet nekas jau nav viegli! Visu atsver mazais cilvēciņš,neviltotais smaids un emocijas! Vēlu skaistu gaidīšanas laiku!:)

Un par visu nepieciešamo-bērniņam jau galvenais lai mamma būtu blakus,drēbītes un citas lietas var dabūt no paziņām,padod man ziņu uz sanjazz@inbox.lv iedošu kontaktus kur māmiņas mainās savā starpā:) Tev blakus ir cilvēks,man nebija un visu sagādāju tā pat,un vēl jo projām dzīvojam uz pabalstiem!

uguntinja 9. jūnijs 2011 19:41

Un vēl- stājoties uzskaitē, atrodi labu valsts ārstu savā dzīvesvietā vai tās tuvumā ,tad nekas nebūs jāmaksā,izņemot varbūt pāris atsevišķas analīzes.

9. jūnijs 2011 18:17

Tava mamma zin?
Noteikti viņa Tevi sapratīs un atbalstīs, ja jau ir pati gāusi tam cauri.
Neaizmirsti, ka tad bija citi laiki, kad Tu augi- tad vispār bija visu grūti dabūt.
Ja Tu vienmēr esi labi mācijusies, tad bērns nekad nebūs šķērslis. Mans vīrs saka- mani berni ir mana karjera. Bez viņiem nekam nav nozīmes un neko nav vērts darīt.
Tagad Tev būs iemesls visu darīt dubultā. Un nospraust vēl grandiozākus mērķus. Un nesteidzies skriet uz darbu- bērnam būs vajadzīga mamma.

Man ir divi mazi bērni- es pavisam drīz beigšu universitati, nav viegli , bet par nākotni ir jādomā.

Ej jau tagad runā ar skolas vadību. Šobrīd skolas domā daudz progresīvāk un necenšās izlikties, ka mūsu skolā gan nav skolnieces , kas dzemdē. Tas vairs nav kauna traips, ko iebāst dziļi skapī. Vairākās skolās Latvijā ir bērnistabas, jo māmiņas arī grib pabeigt skolu.

Lai Tev veicās un atceroes- klauvē, tad Tev tiks atvēts. Citi , ja neprasīsi un nevaicāsi nezinās , ka vajag palīdzēt. Lūgt palīdzību nav kauns, bet gan liela drosme.

Ja Tu vēl šaubies, tad aizver acis un padomā- Tu esi kā templis, kurš veido jaunu mazu lielo cilvēku. Kautko jaunu, tīru un skaidru. Kura dēļ ir vērts pasauli padarīt kaut nedadz labāku.......

Ar vis sirsnīgākajiem sveicieniem- Ieva
Lai veicās

chloee 9. jūnijs 2011 15:58

Es izlasīju visus komentārus, patiesi jauki vārdi skan šeit no meitenēm!
Šodien esmu te piereģistrējusies, taču sajūta jau pozitīva! :)

kristakrista, es ar piekrītu visām, paturi bērniņu. Ne par velti Dievs Tev devis šādu "ceļu", pa kuru iet!
Veiksmi no visas sirds.

Lapsaa 9. jūnijs 2011 15:41

Tev ir palicis tikai viens gads ;) varbūt ka ir iespēja ar visu grūtniecību izstaigāt uz skolu, gan jau ka mamma palīdzēs ;) man, diemžēl 3gadi...
Bet, lai Tev veicās ;)

kristakrista 9. jūnijs 2011 15:17

Paldies mīļās! :) Es laikam tā arī darīšu, ka par spīti visam bērniņu paturēšu. Draugs par situāciju īsti sajūsmā nav, bet abortu viņš man nespiedīs taisīt, jo nelaimīgs viņš nav...tikai tagad ir ļoti nepiemērots brīdis... Viņš uzskata ka abortu vai nē-tā ir mana izvēle.
Es vienkārši negribēju atkārtot mātes kļūdas. Arī viņai piedzima pirma meita agri-16 gados. .. Un nav jau tā, ka mums ar māsu kādreiz nav bijis ko ēst, bet viegli nav gājis un bijis no daudz kā jāatsakās. Tieši tāpēc visus šos gadus esmu cītīgi mācījusies, domājusi par savu nākotni un tagad-še tev!
Lai nu kā, gan jau kaut kā galā tikšu... Varbūt tiešām sākumam mazliet kaut ko iekrāšu, tad, kad mazais piedzims, centīsimies iztikt ar drauga aldziņu + pabalstiem,. bet pēc tam noteikti kaut kur atradīšu darbiņu un viss būs labi! VELREIZ LIELS PALDIES! Jūs tiko izglābāt vienu dzīvībiņu! ;)

mantra 9. jūnijs 2011 14:18

Noteikti paturi bērniņu, tas ir vislielākais brīnums pasaulē un mūžam būs Tavs draugs, kompanjons, prieks un acuraugs! Nu un kas, ka esi jauna? Bērnam būs jauna forša māmiņa. Un dzīvē jau katram savs - cits varbūt sasniedzis galvu reibinošas karjeras, izmācījies nezin ko, bet ilgojas pēc bērniņa, kura nav. Tikko manam brālim ar meiteni piedzima meitiņa, nu, zini, lielāku skaistumu un brīnumu grūti iedomāties.

Lapsaa 9. jūnijs 2011 13:44

mīļā, ja Tev ir palikusi tikai 12.klase priekšā varbūt tagad pabeidz to... ;)

Man meitiņa piedzima kad man bija 16gadi viņam 19... draugs tad nestrādāja. tagad gan strādā, es biju tikko beigusi pamatskolu.
Mums meitiņai vienmēr viss ir un pietiekami. protams, kā golda saka firminieki visi nav bet piemēram- drēbītes ļoti skaistas un mazlietotas var iegādāties RDA pa tiešām lētām naudiņām. Ratus var dabūt no ss, tāpat gultiņu ;)
Iedomājies: Mēs esam kopā joprojām. Mūsu dūjiņai nu jau ir 2,5gadiņi. Vienmēr paēdusi, apģērbta, tīru mutīti,
Tas ka esi jauna, nenozīmē, ka nevarēsi ar visu tikt galā. manuprāt laiks rādīs. protams - izglītība ir svarīga, bet ja ir noticis šādi, tas var nedaudz pagaidīt.
varbūt pameklē vasarai kādu darbiņu. iekrāj kko. ;)
Mēs pat nešaubījāmies par to, vai paturēt bērniņu vai nē... abi bijām un esam joprojām tik jauni. Bet visam viss pietiek :) Tagad arī man ir darbiņš. AR MANU PAMATSKOLAS izglītību ;) - kas meklē, tas atrod.
Un viss tiktiešām nav tik melns kā to mālē ;)
Ko Tavs draugs par to saka?
Mēs sākumā dzīvojām no 250ls mēnesī+pabalsts no valsts.
Dzīvojām, īrējām... protams parādi bija... tagad viss nostabilizējies.

Iedomājies.... Cik skaisti turēt klēpī tādu maziņu maziņu dzīvībiņu. Ar tik neviltotām emocijām, sniegt viņam visu, visu ko vien spēj. :) un galvenais to mammas mīlestību :)

Apsveicu ar mazo puncīša iemītnieku ;) :)

mazaa raganina 9. jūnijs 2011 13:39

Var jau nokārtot ,,TĒTA ALGU" , ja draugs strādā oficiālu darbu.Pabalsts būs lielāks.Saglabā bērnu,par spīti visam!!!!!!

kristakrista 9. jūnijs 2011 13:08

Un kā būtu ja es tagad sāktu strādāt kaut kur? Es pēc tam saņemtu no tā kādu pabalstu?

uguntinja 9. jūnijs 2011 13:02

Vidusskolu varēs pabeigt arī vakarskolā pēc tam.Tiešām,ja tev ir vecāki,parunā ar viņiem,Vai drauga vecākiem,ja labas attiecības.gan jau nav tik traki.Kautkāds pabalsts jau tev būs,kaut arī neesi strādājusi,Laikam tagad tie ir 50ls māmiņām,kuras nav strādājušas pirms tam.Es arī vēl gaidu mazo,bet par drēbītēm un dažām lietām es nemaz neuztraucos,jo draugi daudz palīdz,atdod jau savu bērnu mantas.

golda 9. jūnijs 2011 12:01

Varbūt Tev var palīdzēt vecāki. Mācīties vari jebkurā laikā, ja bus kas paauklēmazo, kamēr pati mācīsies.
Lai laistu pasaulē bērniņu,nemaz ar tik daudz tās naudas nevajag. Ja vien Tu negrasies bērnam pirkt jaunākā modeļa ratus,firmas drēbes un vēl nezko,tad nav tik traki. Varbūt kādiem radiem ir mazie, no kuriem drēbītes var dabūt,lietotajām drēbītēm nav ne vainas, galvenais lai būtu tīras un sakoptas,jomazieļoti ātri no drēbēm izaug.Arī ratus,gultiņu -visu var nopirkt palētākām naudiņām.Bet es saku-tas tikai tadā gadījumā, ja Tev nevajag visu "krutāko".
Parunājies ar mammu, vai kādu sev tuvu cilvēku,mierīgi visu apdomājiet.Būs labi.

kristakrista 9. jūnijs 2011 11:40

Sveikas.Šoreiz griežos pie jums mīļās pēc palīdzības. Esmu nule pabeigusi 11. klasi. Viss vēl tikai priekšā, bet tā nu ir sanācis, ka esmu palikusi stavokli. Vispar līdz šim es pati biju pret abortiem, līdz tas nenotika ar mani. Ir viegli kritizēt citu rīcību, līdz pati nepiedzīvo ko tādu... Tātad gribu jūs lūgt, lai palīdzat man atrast argumentus netaisīt abortu, jo mana tagadējā nostāja ir vairāk par labu abortam. Un par to es sevi tik ļoti ienīstu. Vislielākā problēma kas man liek domāt par abortu ir mana izglītība. Es taču neko vēl neesmu sasniegusi. Ko es darīšu, kad bērns paaugsies? Kur es varēšu atrast darbu tikai ar savu pamatskolas izglītību? Un vispār-kur lai es tagad ņemu naudu, lai laistu pasaulē to bērniņu. Tam visam taču vajag daudz naudas. Man ir draugs, ar kuru esmu kopā jau vairāk kā gadu. Viņš pelna, tomēr ar viņa aldziņu taču nepietiks lai samaksātu dzīvokļa īri, komunālajiem, ēdienam un vēl bērniņam...
Esmu tiešām izmisumā, jo gribu to bērniņu paturēt, bet mani šausta mana nākotne. Baidos ka draugs neizturēs tādu slodzi, ja viss būs uz viņa pleciem.
Ceru ka viss tomēr nav tik melns kā es te tagad visu mālēju...Varbūt ir iespēja pēc tam turpināt mācības kaut kādā veidā? Varbūt kāda zin, kādi tagad ir tie bērna pabalsti? Varbūt viss nv tik traki, lai taisītu abortu?