(Starptautiskais) Grāmatu Maiņas Klubiņš

TeEs
TeEs 1. februāris 2019 00:13

Heijā! 

Jau kādu brīdi urdinos ap domu par (neoficiālu) grāmatu kluba izveidi. Dažādas variācijas par tēmu esmu pētījusi / redzējusi, taču līdz šim nekas no uzietā īsti nav sirdi aizķēris. Lai gan koncepts (un organizēšanās platforma) nav vēl līdz galam skaidra, es zinu, ka meklēju atbildīgus, aizrautīgus un azartiskus grāmatmīļus, kas vēlas ne tikai piedalīties grāmatu maiņas procesā, bet arī izmēģināt, iespējams, neierastas grāmatlasīšanas metodes (piem. lasīšanas procesā ļaujot sev ar zīmuli ''iekomentēt'' tēlu raksturus, sabakstītās sajūtas utml., nākamajam lasītājam paverot ne tikai autora, bet arī iepriekšējā grāmatas īpašnieka perspektīvas par notiekošo).

Par praktisko daļu:

- Grāmatu maiņa notiktu ar pasta starpniecību reizi mēnesī (līdz ar to neesam piesieti ne konkrētam laikam, ne vietai). Katram ''mēneša riņķim'' piesakās no jauna. Šādā veidā klubiņam var ''pieslēgties'' kad ir laiks, vēlme un iespēja.

- Sīknieki (piem. iespējamās grāmatu valodu vai tēmu variācijas) tad tiktu organizēti ar konkrētā ''mēneša riņķu'' dalībniekiem. 

Mērķis: motivēt lasīt, domāt, dalīties un priecāties!

Varbūt šeit ir kāds interesents? (:

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sauljuks 29. marts 2019 14:03

Man ne pārāk patīk ideja par pastu - sanāk kavēt laiku un maksāt, bet laikam jau tas ir ērtākais veids?
Varbūt var grāmatas samainīt reizi mēnesī kur satiekoties? Es saprotu, ka tas ierobežo dalībnieču skaitu, bet var jau dažādot. Rīdzinieces varētu reizi mēnesī saskrieties un samainīt grāmatas. Ar citur dzīvojošām interesentēm/iem varētu pa pastu.
Interesanta liekas doma, ja pareizi saprotu, ka es atdodu savu grāmatu un pretī saņemu, ko nezināmu. Bez izvēles iespējām. Tas varētu būt jautri!

ilzy 4. februāris 2019 10:22

Facebook ir grupa "Izcilas grāmatas", varbūt tur ir vērts validēt šo ideju par šādu specifisku platformu.
https://www.facebook.com/groups/151283348860960/
Personīgi, tas laikam nav man, jo man patīk lasīt, taču neesmu tendēta uz dažādiem bookatoniem vai ņemšanos, kas prasa laika resursu, ko labāk varētu veltīt lasīšanai.

pece 2. februāris 2019 22:55

Šī konkrētā iespēja nav manējā, jo neatbalstu piezīmju izdarīšanu grāmatās. Lielisku iespēju izlasīt kaut ko iepriekš neizlasītu sniedz bibliotēka un arī 3td.lv - virtuālā bibliotēka.

Vēl dažādas iespēja sniedz:
http://www.ibook.lv/ ir diezgan plašas iespējas.

domu apmaiņa http://calis.delfi.lv/forums/tema/16415667-iesakiet-labu-gramatu-kuru-esiet-nesen-lasijusi/

TeEs 1. februāris 2019 10:23 Linduchy

Paldies par norādi!

Diemžēl arī ''skapja tīrīšana'' nav tas ko meklēju. Mani interesē ne tikai (nosacīti) regulāra grāmatu apmaiņa / nomaiņa (šādā veidā motivējot sevi biežāk lasīt un izmēģināt nezināmus autorus un tēmas), bet arī pats pieredzes process kā ''eksperimentālajam'' lasītājam, domātājam, sūtītājam. Kaut kas ''grāmatu abonenta'' koncepta virzienā.

Esmu izšķirstījusi blāķīti ārzemju lapu, kuri piedāvā ''Book Swap'' vai ''Book Abo'' variācijas, bet (vismaz manis uzietās) arīdzan īsti.. nav. ''Book Abo'' pietrūkst otrās elpas, ņemot vērā, ka pasākums tiek piedāvāts kā produkts / serviss no grāmatnīcu ''svaigajām'' grāmatām. Redzētie ''Book Swap'' vai grāmatu klubi ir vai nu piesaistīti konkrētai vietai un laikam (personiskas tikšanās) vai pārlieku sarežģīti / mehanizēti (punktu krāšana grāmatu maiņām un citas blēņas).

Varbūt ir vēl citi koncepti / vietnes / mazākas domubiedru grupas par kurām nezinu? Arī šādu info ļoti novērtētu! (:

Linduchy 1. februāris 2019 06:45

(hi) Sieviešu Klubā jau notiek "grāmatu aprite"
http://www.sieviesuklubs.lv/forum/plauktu-tirisana-266897/

Tagi

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā