(Ne)godīgs EUR ieviesējs?

Noelle
Noelle 21. oktobris 2013 10:39

Sveiciens!

Noteikti jau nepateikšu neko ne jaunu, ne arī pārsteidzošu, taču brīvdienās kārtējo reizi pārliecinājos, ka pie mums "godīgo" (tiešām pēdiņās) EUR ieviesēju ir ka biezs.

Tādēl - varbūt dalāmies atklājumos, kur esam sastapušās ar kārtējiem "noapaļojumiem uz augšu"?

Mani pēdējo nedēļu atklājumi:

1) Sushi Planet. Pusdienu BENTO piedāvājumi no LVL 4.85 nupat jau maksā LVL 4.92 (EUR 7.00);

2) Mārtiņa Beķereja. Kūciņas, kuru cena vēl nesen bija LVL 0.50, tagad visas kā viena maksā LVL 0.53 (EUR 0.70)

3) Ķīmiskā tīrītava "Gaiļezers". Žaketes tīrīšana septembrī - LVL 3.50, bet vakar jau LVL 4.22!!!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Noelle 22. oktobris 2013 09:20 Spotorno

Haha, jā, šis, bez šaubām bija mans nākamais jautājums - nopelnīt grib visi, tikai, nez kādēļ rezultātā tomēr sanāk, ka nopelna tikai "uzņēmēji", savukārt patērētājiem izmaksas tikai pieaug, līdz ar to, kaut kāda brīdī samazināsies arī pirktspēja (par cik %, tas, bez šaubām, ir cits jautājums).

Tas pats attiecas arī uz uzņēmumu apgrozījuma/peļņas rādītājiem - o.k., uz šo/nākamo gadu šie rādītāji uz šo it kā argumentēto cenu pieaugumu būs lielāki, bet nākamajā pariodā? Tad izrādīsies, ka nemaz tik labi mums neiet vis. :)

Katrā ziņā - tendence ir skaidra - pakalpojumu/preču cenu pieaugums ir adekvāts un attaisnojams, bet es patiešām gribu redzēt - cik no šiem uzņēmumiem, kas tagad vieglu roku ceļ cenas, cels algas saviem darbiniekiem ;)

pece 22. oktobris 2013 09:05 Spotorno

Algas, protams tās pašas.... tak valdība neturēja savu solījumu par 2% samazināt ienākuma nodokli :D

Nesen lasīju anekdoti:
Vācijas premjers saka: nesaprotu kā tie cilvēki izdzīvo ar minimālo algu- saņem 2000 eiro mēnesī, pusi samaksā nodokļos, nekas prātīgs pāri nepaliek.
Latvijas premjers, mūsējiem minimālā alga 200 ls, nodokļos samaksā 250 Ls, nesaprotu kur šie ņem tos 50 Ls, bet kad sapratīšu, noteikti apliksim ar PVN!

vecsprofils 21. oktobris 2013 23:07

Un algas paliks tās pašas, protams, jā???
Man, protams, nav ko teikt...

Madame 21. oktobris 2013 19:30

Dino Zoo - kaķu barība, kas maksāja 79 sant. par bundžiņu, tagad maksā 91 sant. Sporta klubs Atlētika ir pacēluši cenas, Adrenaline Tan solāriju studija.

Rebeka 21. oktobris 2013 18:24

Nu re nemaz nepamanīju, ka Lattelekom tā izdarīja :D :D :D

Vienīgi viņi tagad piedāvā bez maksas paātrināt internetu ( sajutās vainīgi laikam :D :D :D joks :))

Linduchy 21. oktobris 2013 18:14

Lattelecoms paaugstināja maksu jau dažus mēnešus atpakaļ...ja nemaldos jūlijā :D Nu tāds viltīgs un laicīgs gājiens, bez īpaša pamatojuma :D

Rebeka 21. oktobris 2013 18:10

Jēziņ cik es sviestaini un bez pieturzīmēm te sarakstīju tikko :D :D :D

Rebeka 21. oktobris 2013 18:09

Nu visi grib nopelnīt pēc iespējas vairāk, līdz ar to izmanto šādu iespēju paaugstināt cenas un nezaudēt uz papildizmaksām. Zinot, ka lielākā daļa konkurenti tā darīs un lielākā daļa klientu nepamanīs pat, un ja arī pamana tad kuram gan tas interesē jo visi pacēluši un tie klienti vienalga ir spiesti pirkt.

Īsāk sakot, visi izmanto izdevību :D

Noelle 21. oktobris 2013 18:00

Par šo te: "grāmatvedību rēķināt utt. ar tām mazajām kapeiciņām ir grūti,tāpēc loģiski, ka gribas to eiro noapaļot" gan man ir jautājums - tātad EUR ieviešana ir tāds ka "legāls" pamatojums visu noapaļot tā, lai ērtāk grāmatvedībā sarēķināt? Jo, man, piemēram, nav skaidrs, ar ko EUR 0.75 vai 3.58 iegrāmatošana atšķiras no, piemēram, LVL 0.69, LVL 15.99 u.t.t. iegrāmatošanas. Ko tad latus parasti neapaļoja uz augšu (uz LVL 0.70, LVL 16.00 vai LVL 4.00), bet EUR tagad apaļo, jo pēkšņi izrādās - grūti? Tāds aiz matiem pievilkts arguments, manuprāt :)
Par izmaksu pieaugumu - ticu, ka tas varētu būt arguments, taču būsim reāli - pie mums sen jau visi tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji strādā ar vismaz 100% uzcenojumu (vai vēl labāk - pēc principa - ja nav 100% PEĻŅA, tad pasākums vispār nav rentabls). Līdz ar to joprojām mani neviens nepārliecinās, ka tas attaisno kaut vai manā piemērā minēto LVL 0.72 cenas pieaugumu vienam konkrētam pakalpojumam, kas ir noticis viena mēneša laikā.

pece 21. oktobris 2013 16:11

Bet par šo kopumā es necepos - es mācos pieņemt lietas mierīgi, īpāši tās, ko es nevaru ietekmēt tiešā veidā, jo nav jēgas par to visu "cepties'un bojāt sev omu.

pece 21. oktobris 2013 16:10

Man gadījās redzēt H&M cenu zīmi, kur Latu cena bija pacelta, pārrēķinā uz eiro un tā atšķīrās no eiro cenas citur......

Rebeka 21. oktobris 2013 15:48

Man ir dalītas jūtas pret šo visu... Kā patērētājs esmu nikna, ka eiro dēļ visur ceļas cenas. Taču es saprotu arī uzņēmējus un tiem, kuri paaugstina par dažiem santīmiem nemaz nepārmetu, JO grāmatvedību rēķināt utt. ar tām mazajām kapeiciņām ir grūti,tāpēc loģiski, ka gribas to eiro noapaļot un loģiski ka uz augšu apaļos, jo izmaksas jau aug, līdz ar to arī tā cena aug...

Lai izliktu jaunas cenu zīmes vien ir izdevumi nerunājot par programmatūrām utt. kas jau ir pamatīgākās summās. Tādēļ loģiski, ka neapaļos uz leju... tas ir neizbēgami un tur nav ko niknoties uz uzņēmējiem, drīzāk jāpadomā vai tas eiro mums visiem ir TIK izdevīgs un vajadzīgs vispār...

Tagi

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā