Tēja ar vīģēm vai ar datelēm?

Autors: Linduchy, 2015. gada 2. oktobris, 10:48:07
Tēja ar vīģēm vai ar datelēm?

Pirms teātra izrādes nolēmām, ka vajadzētu ieturēt vieglas vakariņas. Tā kā pie Dailes teātra vistuvāk un viscivilizētāk izskatījās Dobule Coffee, tad devāmies uz turieni.

Izpētījušas ēdienkarti, viss bija skaidrs ar salātiem (Vidusjūras salāti ar mīdijām), kurus labprāt apēstu vakariņās, bet tēja - o, nu te nu bija neliela neizpratne - zaļā tēja ar kaktusu un vīģēm. Viss jau būtu labi, bet man piemīt nejauks pieradums "uzmest aci" ēdienkartei svešvalodās. Un tieši te arī radās lielais jautājums - jo pārējās 2 valodās (krievu un angļu) bija rakstīts, ka tējas sastāvā ir DATELES, nevis vīģes. 

20151002104646-41962.jpg

Tā kā man bija īpaši piekasīgs noskaņojums, pasaucu viesmīli, lai noskaidrotu, kas tad īsti ir tajā tējā - vīģes vai dateles. Šoka moments - viesmīle uztaisa lielas acis un neizpratnē jautā: "Vai tad vīģes un dateles nav viens un tas pats?" Nē, nu nopietni? :D :D :D

Liku viņai noskaidrot, kas precīzi rakstīts uz tējas iepakojuma, jo tēju ar vīģēm gribu, bet tēju ar datelēm gan ne :D

Pēc brīža (garāmejot) pateica, ka esot vīģes ... nu ok ...

Kad atnesa mūsu pasūtījumu (un tas bija jāgaida diezgan ilgi...lai arī ārzemniekus, kas ieradās stipri vēlāk par mums, apkalpoja ātrāk ... vai tiešām jāsāk ēdināšanas vietās sarunāties angļu valodā?) - salāti iepriecināja, bija ļoti gardi, bet tā tēja, velns viņu rāvis - nu nezinu, vai tur bija vīģes - kaktusu jutu ... un dateles jutu, vīģes nē.

Mnja ... ko lai saka ... ne velti mūsu tautā ir iegājies apzīmējums "dubļu kafija" :D